نشانه استقلال برای علیرضا بیرانوند


نشانه استقلال برای علیرضا بیرانوند

هفته نهم لیگ برتر ایران با حذف ۶ تیم به پایان رسید و می توان به کلین شیت های جالب ۳ تیم برتر یعنی پرسپولیس، استقلال و سپاهان اشاره کرد. همچنین درخشش علیرضا حقیقی روی خط دروازه نساجی و کلین شیت ارزشمند او مقابل گل گهر سیرجان از دیگر اتفاقات هفته نهم لیگ برتر فوتبال ایران بود. سرخپوشان پایتخت با کلین شیت مقابل مس موفق شدند بهترین خط دفاعی لیگ ۲۲ را شکست دهند.

۳ تیم گل زدند. پرسپولیس به تنهایی لیدر شد!

فولاد خوزستان، مس رفسنجان و ذوب آهن اصفهان تیم هایی بودند که به همراه پرسپولیس با ۳ گل عنوان بهترین خط دفاعی لیگ بیست و دوم را از آن خود کردند و در نقطه پنالتی فرو ریختند. ذوب آهن اصفهان گل دیرهنگام مقابل استقلال را با گل مدافع خود از دست داد و چهارمین گل خورده در لیگ بیست و دوم را در کارنامه این ۳ تیم ثبت کرد.

پرسپولیسی ها که در آرزوی شکستن رکورد استقلال در فصل گذشته هستند، توانستند با بسته نگه داشتن دروازه مقابل مس رفسنجان، گل های لیگ بیست و دوم خود را در رده ۳ متوقف کنند تا شاگردان گل محمدی خودشان بهترین خط دفاعی فصل را داشته باشند. سرخ پوشان پایتخت امیدوارند با ادامه این روند بتوانند رکورد ۱۰ گل خورده استقلال در فصل گذشته را بشکنند و به بهترین خط دفاعی تاریخ لیگ برتر ایران در یک فصل تبدیل شوند.

دوبل بیرانوند برای رهبر شدن; به دستکش طلایی شماره ۴ بروید

علیرضا بیرانوند، دروازه بان باتجربه پرسپولیس پس از افتتاحیه در ۳ بازی متوالی مقابل هوادار، نفت مسجد سلیمان و تراکتورسازی، به دنبال شروع مجدد روند کلین شیت و بازگشت به بالای جدول با بیشترین کلین شیت در لیگ بیست و دوم بود. ۲ هفته گذشته بیرانواد در دیدار مقابل سپاهان و مس رفسنجان به هدف زد تا تعداد کلین شیت های خود در فصل جاری لیگ برتر را به عدد ۶ برساند.

دروازه بان پرسپولیس در صدر جدول با بیشترین کلین شیت در لیگ بیست و دوم، حریفی را در کنار خود می بیند. حسین پورحمیدی دروازه بان جوان آلومینیوم اراک که یک بازیکن تاریخی استقلال را در کارنامه خود دارد و پس از ناکامی در فصل گذشته در دوئل با حسین حسینی، حالا امیدوار است بتواند با علیرضا بیرانود رقابت کند. دروازه بان پرسپولیس در کورس بیشترین کلین شیت و صاحب دستکش طلایی لیگ بیست و دوم.

بیرانواد در ۳ فصل متوالی در لیگ شانزدهم، هفدهم و هجدهم دستکش طلای فوتبال ایران را به دست آورد و در لیگ بیست و دوم نیز به دنبال کسب چهارمین دستکش طلای دوران فوتبالی خود است. پس از علیرضا بیرانوند و حسین پورحمیدی که با ۶ کلین شیت پیشتاز هستند، کریستوفر کنت دروازه بان فولاد به همراه حمید لک، علیرضا حقیقی و حبیب فرعباسی با ۵ کلین شیت حضور دارند.

حسین حسینی که فصل گذشته با ۱۷ کلین شیت برنده دستکش طلای لیگ بیست و دوم شد، عصر دیروز مقابل ذوب آچان با بسته نگه داشتن دروازه تیمش، تعداد کلین شیت های خود در فصل جدید لیگ برتر را به عدد ۴ رساند. امید اصفهان به ادامه فصل و رسیدن به ماندن در بالای جدول با بیشترین آرامش در لیگ بیست و دوم. پاگام تاسین دروازه بان تیم ملی سپاهان در ۶ بازی ۳ کلین شیت در کارنامه خود ثبت کرده است.

منبع: Football360