صدور پروانه ساختمانی یک ماه طول کشید


به گفته مدیرعامل بانک مسکن، فرآیند صدور پروانه ساختمانی توسط شهرداری ها هشت ماه طول می کشد تا…

انتشارات پروانه تستقرون یک مههانتشارات پروانه تستقرون یک مهه

به گفته مدیرعامل بانک مسکن، روند صدور پروانه ساختمانی توسط شهرداری ها از هشت ماه به یک ماه کاهش یافته است.

به گزارش ایسنا، کاهش صدور پروانه های ساختمانی به عنوان یکی از مهمترین خواسته های فعالان صنعت ساختمان همواره مورد تاکید رئیس جمهور بوده است. آیت الله رئیسی در چهار جلسه شورای عالی مسکن دستور رفع موانع صدور پروانه را صادر کرد.

اواخر اردیبهشت ماه بود که علیرضا زاکانی، شهردار تهران به ایسنا گفت: در تلاش هستیم میانگین زمان صدور مجوز را که از ۱۰ ماه به بیش از یک سال طول می کشد، به دو ماه افزایش دهیم و انشاالله. ، این تا پایان ژوئن به دست خواهد آمد.

محمود شایان مدیرعامل بانک مسکن امروز در بازدید از پروژه ۴۹۸ واحدی نهضت ملی مسکن در شهر جدید پرند گفت: مدت زمان صدور پروانه ساختمانی از ۸ ماه به یک ماه کاهش یافت. .

وی همچنین صنعتی شدن را یکی از راهکارهای کاهش دوره مشارکت ساخت و ساز عنوان کرد و گفت: بانک مسکن با یک شرکت صنعتی سازی قرارداد بسته است. بخش خصوصی ظرف مدت شش ماه ۲۰ هزار واحد صنعتی خواهد ساخت. در صورت موفقیت آمیز بودن این تعداد، مدت زمان مشارکت کاهش می یابد و در نتیجه از تعداد اقساط مسکن کاسته می شود. در حال حاضر حداکثر مدت عضویت ۳ سال است.

شایان همچنین اعلام کرد: از دیگر اقدامات شورای عالی مسکن برای کاهش زمان ساخت و رفع موانع نهضت ملی مسکن، واگذاری ارزش گذاری واحدها از مرکز کارشناسان رسمی دادگستری به کارشناسان داخلی بانک مسکن بود که باعث کاهش چشمگیر زمان شد. از روند پروژه

سهم بانک ها در پرداخت تسهیلات بخش مسکن به ۲۰ درصد افزایش می یابد.

وی درباره تسهیلات ۳۶۰ هزار میلیاردی نهضت ملی مسکن ادامه داد: این تسهیلات از سوی بانک مرکزی به ۲۷ بانک ابلاغ شده است اما بانک مسکن بیشترین میزان تسهیلات را پرداخت کرده است اما با توجه به افزایش مسکن. تولید طبق قانون، سهم تسهیلات تولید مسکن از کل تسهیلات بانکی باید ۲۰ درصد باشد. با این نرخ قبل از دولت سیزدهم ۵ درصد بود اما در یک سال دولت سیزدهم به ۷ درصد رسیده است.

بررسی طرح فروش نقدی خانه توسط هیئت حقوقی بورس

مدیرعامل بانک مسکن درباره خرید کنتور مسکونی گفت: طرح فروش کنتور مسکونی در هیات حقوقی سازمان بورس در مرحله نهایی است و پس از تایید این هیات، متقاضی می تواند در محدوده یک واحد مسکونی اقدام به خرید مسکن کند. چند سال.

سایان سقف وام تسهیلات برای سازندگان با فناوری روز را به ۶۰۰ میلیون دلار افزایش داد و در مورد بازپرداخت اقساط وام مسکن ادامه داد: بانک وام مسکن و بانک مرکزی توافق کردند که اصل و نرخ سود خط اعتباری این خط اعتباری باشد. ۵۵ هزار و یک میلیارد تومان مسکن ماهار باید ظرف ۱۵ سال به بانک مرکزی بازگردانده شود. اما در قانون افزایش تولید مسکن مصوب شهریور ۱۴۰۰ مقرر شد که ردیف اعتبار مسکن مهر بدهی دولت به بانک تخصصی مسکن و اصل و سود اقساط مسکن مهر باشد. به صندوق ملی مسکن مراجعه کنید.

واریز ۲ هزار میلیارد دلاری بانک مسکن به صندوق ملی مسکن

شایان همچنین گفت: هفته گذشته ۲ هزار میلیارد دلار از بانک مسکن به صندوق ملی مسکن واریز شد و ۳ هزار میلیارد دلار دیگر نیز تا پایان سال به این صندوق واریز می شود.