طرح جدید صهیونیست ها برای شهرک سازی در منطقه «البیرا».


به گزارش شفاف، به نقل از خبرگزاری فلسطین (وفا)، ناجه مانا، رئیس شورای روستای «عین یبرود» با اعلام این خبر گفت که قصد داریم این گونه موارد را به دادگاه ارجاع داده و با ساکنان این روستا همکاری کنند. منطقه برای سرمایه گذاری در این مناطق.

و ادامه داد: برای جلوگیری از این موج ساختمانی که سرطانی در اراضی فلسطینی در حال رشد است و هماهنگی و مقابله با آن با مسئولان روستاهای همجوار در تماس مستمر بوده ایم.

وی تصریح کرد: این جاده شهری از محدوده DCO شروع و تا ورودی شهرک بیت ایل ادامه دارد. این جاده از چهار کوه می گذرد و در مجموع حدود هزار هکتار از اراضی فلسطینیان را اشغال می کند و راه اصلی و حیاتی اتصال تمام مناطق شرقی را به رام الله و البیره قطع می کند. ساخت جاده شهری جدید دو روستای فلسطینی را به زندان تبدیل می کند.

مرکز مشاوره حقوقی قدس هشدار داد که این جاده جدید منجر به مصادره صدها هکتار زمین و جدا شدن منطقه وسیعی از اراضی ساکنان منطقه البیره و دو روستای عین خواهد شد. یبرود و بیتین. علاوه بر این، ساکنان این مناطق تحت فشار زیادی خواهند بود و شهرک نشینان در تلاش هستند تا این پروژه را به صورت مخفیانه اجرا کنند یا اجرای آن را از مناطق واقع در کوهستان و موانع طبیعی از سمت آبادی بیت ایل تا این منطقه آغاز کنند. آن را در مقابل یک واقعیت قرار دهید