ما تل آویو را با خاک یکسان خواهیم کردشیخ نبیل قووق عضو شورای مرکزی حزب الله لبنان در واکنش به تهدیدات اخیر رژیم صهیونیستی بر تشکیل معادله «ویرانی تل آویو در برابر تخریب ضاحیه (حومه جنوبی بیروت)» توسط لبنانی ها تاکید کرد. حزب الله.

آویگدور لیبرمن، وزیر دارایی رژیم صهیونیستی در روزهای گذشته تهدید کرده بود که «اگر حزب‌الله به سکوی استخراج گاز حمله کند و درگیری نظامی بر ما تحمیل کند، منطقه ضاحیه (حومه جنوب بیروت) را از روی نقشه محو خواهیم کرد. “

روزنامه بین منطقه ای القدس العربی چاپ لندن در شماره امروز (جمعه) خود به نقل از شیخ نبیل قووق نوشت: ویدئویی که یگان رسانه نظامی مقاومت اسلامی چند روز پیش منتشر کرد حاوی پیامی روشن برای دشمن صهیونیستی است. .

وی افزود: مقاومت موشک های خود را آماده و تجهیز کرده است. این موشک ها همچنین سکوهای استخراج گاز کاریش و فراتر از آن را هدف قرار می دهند.

قاووق شب گذشته در مراسم عزاداری محرم الحرام که توسط حزب الله در شهر بیند جبل برگزار شد، افزود: اگر سران دشمن اسرائیل می دانستند که مقاومت برای تاسیسات استراتژیک نفت، گاز و نظامی اسرائیل چه تدارک دیده است، نمی توانستند. تا تمام شب بیدار بمانم.خواب

وی خاطرنشان کرد: قبلا لبنانی ها منتظر آمریکایی بودند و به او التماس می کردند، اما اکنون معادله تغییر کرده است زیرا طبق معادله مقاومت اکنون این اسرائیل است که منتظر آمریکایی است و به او التماس می کند. در همین راستا نخست وزیر رژیم صهیونیستی علناً این موضوع را شفاف سازی کرد و از آمریکا خواست که به دلیل ترس از قدرت مقاومت و پذیرفتن وعده سیدحسن برای تعیین مرز با لبنان سریعا به توافق برسد. نصرالله، دبیرکل حزب الله لبنان.

منابع خبری رژیم صهیونیستی چهارشنبه شب به نقل از کابینه امنیتی کوچک این رژیم اعلام کردند که در صورت عدم توافق با لبنان بر سر تعیین مرزهای دریایی، تنش ها با این کشور تشدید می شود.

ابراز نگرانی رژیم صهیونیستی در شرایطی است که اخیرا این رژیم به شرکت یونانی «انرژین» مجوز اکتشاف گاز طبیعی در میدان کاریش واقع در منطقه مورد مناقشه را داده و در این زمینه رژیم صهیونیستی مانع از ورود این میدان شده است. یک کشتی حفاری به منطقه هدف از آمادگی برای آغاز اکتشاف اولین چاه گاز اعلام شد. این امر با واکنش و هشدار شدید طرف های لبنانی مواجه شد.
پایگاه خبری والا به نقل از مقامات اسرائیلی حاضر در جلسه کابینه کوچک امنیتی اعلام کرد که عدم دستیابی به توافق در مورد مرز دریایی با لبنان می تواند به بدتر شدن شرایط امنیتی در مرزهای شمالی منجر شود. چند روز جنگ