نیجریه: راهزنان به حوزه علمیه کادونا حمله کردند ، 3 حوزه علمیه را تصرف کردند


گروهی از افراد مسلح روز دوشنبه به حوزه علمیه مسیح پادشاه کادونا در شمال نیجریه حمله کردند و چندین حوزه علمیه را مجروح و سه نفر را ربودند.

توسط بندیکت مایاکی ، SJ

گفته می شود که باندیت ها به حوزه های علمیه بزرگ در حومه کاتولیک کافانچان ، کادونا حمله کرده و سه حوزه را ربوده اند.

اسقف نشین با اعلام این حادثه در بیانیه ای که سه شنبه منتشر شد ، گفت که حمله به مدرسه علمیه پادشاه بزرگ مسیح واقع در فایت ، فادان کاگوما در منطقه دولت محلی جماع ، دوشنبه شب صورت گرفت.

بر اساس این گزارش ، حوزه های علمیه حوزوی اصلی در موسسه سنت آلبرت مستقر هستند که در آن حوزه های علمیه تشکیلات علمی دریافت می کنند. این سمینار محل سمینارهایی است که برای کشیش کاتولیک و سازندگان آنها آماده می شود.

حمله به نمازخانه

در این بیانیه آمده است که این حمله در 11 اکتبر ساعت حدود 7:26 بعد از ظهر در نمازخانه حوزوی رخ داد.

در زمان حمله ، 10 نفر از جمله مدیران سمینار و م Instituteسسه ، 132 سمینار ، 6 غیر سمینار ، 1 کارمند زن غیر دانشگاهی و یک مباشر عمومی وجود داشت.

شش نفر از حوزویان در حین حمله به درجه های مختلف آسیب دیدند و به بیمارستانی در کافانچان منتقل شدند و در آنجا تحت مداوا قرار گرفتند و پس از تأیید ثبات ، مرخص شدند.

به گفته ماموران امنیتی حوزه و پرسنل نیروی انتظامی ، تعداد افرادی که پس از مراسم سه شنبه در بازداشت بودند ، نشان می داد که سه نفر از حوزویان ربوده شده اند. سمینارهای ربوده شده متعلق به جماعت رسولان خیریه الهی و فرزندان کوچک جماعت اقامه نماز است و همگی در چهارمین سال تحصیلات الهیاتی خود هستند.

منابع خبری محلی گزارش می دهند که یک افسر پلیس گفت که تیمی از تیم های تاکتیکی و ضد آدم ربایی پلیس تعقیب و گریز راهزنان را آغاز کردند تا با نظم دادن آنها و نجات قربانیان ربوده شده ، آنها را نجات دهند.

توسل به دعا

در بیانیه ای که توسط امپراتور امضا شده است ، آمده است: “ما از شما تقاضا می کنیم تا برای آزادی سریع و ایمن برادران اسیرمان دعا کنید.” امانوئل اوچه اوکولو ، صدر اعظم اسقف اعظم.

این اسقف همچنین از حسن نیت م Instituteسسه و حوزه علمیه خواست “از تصویب قوانین در دست خودداری کنند” و افزود: “ما از همه ابزارهای قانونی برای اطمینان از آزادی به موقع و ایمن آنها استفاده خواهیم کرد.”

“باشد که بانوی ما تسبیح مقدس و سنت ویلفرد برای برادران اسیر ما و دیگر ربایندگان دیگر مداخله کرد. “

عدم اطمینان در شمال نیجریه

نیجریه در برابر عدم قطعیت با چالشی مداوم روبرو است. در شمال کشور ، کادونا یکی از استانهایی است که بیشتر تحت تأثیر راهزنی قرار دارد و هزاران نفر به رغم تلاش نهادهای امنیتی توسط افراد مسلح کشته یا ربوده شده اند.

این حمله اخیر علیرغم اقدامات شدیدتر اخیر توسط فرمانداران برخی از استانهای شمال نیجریه صورت می گیرد. در کادونا ، مانورهای موتوری که وسیله مطلوب حمل و نقل مهاجمان هستند ممنوع شده است و خدمات مخابراتی در تلاش برای توقف فعالیت مهاجمان مختل شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *