نتایج، عوارض و هزینه های آن


لیفت بینی با نخ یک روش درمانی نوآورانه برای فرم دادن به بینی و دستیابی به نتایج فوری است. با کمک این روش درمانی موثر، روشن و غیر تهاجمی می توانید به تمام مزایای فرم دهی بینی، دوره نقاهت بسیار سریع و زمان استراحت کوتاه دست یابید. این روش را می توان برای بینی هر بیمار و با توجه به پل بینی و بال ها اصلاح کرد و کانتور و شکل بهتری در بینی به دست آورد. این روش ابتکاری می تواند برآمدگی بینی را اصلاح کند یا پل بینی را صاف تر نشان دهد. ماندگاری بالای نتایج این روش درمانی و ایمنی بیشتر آن نسبت به تزریق فیلر در بینی و اجرای آن با بی حسی موضعی در حدود نیم ساعت از ویژگی های این روش است.

لیفت بینی با نخ چیست؟

لیفت بینی با نخ نوعی لیفت با نخ است که به دلیل طبیعت طبیعی و نتایج عالی به یکی از محبوب ترین روش های درمان زیبایی تبدیل شده است که فواید زیادی برای افراد به همراه دارد. در این روش که عمدتا به عنوان محلول ضد پیری استفاده می شود، نخ های بسیار ریز زیر پوست قرار می گیرد و پوست شل بینی به ساختاری سفت تبدیل می شود. این نخ ها پس از ۱۲ ماه جذب بدن می شوند و با جذب خود فرآیند کلاژن سازی پوست را تحریک می کنند.

نتیجه لیفت بینی با نخ چیست؟

۱۵ سال از اولین لیفت بینی با نخ می گذرد و این روش در سال های اخیر محبوبیت قابل توجهی پیدا کرده است. این روش جذاب کاربردهای زیادی در حل مشکلات مختلف بینی دارد.

لیفت پل بینی

شاید بخواهید بینی زیباتر با پل بلندتر داشته باشید. شما می توانید با استفاده از لیفت بینی با نخ و لیفت بافت، نمایه بینی خود را برجسته تر و متمایزتر کنید.

لیفت بینی

یکی از سخت ترین اعمال انجام شده را می توان لیفت بینی دانست. نوک بینی پایین می تواند بینی را بلندتر نشان دهد و تناسب صورت را خراب کند، علاوه بر این، پایین بودن نوک بینی می تواند بر پیری صورت تأثیر بگذارد. ضعیف شدن رباط های نگهدارنده بین غضروف ها می تواند با افتادگی نوک بینی همراه باشد. لیفت با نخ می تواند جایگزین تکیه گاه از دست رفته نوک بینی شود و با بلند کردن آن صورت را کوتاه تر و جوان تر نشان دهد.

بینی نازک

اگرچه کاهش عرض بینی با لیفت با نخ امکان پذیر نیست، اما با لیفت بریج بینی می توان ظاهری باریک تر به آن داد. در طول مشاوره، پزشک در مورد نتایج مورد نظر و انتظارات شما با شما صحبت می کند و بر اساس آنها تعداد نخ های مورد نیاز در درمان را تعیین می کند.

اصلاح شکل پل بینی

انحراف و ناهمواری بینی را می توان با بلند کردن بینی با نخ و ظاهر صاف تر اصلاح کرد. نخ ها به صورت عمودی وارد می شوند و برای رفع ناهمواری ها به عنوان داربست برای قیطان های کناری عمل می کند.

روش لیفت بینی با نخ

ابتدا بینی استریل می شود و یک بی حس کننده موضعی به بینی تزریق می شود تا درد و سوزش ناشی از نخ زدن برطرف شود. فقط از یک سوراخ در نوک بینی برای وارد شدن به نخ های امتداد پل بینی استفاده می شود. پس از قرار گرفتن نخ ها، روند حرکت نخ ها و شکل دادن به بینی برای رسیدن به ظاهر مطلوب آغاز می شود. تعداد نخ های استفاده شده در این روش به نتایج مورد نظر بیمار بستگی دارد. جراح می تواند با کمک این روش موارد زیر را اصلاح کند:

  • شکل بینی
  • گوشه بینی
  • نوک بینی
  • پل بینی

نخ های مورد استفاده در این روش را نیز می توان به شکل و نرمی مورد نظر بیمار سفت کرد. مزیت لیفت بینی با نخ این است که نسبت به جراحی بینی گزینه ای ارزان تر و کم تهاجمی است و دوره نقاهت بسیار سریع تری دارد.

در لیفت بینی با نخ از چه نوع نخی استفاده می شود؟

در این فرآیند می توان از نخ های مختلفی مانند نخ PDO، نخ خاردار، نخ آپتوس و … استفاده کرد. اما انتخاب بهترین نوع نخ برای شما بر اساس نظر پزشک است. این نخ ها در تحریک کلاژن پوست و جوانسازی صورت نیز موثر هستند. علاوه بر این در روش هایی مانند لیفت لب با نخ می توان از آن استفاده کرد.

چه مدت طول می کشد تا نتایج لیفت بینی با نخ مشاهده شود؟

نتایج لیفت بینی با نخ فوری است، اما باید یک تا دو هفته فرصت داد تا تورم کاهش یابد و نتایج نهایی دیده شود.

نتایج لیفت بینی ناه چقدر ماندگار است؟

نخ ها بعد از ۶ تا ۹ ماه حل شده و جذب می شوند، اما کلاژن سازی در این مدت ادامه دارد و این موضوع منجر به ماندگاری نتایج این روش بین ۱۲ تا ۱۸ ماه می شود. برای دستیابی به نتایج لیفت بینی با نخ تنها یک جلسه زمان لازم است، اما برای دستیابی به نتایج مطلوب، توصیه می شود پس از حدود یک سال برای دومین بار به پزشک مراجعه کنید. تحریک کلاژن پوست روی بینی باعث ماندگاری اثر لیفت بینی می شود.

آیا لیفت بینی با نخ عوارضی دارد؟

عوارض جانبی رایج لیفت بینی با نخ محدود به محل تزریق است و شامل قرمزی یا تورم خفیف است که پس از چند روز از بین می رود. یکی از عوارض نادر لیفت بینی با نخ می تواند بروز انحراف نخ، عفونت یا بیرون زدگی نخ باشد. بنابراین، مراجعه به یک متخصص با تجربه و قابل اعتماد برای اطمینان از حداکثر ایمنی بیمار در طول عمل بسیار مهم است.

هزینه لیفت بینی چقدر است؟

نیازهای هر بیمار برای دستیابی به نتایج مطلوب از لیفت بینی با نخ متفاوت است، بنابراین ارائه مدل هزینه استاندارد امکان پذیر نیست و باید با توجه به پارامترهای مختلف تعیین شود. برای انجام مشاوره عمومی و تعیین نیاز شما و بهترین روش لیفتینگ لازم است با یک متخصص مشورت کنید. در این جلسه می توانید در مورد هزینه لیفت بینی با نخ با متخصص صحبت کنید و تمام سوالات خود را در این مورد از او بپرسید.

عوامل دیگری بر هزینه لیفت بینی با نخ تاثیر می گذارد. به عنوان مثال اگر بخواهید همراه با این روش لیفت لب با نخ یا لیفت ابرو با نخ انجام دهید، برای صرفه جویی در وقت و عدم مراجعه مجدد به مطب، بیشتر از هزینه لیفت بینی با نخ دریافت می شود.