لبنان: آشوب با بحران سوخت دیگر ناشی از آتش سوزی بدتر می شود


آتش نشانان لبنانی در حال اطفای حریق عظیم در مخزن ذخیره در یکی از تاسیسات نفتی مهم این کشور در جنوب هستند. این حادثه مشکلات را پیچیده می کند زیرا پول نقد لبنان از طریق بحران قدرت شدید و سقوط اقتصادی بر اشتغال ، معیشت و نیازهای اولیه بشردوستانه تأثیر می گذارد.

نویسنده: لیندا بوردونی

پاپ فرانسیس مکرراً برای لبنان در بحرانی که دولتهای تقسیم شده در اجرای اصلاحات حیاتی شکست خورده اند و ارز از سال 2019 90 درصد کاهش یافته است ، دعا کرده است. همه اینها زمینه را برای بدبختی گسترده مانند از دست دادن شغل و خرید برق فراهم می کند. افراد بیشتری را از هر قشر و زندگی رنج می دهد.

گفته می شود آتش سوزی روز دوشنبه زمانی آغاز شد که کارگران در حال انتقال سوخت از یک مخزن ذخیره به مخزن دیگر در شهر ساحلی ظهرانی بودند.

نزدیک به 250 هزار لیتر سوخت سوزانده شد اما خوشبختانه به کسی آسیبی نرسید.

برنامه خاموشی هفته گذشته که شبکه برق لبنان را به طور کامل متوقف کرد ، دو بزرگترین نیروگاه برق این کشور را به دلیل کمبود مزمن سوخت تعطیل کرد.

مشکلات ناشی از انفجار بزرگ در آگوست 2020 در بندر بیروت که دست کم 215 نفر را کشت ، هزاران نفر را زخمی کرد و تاسیسات و محله های اطراف را ویران کرد ، مشکلاتی است که مردم رنج می برند.

این انفجار در بندر بیروت ، یکی از بزرگترین انفجارهای غیر هسته ای که تاکنون گزارش شده است ، توسط صدها تن نیترات آمونیوم ، یک ماده بسیار انفجاری که سالها در کودهای ذخیره شده نامناسب استفاده می شد ، ایجاد شده است.

در همین حال ، ناظران حقوق بشر خاطرنشان می کنند که سیستم آموزشی در کشور به زانو در آمده است و پیامدهای ناگواری برای کودکان و آینده ملت دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *