نایب رئیس اتحادیه املاک یزد: بازرسان املاک خواستار حمایت قانونی هستند


به گزارش خبرگزاری فارس از یزد، رضا دشتی نژاد صبح امروز در جمع خبرنگاران با بیان اینکه نظارت بر روند اجرایی مشاوران املاک منوط به حمایت قانونی است، اظهار داشت: نمی تواند کارساز باشد.

وی افزود: به دلیل محدودیت های قانونی، بازرسان املاک حتی نمی توانند بسته وعده ها را ببینند تا وضعیت قراردادها را ببینند.

نایب رئیس اتحادیه املاک استان یزد با بیان اینکه بازرسان این اتحادیه تنها اجازه نظارت بر بحث کمیته را دارند، گفت: قانون نظام صنفی باید اصلاح شود که البته این امر باعث افزایش ما خواهد شد. نظارت.

دشتی نژاد گفت: در صورت مشاهده تخلف در جلسه کمیته مشاوران املاک می توانند به خیابان کاشانی، خیابان خاتم، جنب حسینیه حجت، مجتمع مشاوران املاک مراجعه کنند.

وی با اشاره به اینکه دو کمیته شورای حل اختلاف در روزهای یکشنبه و سه شنبه فعال هستند، خاطرنشان کرد: مشاوران املاک می توانند بازار را در این حوزه متعادل کنند.

وی گفت: متأسفانه بنگاه های معاملات ملکی به طور متوسط ​​دو تا سه پوشه برای اجاره دارند، اما ملک بدون هیچ نظارتی از دیوار اجاره می شود و مدیران آپارتمان دیگری هم هستند که اجازه دسترسی به مشاوران املاک و فروش را می دهند. اجاره نمی دهند.

دشتی نژاد با بیان اینکه قیمت اجاره تاثیری بر حقوق کمیته مشاوران املاک ندارد و آنها تمایل بیشتری به ارائه قیمت متعادل برای جلب رضایت موجر و مستاجر دارند، گفت: ۱۸۰۰ مشاور املاک دارای مجوز و ۳۰۰ مشاور املاک غیرمجاز در یزد هستند.

انتهای پیام/ ب




این را برای صفحه اول پیشنهاد دهید