واکنش ایران به ادعای جنجالی ارسال هفتاد تن سوخت موشک


نمایندگی دائم جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل متحد در نیویورک ادعای نماینده ناوگان پنجم آمریکا در منطقه مبنی بر ارسال محموله ۷۰ تنی سوخت موشک از سوی ایران به یمن را تکذیب کرد.

سخنگوی ناوگان پنجم آمریکا در غرب آسیا در گفتگو با آسوشیتدپرس مدعی شد که نیروی دریایی آمریکا ۷۰ تن سوخت موشک را در زیر کیسه‌های کود در کشتی‌ای که از ایران عازم یمن بود کشف کرده است.

نماینده جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل متحد در یادداشتی به این رسانه آمریکایی اعلام کرد: ادعاهایی مبنی بر نقض قطعنامه شورای امنیت درباره یمن از سوی ایران هرگز ثابت نشده است.

نماینده دائم کشورمان در سازمان ملل متحد تاکید کرد: ایران خود را ملزم به رعایت قطعنامه ۲۲۱۶ شورای امنیت سازمان ملل درباره ممنوعیت ارسال سلاح به یمن می داند.

هیات نمایندگی ایران در سازمان ملل متحد تصریح کرد: ایران هیچ اقدامی در قبال این قطعنامه انجام نداده و نخواهد کرد و با کمیته تحریم های ایجاد شده بر اساس این قطعنامه همکاری فعال دارد و تاکنون هر ادعایی علیه ایران در این سال ها نقض این قطعنامه بوده است. ، اثبات نشده است.

سخنگوی جمهوری اسلامی ایران همچنین خاطرنشان کرد: ایران تمام تلاش خود را برای بازگرداندن توافق آتش‌بس و آغاز هر چه سریع‌تر مذاکرات بین گروه‌های یمنی برای برقراری صلح و ثبات در یمن انجام می‌دهد.