مسابقات بین المللی بوکس کویت دو مدال نقره و چهار برنز حاصل تلاش بوکسورهای کشورمان است.


به گزارش وانانیوز،

به گزارش روابط عمومی فدراسیون بوکس، اولین دوره مسابقات بین المللی بوکس به میزبانی کویت در گروه مردان با حضور ۷۲ بوکسور از ۲۲ کشور از بعدازظهر ۹ تیرماه در فدراسیون بوکس این کشور آغاز شد. . و امروز (دوشنبه – ۳ مرداد) به پایان رسید.

ایران با شش نماینده و با حمایت مالی شرکت «زنوبار ایرانیان» در این مسابقه شرکت کرد و بوکسورهای کشورمان دو مدال نقره (مصطفی ریقی و باقر فرجی)، چهار مدال برنز (سجاد محمدپور، شاهین موسوی، حسین میراحمدی) کسب کردند. و توفان شریفی) و عنوان چهارم (با احتساب تعداد مدال).

همچنین با احتساب ریتینگ بوکسورهای کشورمان، ایران در رتبه سوم قرار دارد.

در مسابقه امروز مصطفی ریگی بوکسور وزن ۵۱ کیلوگرم کشورمان امروز به مصاف حریف قدرتمند ازبکستان «عبدوماگیت مانوپوف» رفت و در فینال بر سکوی نایب قهرمان این ماده ایستاد. ریگی برای راهیابی به فینال ابتدا به مصاف ‘آرگونال صبری’ از بلغارستان رفت و با برتری ۳ بر ۲ مقابل حریف قدرتمند خود راهی نیمه نهایی شد. وی در نیمه نهایی به مصاف “منصور مبارک” از کویت رفت و ۵ بر صفر پیروز شد.

در مسابقه فینال باقر فرجی در وزن ۶۳.۵ کیلوگرم به مصاف حریف تایلندی خود «خونتیپ پیدنوچ» رفت و در حالی که در دور اول با نتیجه ۴ بر ۱ از حریف خود پیش بود، در پایان دور دوم از ناحیه ابرو مصدوم شد، داور مسابقه را متوقف کرد. و فرجی بازنده اعلام شد و بر سکوی نایب قهرمانی ایستاد.

فرجی برای فینالیست شدن در گام نخست ۵ بر صفر نماینده میزبان «حسن الفتحعلی» را شکست داد. وی در بازی دوم به مصاف مووه الخمیری نماینده یمن رفت و در یک بازی یک طرفه ۵ بر صفر حریف خود را شکست داد و مدال برنز خود را قطعی کرد. فرجی در دیدار نیمه نهایی یحیی سامی از عراق را با نتیجه ۵ بر صفر شکست داد.

علیرضا استاکی به عنوان مربی و غلامرضا کریمی به عنوان مربی هدایت این افراد را بر عهده دارند.

بوکسورهای کشورمان چهارشنبه – ۱۴ مرداد ساعت ۰۰:۴۵ بامداد از طریق فرودگاه بین المللی امام خمینی (ره) به ایران بازخواهند گشت.

انتهای پیام/