صدور پروانه کسب به صورت حضوری ممنوع بود


معاون هماهنگی و فضای کسب و کار وزارت صمت با ارسال نامه ای به سایر دستگاه های این وزارتخانه لزوم صدور …

صدور پروانه کسب ممنوع استصدور پروانه کسب ممنوع است

معاون هماهنگی و فضای کسب و کار وزارتخانه در نامه‌ای به سایر بخش‌های این وزارتخانه بر لزوم صدور کلیه مجوزها از طریق درگاه ملی مجوز به جای پورتال‌های حریم خصوصی تاکید کرد و گفت: هرگونه صدور مجوز پس از پایان مهلت مقرر در سال جاری انجام خواهد شد. شخص و خارج از پورتال مجوزهای ملی غیرقانونی و مجرمانه است.

به گزارش ایسنا، سید مهدی نیازی به معاونت های بازرگانی و خدمات، صنایع معدنی و فرآوری مواد، سازمان توسعه تجارت و سازمان صنایع کوچک و شهرهای صنعتی کشور ابلاغ کرد تا وظایف قانونی دستگاه های اجرایی برای صدور پروانه بهره برداری از طریق مجوز ملی را اجرا کنند. . دروازه.

وی در این نامه با اشاره به قوانین جاری مرتبط با موضوع مذکور تاکید کرد: کلیه دستگاه های صدور مجوز موظفند پس از گذشت ۴ ماه از ابلاغ قانون اصلاح مواد ۱ و ۷ قانون، سیاست های کلی قانون را اجرا کنند. مقاله. ۴۴ قانون اساسی و بر اساس استاندارد تعیین شده بر اساس مقررات قانونی شورای مقررات زدایی و بهبود فضای کسب و کار وزارت دارایی و دارایی که بر روی پورتال مجوز ملی کشور (mjavez_ir) قرار داده شده است. صدور پروانه بهره برداری الکترونیکی

همچنین به گفته این مقام مسئول، هرگونه صدور مجوز پس از مهلت مقرر به صورت حضوری و خارج از درگاه ملی مجوز غیرقانونی بوده و از طریق مراجع نظارتی جرم و پیگرد قانونی خواهد داشت.

لذا نیازی از دیگر معاونان وزارتخانه خواست در جریان اجرای مصوبات فوق الذکر و اعلام نتایج اقدامات انجام شده در دفتر محیط کسب و کار نسبت به اطلاع رسانی صحیح متقاضیان مجوز شروع به کار، سکوت کنند. یک کسب و کار در منطقه خاص برای مجوزهای راه‌اندازی کسب‌وکار که در پایان سال به تایید هیات مقررات‌زدایی می‌رسد، نباید از طریق پورتال مجوزهای وزارت کشور یا آژانس اقدامی انجام شود و مجوزها فقط باید از طریق درگاه ملی صدور مجوز صادر شود. همچنین تغییر آدرس مجوز از درگاه های وزارت حراست از قبیل سامانه و درگاه های بهین یاب، کاداستر، جامع تجارت، اصناف ایرانیان و … به درگاه ملی صدور مجوز (mjavez_ir) به اطلاع می رساند. مشتریان و متقاضیان