مرکز درمانی شهدای خلیج فارس بوشهر مجهز به تجهیزات پیشرفته – خبرگزاری مهر اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرنگار مهر دکتر زهرا سادات جلالیان چهارشنبه شب در گفتگو با خبرنگاران گفت: وی از خرید یک دستگاه میکروسکوپ چشمی به ارزش ۲.۵ میلیارد تورن خبر داد و گفت: میکروسکوپ چشمی اتاق عمل شهدای خلیج فارس به روز شده است.

رئیس مرکز آموزش پزشکی شاهد خلیج فارس بوشهر اضافه کرد: با استفاده از این میکروسکوپ پیشرفته جراحی چشم می توان جراحی های پیشرفته چشم از جمله جراحی را انجام داد. فکو (آب مروارید)، تزریق داخل چشمی بیماران دیابتی، جراحی زیبایی، بازسازی چشم، لیزیک و … با دقت و کیفیت بیشتر در این مرکز.

کارشناس واحد مهندسی تجهیزات پزشکی مرکز آموزشی درمانی شاهد خلیج فارس بوشهر گفت: پیرو ماموریت این مرکز در جهت ارتقای خدمات بر اساس فناوری روز، این بار با توجه به حساسیت دستگاه های ذیربط ارتقای سطح کیفی جراحی های چشم را ارتقاء می دهد. و جهت ارتقای کیفیت خدمات پس از بررسی های کارشناسی فوق الذکر برای بازار دستگاه میکروسکوپ چشمی پیشرفته در حال حاضر در سالن عمل این مرکز جهت ارائه خدمات به مردم شریف استان نصب شده است.

محمدمهدی ستار پناهی افزود: این دستگاه دارای داکینگ صفحه نمایش، قدرت زوم ۲۱ برابری، دید رنگی، پوشش چشم ۱۳۰ درجه و قابلیت حمل مغناطیسی است.