نیجریه: سه سمینار ربوده شده در کادونا منتشر شد


سه نفر از حوزویان ربوده شده از حوزه علمیه خود در اسقف کافانچان ، کادونا ، در منطقه شمالی نیجریه ، پس از گذراندن نزدیک به دو روز در دست ربایندگان خود ، آزادی خود را به دست آورده اند.

توسط نویسنده کارکنان اخبار واتیکان

سه نفر از حوزویان کاتولیک که دوشنبه شب از حوزه علمیه مسیح پادشاه ، Fayit Fadan Kagoma ، در استان کادونا در نیجریه ربوده شده بودند ، آزاد شدند.

صدر اعظم اسقف نشین کافانچان ، فر. امانوئل اوچچوکوو اوکلو اعلام کرد “تقریباً 48 ساعت پس از آدم ربایی ، برادران عزیز ما توسط ربایندگان آزاد شدند.”

پدر اوکلو از “همه کسانی که برای آزادی سریع حوزه های علمیه ما و دیگرانی که هنوز در مخفیگاه ربایندگان خود هستند” دعا و دعا کرده اند ، قدردانی کرد.

وی همچنین از کشیشان دعوت کرد تا روز پنجشنبه مراسم شکرگزاری خدا را برای انتشار سریع و ایمن سمینارها برگزار کنند.

ربوده شده از حوزه علمیه

این سه حوزوی که تحصیلات خود را در زمینه الهیات دنبال می کردند ، در 11 اکتبر در حمله افراد مسلح ناشناس از کلیسای مدرسه ربوده شدند.

شش نفر از حوزویان در حین حمله به درجات مختلف آسیب دیدند و برای مراقبت های پزشکی به بیمارستانی در کافانچان منتقل شدند. مجروحان تحت درمان قرار گرفتند و پس از تایید وضعیت جسمانی ، مرخص شدند.

سمینار مسیح پادشاه در م Instituteسسه سنت آلبرت اقامت دارد ، جایی که سمینارها شکل علمی می گیرند. مدرسه علمیه میزبان بیش از 130 سمینار است که برای کشیش کاتولیک و تشکیل دهندگان آنها آماده می شود.

آدم ربایی در نیجریه در چند وقت اخیر بیشتر افزایش یافته و باعث نگرانی دولت این کشور شده است. در بسیاری از موارد ، ربایندگان در ازای آزادی افرادی که در بازداشت هستند ، باج می خواهند. این وضعیت چندین رهبر کلیسا را ​​بر آن داشت تا بارها از دولت درخواست کنند تا امنیت شهروندان خود را در اولویت قرار دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *