ماجرای احضار وریا غفوری چه بود؟


دیروز برخی از کانال های تلگرامی مدعی شدند ماموران امنیتی با هماهنگی حمیدرضا گرشاسبی برای دستگیری واریا غفوری به هتل محل اقامت فولاد رفته و جواد نکونام مانع از آن شده است!

به گزارش هوادار، خبر رسیدن به وریا غفوری در اردوی فولاد در برخی کانال های تلگرافی بهانه ای شد برای تخریب حمیدرضا گرشاسبی مدیرعامل فولاد!

ماجرا از این قرار است که در شب بازی پیکان و فولاد، ماموران به اردوی فولاد می روند. در همین راستا برخی رسانه ها از حضور این ماموران برای ارائه اخطاریه به وریا غفوری خبر دادند و اخطاریه یا احضاریه را در لابی هتل به وریا غفوری رساندند و رفتند. برخی شبکه های خبری اما مدعی شدند که ماموران قصد دستگیری وریا غفوری را داشتند و جواد نکونام از وی جلوگیری کرد.

ظهر دیروز پس از انتشار شایعه دستگیری ناموفق واریا غفوری در کانال های تلگرامی، خبری در روزنامه گل منتشر شد با این مضمون که شب قبل از بازی با پیکان، نیروهای امنیتی با حضور در هتل محل اقامت فولاند قصد دستگیری واریا غفوری را داشتند که جواد نکونام مانع از این کار شد. گل به صورت مستقل این خبر را تایید یا تکذیب نمی کند و تنها به نقل آن می پردازد. اما در برخی کانال های تلگرامی خط دیگری به این خبر اضافه شد. حضور نیروی انتظامی با هماهنگی حمیدرضا گرشاسبی انجام شد.

این در حالی است که نیروهای امنیتی از قبل برای ورود به کمپ یک تیم هماهنگ نیستند و هشدار یا احضار بازیکن نیازی به هماهنگی با مدیرعامل ندارد.

ماجرا به همین جا ختم نشد و یکی دو کانال خبری دیگر به سطل زباله گرشاسبی در تلگرام پرداختند و مدعی شدند مدیرعامل فولاد سابقه برخورد با جواد نکونام و بازیکنان فولاد را داشته و بازوبند مشکی فولاد را از دست داده است. بازیکنان فولاد پیراهن مشکی خود را درآورده اند. البته تخریب گرشاسبی بی ارتباط با شایعه حضور او در پرسپولیس نیست. با توجه به اینکه در روزهای اخیر بحث بازگشت گرشاسبی به پرسپولیس مطرح شده، بعید نیست عده ای بخواهند او را از این طریق تخریب کنند!

بعدها برخی شبکه های خبری تمامی این توضیحات را به روزنامه گل نسبت دادند و این خبر را به نقل از گل نوشتند.

روزنامه گل نوشت: شب قبل از درگیری با پیکان، نیروهای امنیتی در هتل محل اقامت فولند حضور داشتند و قصد داشتند واریا غفوری را دستگیر کنند که جواد نکونام مانع از این کار شد. حضور نیروی انتظامی با هماهنگی حمیدرضا گرشاسبی انجام شد. گرشاسبی پیش از این در دیدار با استقلال در بین دو نیمه مچ بند مشکی بازیکنان را در رختکن این تیم برداشته بود و به نکونام هم گفته بود که پیراهن مشکی نپوشد!

این خبر حتی از دستگیری واریا با عنوان وساطت نکونام جلوگیری شد/ گزارش یک روزنامه ورزشی نیز در رسانه های هواداری بازنشر شد اما شاهین تهرانی سردبیر روزنامه گل مروز در تماسی تلفنی با این هوادار اعلام کرد;

روزنامه گل و پیام رسان و سایت های شبکه اجتماعی روزنامه ما هرگز چنین خبری را منتشر نکردند و توضیحات درباره مدیرعامل فولاد به دروغ به روزنامه گل نسبت داده شد.

همچنین حمیدرضا گرشاسبی، مدیرعامل فولاد گفت:

همان‌طور که می‌دانید در ابتدای فصل به درخواست جواد نکونام وریا غفوری را دراوردم و او می‌داند که چگونه طرفدار او بودم. در کجای دنیا دیده اید یا شنیده اید که یک بونز با مدیر عامل یک باشگاه هماهنگ کند؟ تا آنجا که من می دانم، این اطلاعیه ای بود که به وریا غفوری در کمپ فولاند تحویل داده شد. این اطلاعیه اصلا مربوط به دوران حضور واریا غفوری در فولاند نیست. خدا شاهد است، من همه بازیکنان فولاند را پسران خود می دانم و همیشه از آنها حمایت کرده ام.

البته کسانی که گرشاسبی را می شناسند به خوبی از شخصیت مدیرعامل فولاد مطلع هستند و این شایعات تاثیری در شناخت مردم از او ندارد!