قطعی برق در بخش مسکونی آذربایجان شرقی به صفر رسید – خبرگزاری مهر ایران و جهانبه گزارش خبرگزاری مهر، محمد کلامی ظهر امروز در جلسه کارگروه مدیریت مصرف برق استان با اشاره به اینکه امسال تقریباً قطعی برق در بخش خانگی استان صفر بوده است، اظهار داشت: امسال در حوزه صنعت چه گذشت. بی نظیر بود و در نتیجه تلاش های صورت گرفته برق مورد نیاز صنایع استان به طور کامل تامین شد.

وی میانگین مصرف برق صنایع در ماه گذشته را بالاتر از میانگین مصرف آنها در طول سال دانست و افزود: فعالیت صنایع در دوره پیک مصرف امسال بسیار بهتر از سال گذشته و از نظر مدیریت مصرف بوده است. تلاش خوبی از سوی مجموعه صنعت برق انجام شد استان انجام شد.

کلامی بیان کرد: به طور کلی فضای کسب و کار استان به سمت ارائه خدمات بهتر به صاحبان صنایع پیش می رود و از نظر تسهیلات بانکی نیز امسال نسبت تسهیلات به منابع در وضعیت بسیار بهتری قرار دارد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان شرقی از اتاق بازرگانی تبریز خواست تا با پیگیری تحولات بازارهای داخلی و جهانی صاحبان صنایع و بنگاه های اقتصادی را برای استفاده از فرصت های جدید اقتصادی و برنامه ریزی برای ورود به بازارهای جدید راهنمایی کند.

وی همچنین به توافقات استان با شرکت ملی مس ایران در زمینه تولید برق اشاره کرد و گفت: با احداث سه نیروگاه خورشیدی، بادی و حرارتی توسط شرکت ملی مس، ظرفیت تولید برق استان ۶۰۰ مگاوات افزایش می یابد. .

در این جلسه مسئولان صنعت برق استان نیز گزارشی از آخرین وضعیت تولید و توزیع برق ارائه کردند.