عزم وزارت امور خارجه برای رفع هرگونه مانع بر سر راه ارائه خدمات به ایرانیان خارج از کشور


عزم وزارت امور خارجه برای رفع هرگونه مانع بر سر راه ارائه خدمات به ایرانیان خارج از کشور

نشست مشترک رئیس و اعضای فراکسیون برون مرزی شورای اسلامی با وزیر امور خارجه با هدف تبادل نظر در خصوص بخش ایرانیان خارج از کشور و استفاده از توانمندی های اسلامی در وزارت امور خارجه برگزار شد. شورای حل مشکلات اساسی که هموطنان خارج از کشور با آن مواجه هستند.


به گزارش ایلنا، حسین امیرعبداللهیان در ابتدای این نشست ضمن خیرمقدم به حاضران در این نشست، به تشریح سیاست های دولت سیزدهم در قبال ایرانیان خارج از کشور و اقدامات مهم انجام شده در اولین سال فعالیت دولت در زمینه تسهیل امور پرداخت. جابجایی ایرانیان، تدوین قانون جامع ایرانیان خارج از کشور باعث تسهیل نقل و انتقال پول و ارائه خدمات کنسولی بسیاری به آنها شد.


فهرست برخی از اقدامات دبیرخانه شورای عالی ایرانیان در زمینه شناسایی و شکل‌دهی نظام مسائل ایران به منظور ارائه به کارگروه‌های تخصصی شورای عالی با هدف راهکار یابی و تسهیل مشارکت. ایرانیان مقیم خارج از کشور برای توسعه و آبادانی کشور، با تشکیل شورای مشورتی و کاوش در زمینه های جدید، بر مشارکت ایرانیان در امور اجتماعی کشور و ضرورت حمایت حقوقی همه جانبه از ایرانیان تاکید و بر عزم نظام دیپلماسی برای حذف تاکید کردند. هرگونه مانعی برای ارائه خدمات به ایرانیان خارج از کشور.


در این جلسه علیرضا سلیمی رئیس فراکسیون ایرانیان خارج از کشور نیز گزارشی از تداوم انجام شده توسط این فراکسیون ارائه کرد و تشکیل شورای عالی ایرانیان خارج از کشور را پس از سال ها برای اولین بار در دولت سیزدهم به ریاست این فراکسیون ارزیابی کرد. رئیس جمهور بسیار مثبت است.


وی با اشاره به سلسله جلسات اعضای فراکسیون در مجلس و وزارت امور خارجه بر حل مشکلات ایرانیان و استفاده حداکثری از توان ایرانیان خارج از کشور تاکید کرد.


سپس در جلسه برخی از اعضای فراکسیون موضوعاتی از جمله ضرورت حضور ایرانیان خارج از کشور در پروژه های مالی و سرمایه گذاری، ضرورت تقویت مدارس ایرانی خارج از کشور به منظور تقویت ارتباط نسل سوم و چهارم ایرانیان مطرح شد. در خارج از کشور، فعالیت بیشتر رایزنی فرهنگی در ارتباط با ایرانیان و دانشجویان، ارائه تسهیلات پایدار به بسیاری از دانشجویان ایرانی خارج از کشور که مایل به ادامه تحصیل در دانشگاه های داخلی هستند، استفاده از تجربیات نمایندگان مجلس برای حل برخی مشکلات ایرانیان خارج از کشور، قدردانی از پیشنهاد رئیس جمهور و رئیس شورای عالی امور ایرانیان خارج از کشور بر روی تدوین قانون جامع ایرانیان کار کردند و خواستار تسریع در ارائه لایحه پیشنهادی به شورای اسلامی شدند و در خصوص مسائل منطقه ای و بین المللی مرتبط با من در سیاست خارجی


انتهای پیام/