مشابه اتفاقات امروز در دوران دهداری رخ داد


به گزارش وانانیوز،

شاهرخ بیانی درباره حضور دراگان اسکوچیچ در تیم ملی گفت: من کاری به اتفاقات هتل محل اقامت اردوی تیم ملی در قطر و بی انضباطی ها ندارم اما اسکوچیچ در شرایطی تیم ملی را برعهده گرفت که سخت بود. به مسابقات مقدماتی جام جهانی راه یافت. او آمد و نتیجه گرفت و ما به جام جهانی صعود کردیم.

مربی هواداران ادامه داد: مشکل اصلی انجمن فوتبال است که برنامه ای ندارد. خبری از بازی های پیش فصل یا اردو نیست. تغییرات در این فاز مثبت نبود و هر که آمد نمی توانست کار خاصی انجام دهد چرا که بازیکنان تا جام جهانی در اختیار سرمربی نیستند و تنها چند روز مانده به شروع مسابقات کنار هم هستند. بهتر است اسکوچیچ در تیم ملی بماند و کارش را انجام دهد. شایعات در مورد او زیبا نبود.

بیانی با اشاره به موضع برخی ملی پوشان نسبت به اسکوچیچ تصریح کرد: سابقه نداشته که بازیکنی بخواهد درباره سرمربی تیم ملی صحبت کند. این بازیکن نمی تواند به جای مربی صحبت کند. کاری که برخی ملی پوشان انجام دادند زیبا نبود. من مانده ام که چطور می خواهند تیم ملی را در آستانه جام جهانی سازماندهی کنند. شخصیت مربی را نباید زیر سوال برد.

پیشکسوت فوتبال ایران درباره اتفاق مشابهی که در زمان مرحوم پرویز دهداری در تیم ملی رخ داد و ۱۵ بازیکن استعفا دادند، گفت: شرارت چند بازیکن باعث این اتفاقات شد. چند بازیکن با رضا وطنکا، سرمربی تیم ملی و دستیار نچندری مشکل داشتند. در هواپیما بودیم که برخی از دوستان گفتند بهتر است وطن دوست نباشیم. از جلسه و این ماجراها خبری نبود و امضای ما را در هواپیما گرفتند.

ملی پوش سابق افزود: فردای آن روز دیدیم که همه جا می گویند استعفا دادیم. شوخی ها روی چند بازیکن تاثیر منفی گذاشت. بازیکنانی مثل حمید درخشان، محمد پنجعلی و عبدالعلی چنگیز قرارداد بستند و فدراسیون هم این سه بازیکن را برای ۶ تا ۹ ماه سفارش داد. بقیه بازیکنان به خاطر این اتفاق سوختند. در بازی های آسیایی قطر به دلیل اینکه در لیگ قطر بازی می کردم به نچداری رفتم و با او صحبت کردم. آنهایی که محروم شدند در قطر پولشان را گرفتند اما یکسری از بازیکنان جوان خراب شدند.

بیانی یادآور شد: بازیکن نباید در مورد مربی صحبت کند. ما سرباز تیم ملی هستیم و ملی پوش مقدس است. بازیکنان در سراسر جهان رویای پوشیدن پیراهن تیم ملی کشورشان را دارند. فرمانده تیم ملی مربی است و همه باید از او اطاعت کنند. بازی در تیم باشگاهی با تیم ملی متفاوت است، شما می توانید تیم خود را تغییر دهید، اما نمی توانید پیراهن مقدس تیم ملی را عوض کنید و پیراهن تیم ملی کشور دیگری را بپوشید. حالا او می خواهد اولین مربی اسکاتلندی، کی روش یا دایی باشد.

وی بار دیگر به اتفاقات زمان دهداری اشاره کرد و گفت: مرحوم دهداری یکی از بزرگان فوتبال ایران بود. نمی خواهم بگویم سرنوشت اسکوچیچ با نتچداری یکی است، اما شبیه است. با بازگشت ملی پوشان از بازی های آسیایی قطر هواداران حمید درخشان، ناصر محمد خانی و محمد پنجعلی که پرسپولیسی بودند با دهداری دیدار کردند. او نیز هدیه خود را به او داد. امروز مردم باهوش هستند و امیدوارم این اتفاقات دیگر تکرار نشود. آیا مربی دیگری می آید، تیم ملی نتیجه می گیرد و از گروه راه می یابد؟ رکورد اسکوچیچ خوب است و او اکنون بازیکنان را بهتر می شناسد. اگر اسکوچیچ نبود، گزینه ایرانی بهتر از خارجی است.

پیشکسوت فوتبال ایران درباره محرومیت اسکوچیچ از سوی کمیته فنی فدراسیون فوتبال گفت: کمیته فنی بد عمل کرد. یک نفر گفت اسکوچیچ تناسب اندام ندارد، یکی از علی دی صحبت کرد و شنیدم که یک نفر هم دنبال امیر گالنویی است. جمله بی کیفیت است، زیبا نبود و کلمه سنگینی است. چطور شد که اسکوچیچ روزی که آمد به این تیم صعود کرد، اما حالا که به جام جهانی رفته ایم، او جواز حضور ندارد؟ مردان کمیته فنی فوتبال بازی کرده اند و مربیگری کرده اند. خودشان هم می دانند که معنی ندارد و شما می توانید این جمله را به خیلی چیزها وصل کنید. کلمه سنگینی بود

انتهای پیام/