ضمانت رئیس کمیته ملی المپیک برای حمایت از الناز رکابی/InsideGames برای دیدار خسرویفه و باخ: حاشیه ها موضوع کوچکی بود


نشست روسای ILO و NOE ایران عوارضی هم داشت.

به گزارش هواداران؛ وب سایت معتبر InsideDgames در گزارشی مشروح به شرح زیر به دیدار محمود خسرویفه رئیس کمیته ملی المپیک کشورمان به همراه توماس باخ رئیس کمیته بین المللی المپیک در حاشیه اجلاس انوخ و گفتگوهای بین آنها رفت. مسئولان ورزش

در این گزارش آمده است: محمود خسروی وفا رئیس کمیته ملی المپیک ایران در دیدار با باخ بر پایبندی کمیته ملی المپیک ایران به مفاد منشور المپیک تاکید کرد.رئیس کمیته ملی المپیک ایران در این نشست اظهار داشت: مفاد المپیک منشور همیشه در ایران رعایت شده است».

Inside Diggims در ادامه این گزارش گفت: خسرویفه گفته است که ما طبق قوانین IOC مانند گذشته عمل می کنیم. این در حالی است که ایران پیش از این متهم به نقض منشور المپیک از طریق دستورات غیرورزشی مبنی بر عدم رویارویی ورزشکاران این کشور با ورزشکاران رژیم صهیونیستی در مسابقات ورزشی شده است.

این دیدار در روزهایی اتفاق افتاد که ماجرای الناز رکابی بازتاب زیادی در رسانه های ایرانی و خارجی داشت. در ادامه این خبر آمده است: خسروی وفا ماجرای الناز رکابی دختر کوهنورد ایرانی را که باعث تبلیغات فراوان و نگرانی برای سلامت ورزشکار خاص شده بود را امری کوچک دانست. “

به گزارش Inside Dighims، رئیس کمیته ملی المپیک کشورمان در گفت و گو با آسوشیتدپرس گفت: با او (رکابی) صحبت کردم و گفتم قطعا استعدادهای زیادی در ورزش دارید و باید در این زمینه ادامه دهید. راهی برای رسیدن به المپیک پاریس شما (رقابی) از حمایت کامل کمیته ملی المپیک ایران برخوردار هستید.»

این سایت معتبر در پایان نوشت: فدراسیون جهانی سنگنوردی مدعی شد که تضمینی دریافت کرده است که پس از دیدار مشترک خسرویفا و باخ مشکلی برای وی ایجاد نشود اما IFSC همچنان وضعیت او را زیر نظر دارد و انتظار دارد. بازگشت به عرصه های بین المللی دیگر از او”.