مشکل لوکادیا در بازی سپاهان مشخص شد


مشکل لوکادیا در بازی سپاهان مشخص شد

جمشید شاه محمدی افزود: پرسپولیس در اصفهان حرفی برای گفتن نداشت. در نیمه اول بازی عمدتاً در میانه میدان بود و هر دو تیم حرفی برای گفتن نداشتند. پرسپولیس اصلا جایی نداشت و خیلی محتاطانه و ترسو بازی می کرد. شکی نیست که پرسپولیس بهترین تیم است، هست، هست، اما در این دیدار اینطور نبود.

وی ادامه داد: سپاهان مشخصا روی کاغذ ۳-۳-۴ بازی کرد اما در عمل فقط یک مهاجم داشت و سرمربی پرتغالی این تیم هم به دنبال این بود که نباخت. البته سپاهانی ها یک موقعیت تک به تک داشتند که از دست دادند. شاید اگر هوشیاری و تجربه علیرضا بیرانوند نبود، این توپ گل می شد و پرسپولیس بازی را می باخت.

شاه محمدی افزود: اگر به ترکیب پرسپولیس نگاه کنید متوجه می شوید که با دو هافبک دفاعی به زمین رفتند. در نیمه اول میلاد سرلک و کمال صغد نیا و در نیمه دوم سینا اسدبیگی به زمین آمدند. یعنی پرسپولیس سعی کرد اول نبازد. البته به نظر می رسید که هر دو تیم می خواستند نباختند و با تساوی راضی زمین را ترک کردند. البته در ظاهر تساوی در زمین تیم قدرتمند اصفهان بد نیست اما فرم بازی راضی کننده نبود. پرسپولیس مدعی اصلی قهرمانی است و باید خیلی بهتر از این بازی کند و حداقل ۴ یا ۵ موقعیت گلزنی در یک بازی ایجاد کند.

وی در ادامه عنوان کرد: پرسپولیس تنها یک فرصت گلزنی از روی کرنر داشت که با ضربه سر مرتضی پورعلیگنجی و واکنش پیام فارس از دست رفت. در این دیدار شاهد ترکیب یا دریبل های موفقی نبودیم که موقعیت و خطر ایجاد کند در حالی که همه انتظار داریم پرسپولیس بالاتر از این حرف ها باشد.

شاه محمدی به عملکرد نسبتا ضعیف یورگن لوکادیا اشاره کرد و یادآور شد: یورگن لوکادیا در داخل محوطه و ۱۸ قدم تهاجمی است. او باید در محوطه جریمه حریف صاحب توپ می شد اما به دلیل ضعف خط هافبک پرسپولیس خوب تغذیه نشد. زمانی که تکنیک یا سرعت لازم برای انجام این کار را ندارد، باید برگردد و توپ را بگیرد، اما در فاصله ۱۸ یاردی او یک فوروارد سمی است.

وی درباره تاثیر تیم ملی و اردوی اتریش بر عملکرد تیم ملی پرسپولیس گفت: به هر حال پرسپولیس قبل از اردوی اتریش در جدول لیگ برتر اول شد. پس از پایان لیگ، پرسپولیس دچار افت شده است. این تیم در هفته گذشته بیشترین ملی پوشان را در اختیار دارد و شرایط ویژه ای را تجربه کرده است. بازی با تراکتورسازی تبریز نتیجه تلخی داشت و همه دوست داشتیم پسرها جلوی سپاه جبران جبران کنند اما نشد.

شاه محمدی در پایان گفت: اگر اشتباه نکنم همین را الکس فرگوسن گفت: شانس به تیم های شجاع می رسد و برای کسب عنوان قهرمانی باید شجاع باشید. امیدوارم بچه ها بهبود پیدا کنند و در بازی هفته آینده عملکرد بهتری داشته باشند. البته مس رفسنجان یکی از ثروتمندترین و پردرآمدترین تیم های لیگ برتر است و به هیچ وجه حریف آسانی نیست. با این حال پرسپولیس در هفته آینده باید به هر قیمتی پیروز شود تا دوباره صدر جدول را به دست آورد. متاسفانه پرسپولیس در دو هفته اخیر نتوانسته انتظارات را برآورده کند و هواداران انتظار دارند این تیم با بازیکنان خوبی که در اختیار دارد، هیجان انگیزتر و شجاع تر بازی کند.