فرانسه: همه راکتورهای هسته ای در زمستان فعال می شوند – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرگزاری مهر به نقل از الجزیره، وزیر انرژی فرانسه از فعال شدن تمامی نیروگاه های هسته ای این کشور در فصل زمستان خبر داد.

بر اساس این گزارش، وزیر انرژی فرانسه گفت: تعداد راکتورهای هسته ای فرانسه ۵۶ راکتور است که از این تعداد ۳۲ رآکتور به دلیل مشکلات نگهداری و فرسودگی تعطیل شدند.

در همین حال، شرکت روسی گازپروم روز جمعه اعلام کرد که صادرات گاز به اروپا از طریق این خط که یکی از خطوط اصلی انتقال گاز طبیعی است، به دلیل نشت در خط لوله نورد استریم ۱ به طور کامل متوقف شده است.

بر اساس اعلام این شرکت روسی؛ قطع جریان گاز طبیعی به اروپا از طریق خط لوله نورد استریم ۱ تا رفع کامل نقص تجهیزات به حالت تعلیق در می آید.

از سوی دیگر بلومبرگ گزارش داد: اختلال در انتقال گاز طبیعی از طریق نورد استریم ۱ خانواده ها و کارخانه ها و اقتصاد کشورهای اروپایی را در معرض خطر قرار می دهد.

اوایل روز جمعه، این شرکت روسی اعلام کرد که تحویل گاز طبیعی از طریق یکی از مسیرهای اصلی گاز به اروپا، خط لوله نورد استریم ۱، به دلیل داشتن تنها یک توربین در معرض خطر است. موضوعی که به دلیل فرا رسیدن فصل سرما نگرانی های تامین انرژی اروپا را عمیق تر می کند.

برای مقابله با تحریم‌های کلی غرب، علاوه بر کاهش عرضه، روسیه قبلاً تهدید کرده بود که همه کشورهای واردکننده گاز روسیه باید به روبل روسیه بسنده کنند. مسکو تاکنون صادرات گاز به لتونی، بلغارستان و لهستان را به دلیل عدم پرداخت به روبل متوقف کرده است.