نگاهی به ترکیب ثابت استقلال در فصل جدید


به گزارش خبرزاشی، شرایط استقلال برای فصل آینده تا حد زیادی با توجه به انتخاب ترکیب ثابت مشخص است و تنها باید هماهنگی های لازم بین این نفرات انجام شود چرا که با توجه به عدم تمرین و تغییر مربی، بدیهی است که با شرایط مساعد فصل گذشته فاصله زیادی گرفته اند و باید با تمرینات مداوم به روزهای خوب برگردند. همان روزهایی که بالاخره پس از ۹ سال قهرمانی لیگ برتر را برای آبی پوشان پایتخت به ارمغان آورد.

سد معبر مستمر

بعید به نظر می رسد که حسین حسینی جای خود را در ترکیب اصلی استقلال از دست بدهد و طبق روال فصل گذشته تا زمانی که اشتباه بزرگی مرتکب نشود، مرد شماره یک باقی بماند. حسینی فصل گذشته عملکرد بسیار خوبی داشت و با دعوت به تیم ملی پاداش دریافت کرد، بنابراین اکنون انگیزه زیادی برای درخشش در اولین دوره از فصل پیش رو دارد و نام خود را به عنوان یکی از مسافران جام جهانی مطرح می کند.

معمایی به نام مرادمند

اگر با این تصور پیش برویم که استقلال با سیستم ۳-۴-۳ وارد زمین شود، به احتمال بسیار زیاد رافائل سیلوا و عارف غلامی در خط دفاعی این تیم جای ثابتی خواهند داشت. رافائل فصل گذشته خیلی خوب بود و عارف غلامی هم درخشید او در نیم فصل به تیم ملی رسید و انگیزه زیادی برای مسافرکشی در جام جهانی دارد.در مورد مدافع سوم هر چند نگاه اول نشان می دهد روزبه چشمی به عنوان یک بازیکن ثابت وارد زمین خواهد شد اما اگر محمدحسین مرادمند آمادگی لازم را داشته باشد و به ابتدای فصل راه یابد، انتخاب یکی از این دو بازیکن یکی از معمای جدی کادرفنی استقلال خواهد بود. نباید فراموش کرد که شاید سیاوش یزدانی هم مجوز بازگشت به استقلال را بگیرد و آن وقت حرکت در خط دفاعی این تیم بسیار سنگین، بزرگتر از قبل شود.

مردان تأثیرگذار و مصمم

قطعا یکی از مهم ترین خطوط استقلال در فصل آینده خط هافبک این تیم است و هافبک های آبی پوش نقش بسیار مهم و تاثیرگذاری خواهند داشت. شانس بزرگی برای تکرار قهرمانی و اگر این منطقه نسبت به رقبا حساس باشد، اگر باقی بماند، شانس زیادی وجود دارد که قهرمانی از دست برود. صالح حردانی گزینه شماره یک استقلال در سمت راست در کنار مهدی مهدی پور است. هر دو بازیکن نامبرده عضو تیم ملی هستند و می خواهند به این راحتی فرصت حضور در جام جهانی را از دست بدهند. در سمت چپ اگرچه احتمال بازی جعفر سلمانی بیشتر است اما حالا رقیبی جدی به نام ابوالفضل جلالی را در کنار خود احساس می کند. بازیکنی که با دعوتش به تیم ملی انگیزه خیلی بیشتری پیدا کرده است.تنها جای باقی مانده در خط هافبک باید بین عزیزبک امانوف و ارس رضوند (در صورت ماندن در استقلال) تقسیم شود. مهره هایی که با قدرت رزمی خود وظیفه انهدام حملات حریف و جلوگیری از شکل گیری وظایف تاکتیکی در میدان استقلال را بر عهده دارند.

داستان عاشقانه

یکی دیگر از نکات مهم برای خط هافبک استقلال یافتن جانشین برای امیرحسین حسین زاده است.برای او جایگزین پیدا کنید. اگرچه سبک بازی حسین زاده با محبی متفاوت است، اما از گوشه و کنار شنیده می شود که ساپینتو می خواهد بیشتر وظایف فصل پایانی حسین زاده را بر دوش محمد محبی بگذارد.

استقلال فصل گذشته قهرمان لیگ برتر بود اما مشخص بود که نیاز به مهاجمان تمام شده دارد و دقیقا به همین دلیل بود که کادرفنی جدید برنامه های تاکتیکی خاصی را دنبال کرد. البته سجاد شهبازادا قبل از استقلال ساپینتو امضا شده بود اما بعداً مدیران باشگاه مدعی شدند که این بازیکن با چراغ سبز سرمربی جدید به جمع آبی پوشان اضافه شده و ساپینتو فیلم بازی های سجاد را دیده است! فرح، کاوه جناح راست و چپ او رضایی و یاماگا خواهند بود که البته می توانند در طول بازی بارها تغییر موقعیت دهند تا تمرکز مدافعان را بهم بزند.

ما باید یک بازیکن جدید دیگر به همه این افرادی که اضافه کردیم اضافه کنیم. سرمربی استقلال همچنان برای جذب بازیکن خارجی جای خالی دارد و به نظر می رسد می خواهد این پست را با عنصر هجومی پر کند تا شاید در چند روز آینده شاهد حضور یک هافبک بازیساز یا یک مهاجم مکمل باشیم. در استقلال وی در این خصوص از مدیران باشگاه مجوز گرفته و به زودی بازیکن جدید مورد نظر خود را معرفی خواهد کرد.