مروری کوتاه بر چرایی ارتباط کلسترول (LDL) با علت بیماری های قلبی: تغذیه


به همین دلیل است که من فکر می کنم کلسترول با علت بیماری های قلبی مرتبط است

📷

من اغلب مقالات یا پست هایی را از افرادی می بینم که شک ندارند که کلسترول غذایی و کلسترول سرمی نقش مهمی در شروع و پیشرفت بیماری های عروق کرونر دارند. به همین دلیل است که من فکر می کنم کلسترول غذایی و کلسترول سرمی بالا خطر ابتلا به بیماری های قلبی عروقی را افزایش می دهد ، امیدوارم بتوانیم در این مورد بحث سالم داشته باشیم.

ابتدا می خواهم به دو ادعای رایج بپردازم.

اولین ادعا در چندین نوع ارائه می شود

کلسترول برای سلامت ارگ مورد نیاز شما ضروری است

این ادعا در واقع نشان می دهد که ممکن است به نحوی کلسترول دریافت نشود ، و این چیزی است که برخی افراد توصیه می کنند. طنز اینجاست که همین افراد همیشه تکرار می کنند که بدن کلسترول مورد نیاز خود را تولید می کند (با بیان اینکه کلسترول غذایی هیچ تاثیری بر کلسترول سرم ندارد). پس چرا بدون خوردن کلسترول اهمیت دارد؟

همچنین نشان می دهد که مانند بسیاری از افراد ، زیرا برای زندگی ضروری است ، داشتن مقدار زیاد آن ممکن نیست و نباید نگران کلسترول بالا باشید.

امیدوارم هر کس در اینجا بتواند پوچی این ادعا را ببیند. هیچ کس ادعا نمی کند که کلسترول برای زندگی ضروری نیست. آنچه ادعا می شود این است که سطح کلسترول فوق فیزیولوژیکی مشکل زا است ، همانطور که گلوکز فوق فیزیولوژیکی مشکل ساز است و آهن فوق فیزیولوژیکی نیز مشکل ساز است ، که هر دو برای زندگی نیز مشکل ساز هستند.

این نوع تفکر دوتایی ، سیاه و سفید باید از ابتدا یک پرچم بزرگ قرمز باشد.

یک ادعای مهم دیگر برای کنار گذاشتن راه

کلسترول پایین واقعا صعودی است مرگ

در واقع شواهد بسیار کمی برای آن ادعا وجود دارد ، و شواهد زیادی بر خلاف آن ، و این ادعا معمولاً با استفاده از داده های اکولوژیکی بسیار ضعیف ، مانند این مورد ، ارائه می شود.

نگاهی به این نمودار بیندازید و مشخص می شود چه اتفاقی می افتد: افرادی که بیشتر در اثر این بیماری جان خود را از دست می دهند ، از کشورهای فقیر هستند و دسترسی کمی به مراقبت های پزشکی خوب دارند ، اما افرادی که کمتر از این بیماری می میرند ، همه از کشورهای ثروتمند هستند. با بهترین مراقبت های پزشکی مانند ژاپن ، کانادا ، سوئیس ، Danemark … و غیره اجازه ندهید این نوع داده های ضعیف شما را گیج کند.

اول ، معکوس معکوس کلسترول پایین و مرگ و میر است ، یعنی بسیاری از بیماریها در واقع باعث کاهش کلسترول می شوند ، که ممکن است به نظر برسد که کلسترول پایین با مرگ مرتبط است. در اینجا منابع این 1 ، 2 آمده است.

شواهد کمی وجود دارد که کاهش LDL-c مرگ و میر غیر مرتبط با CHD را افزایش می دهد.

همچنین شواهدی وجود دارد که نشان می دهد افراد با کلسترول پایین در طول زندگی ، طول عمر خود را افزایش داده اند. 1 ، 2

حال ، اجازه دهید به این موضوع بپردازیم: چرا من معتقدم کلسترول در شروع و پیشرفت بیماری شریان دخیل است؟

شواهد متعددی برای این امر وجود دارد که به اوایل دهه 1900 برمی گردد.

شواهد شماره 1: تغذیه کلسترول در یک مدل حیوانی (شامل گیاهخواران ، همه چیز خواران و گوشتخواران) منجر به تنگ شدن مداوم عروق می شود.

همه چیز از آنجا شروع شد که یکی از محققان به خرگوش با رژیم غذایی غنی از کلسترول غذا داد و متوجه شد که او به سرعت در حال توسعه آتروما است.

یکی از انتقاداتی که شکاکان کلسترول دوست دارند مطرح کنند این است که می توان آن را کنار گذاشت زیرا خرگوش گیاهخوار است و به خوبی با رژیم غذایی کلسترول سازگار نیست. خوب ، از آن زمان ، این نتایج مشابه در گیاهخواران ، همه چیزخواران ، گوشتخواران و بسیاری از گونه های پستانداران شبیه سازی شده است. 1 ، 2 ، 3 ، 4،5،6 سپس تغذیه کلسترول ، در تحقیقات حیوانات در مورد ، انجام می شود sine qua non، به معنی یک شرط ضروری ، برای القاء تصلب شرایین. همه اینها در جامعه علمی بسیار پذیرفته شده است ، هیچ شکی در مورد این رابطه و اثر تغذیه کلسترول بالا در القای تصلب شرایین وجود ندارد. در مقایسه ، هرگز ساکارز به صورت تجربی نشان نداده است که در غیاب کلسترول در رژیم غذایی باعث تصلب شرایین می شود.

و این نکته در واقع از اهمیت بالایی برخوردار است زیرا کلسترول غذایی احتمالاً بیشتر از کلسترول سرم با خطرات قلبی عروقی ارتباط دارد. در یک مدل حیوانی ، می توان با رژیم غذایی کم کلسترول ، حتی اگر کلسترول سرم پایین بود ، آترواسکلروز را القا کرد.

همانطور که نویسندگان اشاره می کنند

این مطالعه بر تغییرات در انتیمای شریانی پستانداران غیر انسانی پس از قرار دادن کلسترول در رژیم غذایی بسیار پایین تر از آنهایی که معمولاً برای القای تصلب شرایین تجربی استفاده می شد ، متمرکز شد. تغییرات شخصی مشاهده شده به ترتیب بسیار کوچکتر بود. رژیم برای گروه 1 در ابتدا برای نشان دادن یک نقطه خالی از تأثیر کلسترول رژیم غذایی بر روی انتهای شریانی طراحی شده بود. با این حال ، چنین نقطه ای یافت نشد. یک آستانه برای کلسترول رژیم غذایی در رابطه با اثر سوء مضر بر عروق تعیین نشده است.

به این معنی که هر مقدار کلسترول بالای صفر ، تجمع پلاک را افزایش می دهد.

توجه به این نکته و به خاطر سپردن آن بسیار مهم است.

شواهد شماره 2: افرادی که دارای پلی مورفیسم ژنتیکی با کلسترول ژنتیکی پایین هستند ، کمتر در معرض بیماری های قلبی عروقی قرار دارند

مطالعات تصادفی مندلی ، مطالعاتی هستند که به بررسی تأثیر چندشکلی ژن های خاصی می پردازند که تأثیر مشخصی بر یک نتیجه خاص دارند. این امر باعث می شود از مشکلات کلاسیک عوامل کلاسیک در مطالعات اپیدمیولوژیک جلوگیری شود.

بسیاری از ژنها با سطح پایین کلسترول مرتبط هستند. بسیاری از مطالعات مندلی نشان داده اند که افرادی با چنین ژن هایی بسیار کمتر از CHD رنج می برند. 1 ، 2 ، 3

همه 9 پلی مورفیسم با کاهش بسیار مداوم در خطر CHD در واحد LDL-C پایین تر ، بدون شواهدی از ناهمگنی اثر (0.02 = I2) همراه بود. در یک متاآنالیز که داده های غیر همپوشانی 312،321 شرکت کننده را ترکیب کرده بود ، تخصیص تصادفی طبیعی برای قرار گرفتن طولانی مدت در معرض LDL-C پایین با کاهش 54.5٪ (فاصله اطمینان 95٪: 48.8٪ تا 59.5٪) در خطر همراه بود. CHD برای هر mmol / l پایین تر (38.7 میلی گرم در دسی لیتر) LDL-C. این نشان می دهد 3 برابر بیشتر در معرض خطر CHD در واحد LDL-C کمتر از آنچه در طول درمان با استاتین در اواخر زندگی مشاهده شد ، مشاهده می شود (19 × 10 43 43 /8 = p). 1

خط شواهد شماره 3: داروهای کاهنده کلسترول و سایر مداخلات شیوه زندگی به طور مداوم حوادث قلبی عروقی و مرگ و میر را کاهش می دهد

استاتین ها و سایر داروهای کاهنده کلسترول از طریق مکانیسم های مختلف به طور مداوم رویدادهای CHD و مرگ و میر کمتر را نشان می دهند. اما روشهای دیگری نیز برای کاهش کلسترول LDL وجود دارد که هیچ اثر پلئوتروپیک شناخته شده ای ندارند و همچنان منجر به کاهش خطر CHD می شوند.

LDL-apheresis فرایند فیلتر کردن مولکول LDL-c خون بیمار است. عمدتا در افراد مبتلا به FH استفاده می شود (به زیر مراجعه کنید). این فرایند ، که معمولاً منجر به کاهش زیادی در سطح LDL-c می شود ، همچنین منجر به کاهش زیادی در خطر CHD برای این افراد می شود.

افسردگی LDL سطح کلسترول LDL را به میزان قابل توجهی کاهش داد از 7.42 +/- 1.73 تا 3.13 +/- 0.80 میلی مول/لیتر (58) در مقایسه با گروهی که درمان دارویی مصرف می کردند ، از 6.03 +/- 1.32 تا 4.32 +/- 1.53 mmol/L (28). با تجزیه و تحلیل رویدادهای کرونری از جمله سکته قلبی مهلک ، آنژیوپلاستی شفاف از طریق پوست ، پیوند بای پس عروق کرونر و مرگ CHD ، کاپلان مایر میزان کل رویداد کرونری در گروه LDL-apheresis 72٪ کمتر بود (10)) نسبت به گروه درمان دارویی (36) (p = 0.0088).

خط شواهد شماره 4: افرادی که دارای نقص ژنتیکی با سطح کلسترول بسیار بالا (هیپرکلسترولمی خانوادگی) هستند ، در اثر بیماریهای قلبی بسیار جوان می میرند. کاهش سطح کلسترول در این افراد شانس زنده ماندن آنها را تا حد زیادی افزایش می دهد.

هایپرکلسترولمی آشنا (FH) یک نقص ژنتیکی است که منجر به کلسترول LDL بسیار بالا در خون می شود.

متأسفانه برای این افراد ، خطر ابتلا به یک بیماری قلبی عروقی به شدت افزایش می یابد 1.

خطر ابتلا به بیماری عروق کرونر قلبی کشنده یا کشنده در 60 سالگی برای مردان 52 درصد و 31.8 درصد برای خویشاوندان زن مبتلا به FH در مقایسه با 12.7 درصد و 9.1 درصد برای بستگان بدون FH بود. 1

خط شواهد شماره 5: مطالعات جمعیت به طور مداوم نشان می دهد که قرار گرفتن در معرض کلسترول بالا در طول عمر با افزایش خطر و مرگ و میر قلبی عروقی مرتبط است.

کاملا خود توضیحی مطالعات اپیدمیولوژیکی و جمعیتی ارتباط قوی بین افزایش کلسترول سرم و CHD را نشان داد. 1

بنابراین اساساً ما شواهد قوی داریم:

  • تغذیه کلسترول در یک حیوان (در بسیاری از گونه های مختلف) باعث تصلب شرایین می شود

  • افرادی که از نظر ژنتیکی کلسترول پایینی دارند کمتر به بیماری عروق کرونر قلب مبتلا می شوند

  • افرادی که از نظر ژنتیکی کلسترول بالا دارند و در سنین جوانی بر اثر بیماری قلبی می میرند

  • داروها و سایر شیوه های زندگی که سطح کلسترول را کاهش می دهد ، خطر ابتلا به CHD را کاهش می دهد

  • مطالعات جمعیتی که به طور مداوم نشان می دهد افرادی با سطح کلسترول بالا دچار بیماری های عروق کرونر بیشتری می شوند و از آنها رنج می برند.

چه توضیحی غیر از کلسترول می تواند همه این مشاهدات را توضیح دهد؟ چه عواملی می توانند به جز کلسترول برای همه این موارد موثر باشند؟

در حال حاضر ، هیچ کس در اینجا نمی گوید کلسترول است فقط عوامل خطر. هر چیزی که صدمه به دیواره شریان را افزایش دهد و باعث التهاب شود (فشار خون بالا ، سیگار کشیدن ، افزایش قند خون ، اسید چرب اشباع ، عامل عفونی) در شروع و پیشرفت بیماری ها نقش دارد ، اما کلسترول و لیپوپروتئین ها را برای پلاک آترواسکلروز مصرف می کند. فرم. به

امیدوارم این امر بتواند به بحث سالم در مورد این موضوع منجر شود و به مردم کمک کند تا بفهمند چرا حفظ سطح کلسترول در محدوده طبیعی ، که باید زیر 150 میلی گرم در دسی لیتر باشد ، بسیار مهم است.

به نظر بسیاری ، ارتباط بین کلسترول بالا و بیماری عروق کرونر یکی از قوی ترین پیوندها در علم زیست پزشکی مدرن است.

اگر بخواهیم معیارهای برادفورد-هیل را برای ایجاد علیت بررسی کنیم ، پیوند CHD-کلسترول بالا با هر 9 معیار سازگار است ، که به احتمال زیاد علت واقعی است.

به نقل از ارمیا استاملر (یکی از محققان برجسته در زمینه بیماریهای قلبی و عروقی قرن بیستم) در فراتحلیل (بسیار توصیه می شود) 2010 در مورد SFAs و CHD

در حقیقت ، اصلاح رژیم غذایی قطعی برای آتروژنز آزمایشی ، sine qua non یا materia peccans (اصطلاح Anitschkow) ، مصرف کلسترول است. این پیش نیاز از شکستن 1908-1912 توسط Anitschkow و همکاران (صدمین سالگرد شایسته جشن و بحث) در هزاران آزمایش روی گونه های پستانداران و پرندگان – گیاهخوار ، گوشتخوار و همه چیزخوار – از جمله اسقف اعظم غیرانسانی بود. نادیده گرفتن این واقعیت در بررسی انسانها نشان می دهد که اساس تحقیقات زیست پزشکی داروینی معتبر نیست و / یا تعداد زیادی شواهد متناقض در انسان وجود دارد. هیچ کدام اینطور نیست

اعتبار به

u / oehaut

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *