نقاط قوت و ضعف اروگوئه زیر ذره بین احتمال ۲-۴-۴ آلونسو مقابل ایران


از ساعت ۱۹:۳۰ امروز ایران و اروگوئه در دیداری دوستانه در اتریش به مصاف هم خواهند رفت.

به گزارش هواداران، دیگو آلونسو سرمربی اروگوئه باید انتظار اجرای چه تاکتیکی را داشته باشیم؟

آخرین باری که اروگوئه با سیستم ۲-۴-۴ بازی کرد در ۵ آوریل ۱۴۰۱ در بازی مقابل پرو بود. در نهایت اروگوئه با تک گل آراسکاتا پیروز شد.

اروگوئه طبق احتمالات مختلف در بازی امروز مقابل ایران با سیستم ۲-۴-۴ بازی خواهد کرد و باید انتظار داشت داروین نونز و لوئیس سوارز همزمان در ترکیب اصلی این تیم ظاهر شوند.

اروگوئه در دیدار مقابل پرو نسبت به این تیم درصد مالکیت و تعداد پاس کمتری داشت اما موقعیت های بیشتری ایجاد کرد. شاگردان آلونسو در سیستم بازی خود حملات خود را از کنار زمین شروع می کنند و با ارسال به دور دروازه و نقطه کور دروازه و قطع توپ از بازیکن در آن منطقه موقعیت های جدی ایجاد می کنند. نمونه این تاکتیک را می توان در گل اول اروگوئه مقابل پرو دید.

یکی دیگر از نکات تاکتیک آلونسو در این سیستم انتقال سریع نونز و سوارز است. در دقایق مختلف بازی، یکی نقش فوروارد FALSE 9 را بازی می کند و به بازی سازی تیم کمک می کند و توپ ها را به لبه زمین می برد و دیگری نقش TARGET MAN را بازی می کند و با موقعیت یابی خود به دنبال فرصت می گردد. در محوطه جریمه حریف برای گل مناسب است.

وقتی اروگوئه در این سیستم حمله می کند، مدافعان میانی این تیم رو به جلو بازی می کنند و فاصله زیادی بین آنها برای توزیع توپ وجود دارد. این فاصله بین مدافعان این فرصت را به تیم حریف می دهد تا با استفاده از توپ های بلند به ضد حمله بپردازد. تاکتیک های پرو و ​​با توجه به سرعت نه چندان زیاد دیگو گودین و رائول خیمنز تا حدودی موفق بود اما بازیکنان پرو در زدن ضربه آخر دقت لازم را نداشتند.

حضور هافبک هایی چون فدریکو والورده، رودریگو بدانکور، لوکاس توریرا، ماتیاس ویسینو و …. این تیم را از نظر تاکتیکی در خط هافبک همه کاره می کند. پرس شدید این بازیکنان با کمک سوارز و نونز به حریف اجازه بازی سازی را می دهد و البته بهترین راه برای فرار از فشار شدید این تیم سوئیچ به توپ های هوایی یا ترکیب سازی است. کار کردن

غیبت دیگو گودین و رائول خیمنز این نوید را به ما می دهد که خط دفاعی این تیم در بازی سازی ضعیف و ضعیف خواهد بود. به این دلیل که در ۴ بازی از ۵ بازی اخیر این تیم حداقل یک نفر از زوج گودین و خیمنز در ترکیب اصلی این تیم حضور داشته است.

حال باید منتظر ماند و دید که کارلوس کی روش چه برنامه ای برای رویارویی با تیم مناسب و شاداب دیگو آلونسو در سر دارد.

پیش بینی شما از نتیجه بازی امروز ایران و اروگوئه چیست؟