مزایای سالمندان چیست؟ متخصص تغذیه توضیح می دهد.


فواید سنجدک چیست؟ Gaby Vaca-Flores ، RDN ، CLE ، از تعهد elderberry برای حمایت از سیستم ایمنی و موارد دیگر استفاده می کند.

انسانها قرنهاست که از گل خشخاش برای ارتقاء رفاه عمومی استفاده می کنند. این یک گیاه قوی برای سلامت سیستم ایمنی بدن است و می تواند یک عنصر کلیدی برای دستیابی به آن باشد اگر در شرایط آب و هوایی احساس می کنید.

در حالی که گاهی اوقات روشهای طبیعی ممکن است خیلی خوب به نظر برسند ، گل ارشد در بالای لیست مواد سرکوب کننده سیستم ایمنی قرار دارد. در این مقاله ، ما مزایای ساقدوش را فاش می کنیم.

آلبالو چیست؟

بوته ای از Adoxaceae خانواده و همچنین به عنوان قدیمی ترین درخت یا سامبوکوس شناخته می شود. اگرچه به طور سنتی در سراسر جهان مورد استفاده قرار می گیرد ، بومی اروپایی و آمریکای شمالی است. مشخصه آن گلهای سفید و انواع توت های بسیار کوچک سیاه-بنفش است.

اگرچه آلبالو شهرت درمانی پیدا کرده است ، اما به دلیل کاربردهای آشپزی و عملی آن نیز مشهور است.

تاکنون از توت سیاه برای تهیه مربا ، سس ، پای ، چای و حتی شراب با طعم ترش استفاده می شود. علاوه بر این ، بومیان آمریکا از شاخه ها برای ساخت فلوت ، سبد و سایر وسایل خانه استفاده می کردند.

دختری که در دستش پیری را گرفته است

فواید سنجدک چیست؟

مزایای دارویی Elderberry عمدتا به مواد مغذی و ترکیبات چشمگیر آن نسبت داده می شود. این همان چیزی است که آن را متمایز می کند.

1. Elderberry دارای ترکیبات فنلی بالایی است

Elderberry مملو از ترکیبات آلی مفید به نام پلی فنول است.

به طور خاص ، elderberry زیر گروهی از پلی فنول ها به نام آنتوسیانین را معرفی می کند. محققان هنوز در حال تلاش برای درک دقیق نحوه عملکرد آنتوسیانین ها در بدن هستند ، اما تحقیقات زیادی وجود دارد که نقش امیدوار کننده مصرف پلی فنول در سلامت انسان را نشان می دهد.

برخی از مزایای مورد نظر آن عبارتند از:

2. Elderberry آنتی اکسیدان ارائه می دهد

میوه های دارای رنگدانه های عمیق مانند توت فرنگی مقادیر بالاتری از آنتی اکسیدان ها را در مقایسه با انواع روشن خود ارائه می دهند.

آنتی اکسیدان ها یک اصطلاح چتری برای ویتامین های خاص (مانند ویتامین C) و ترکیبات فنولیک و فلاونوئیدی (مانند موارد ذکر شده در بالا) هستند. اینها می توانند اکسیداسیون سلولی را مهار کنند. به عبارت دیگر ، آنها به پاکسازی رادیکال های آزاد مضر کمک می کنند که به نوبه خود از استرس اکسیداتیو محافظت می کند.

در واقع ، یک مطالعه نشان داد که گل ختمی تولید اضافی ROS (نوعی رادیکال) را در سلولهای روده 22 درصد و آسیب DNA اکسیداتیو را 46 درصد کاهش می دهد.

با توجه به توانایی آنها در خنثی سازی یا به تاخیر انداختن آسیب سلولی ، فواید آنتی اکسیدانی در بسیاری از زمینه های سلامت انسان ایجاد می شود ، از جمله:

  • مصونیت
  • سلامت قلب و چشم
  • پیری پوست

3. Elderberry از سیستم ایمنی بدن پشتیبانی می کند

نقش Elderberry در حمایت از سیستم ایمنی بدن ما یکی از شناخته شده ترین و مورد بررسی ترین مزایای آن است.

محققان بر این باورند که آلبالو با بهبود فعالیت گلبول های سفید از سلامت سیستم ایمنی بدن حمایت می کند. گلبول های سفید خون (مانند ماکروفاژها و لنفوسیت ها) نیروگاه های سیستم ایمنی هستند و برای عملکرد مطلوب ضروری هستند.

مطالعات متعددی وجود دارد که تأثیر خوردن گل سنبل را بر سیستم ایمنی بدن بررسی کرده است.

متاآنالیز چهار آزمایش بالینی در سال 2019 ، در شروع علائم تنفسی فوقانی ، نشان داد که مکمل گل سنبل الطیب به طور قابل توجهی طول مدت و شدت علائم را در مقایسه با گروه های کنترل کاهش می دهد. علائم ارزیابی شده با سرماخوردگی معمولی از جمله سرفه و احتقان بینی مطابقت داشت.

در حالی که جدیدترین تحقیقات در مورد مزایای گل سنبل برای حمایت از سیستم ایمنی بسیار امیدوار کننده است ، تحقیقات مداوم برای تقویت اثر آن بر افراد سالم مورد نیاز است.

پخت توت سیاه برای تقویت سیستم ایمنی بدن

آنچه باید قبل از چسباندن با الدربری بدانید

بدیهی است که نادیده گرفتن فواید ساقدوش دشوار است. با این حال ، قبل از افزودن آن به برنامه معمول خود ، توجه داشته باشید که مرکز ملی سلامت تکمیلی و یکپارچه نسبت به خوردن خام سالاد هشدار می دهد.

خوردن قسمت های مختلف درخت پیر – از جمله پوست ، برگ و ریشه آن – خطرناک است. در شکل خام خود ، آلبالو حاوی گلیکوزیدهای سیانوژنیک است که معده آن را به هیدروژن سیانید (HCN) هیدرولیز می کند. HCN یک ترکیب سمی است که می تواند منجر به ناراحتی دستگاه گوارش در حالت تهوع و استفراغ شود. در مقادیر زیاد ، حتی ممکن است لازم باشد برای قرار گرفتن در معرض HCN به بیمارستان بروید.

خبر خوب؟ توت های پخته این خطر را ندارند. شما همچنین می توانید آن را در فرم های مکمل ایمن مانند چای گل ختمی که حاوی عصاره گل سنبل است مصرف کنید.

افکار نهایی

برای تأکید مجدد ، آلبالو گیاهی است که به طور سنتی برای حفظ سلامت سیستم ایمنی استفاده می شود. پلی فنول و آنتی اکسیدان چشمگیر آن باعث می شود که رقیب اصلی برای ارتقاء رفاه عمومی باشد. همچنین تحقیقات گسترده ای در زمینه خواص درمانی آن انجام شده است.

برای ایمن ترین تجربه ، بهتر است شاه توت بپزید – یا راحت تر ، از مکمل گل سرخ که شامل عصاره بوته است ، استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *