صادرات کالا به هند دو برابر شد


وزارت بازرگانی و صنعت هند اعلام کرد واردات این کشور از ایران در هشتمین ماه سال جاری دو برابر شده است.

صادرات کالا به هند 2 لغو شدصادرات کالا به هند 2 لغو شد

وزارت بازرگانی و صنعت هند از افزایش دو برابری واردات این کشور از ایران در هشتمین ماه سال جاری خبر داد.

به گزارش ایرنا، آخرین آمار منتشر شده از سوی وزارت بازرگانی و صنعت هند نشان می دهد که مجموع مبادلات تجاری این کشور با ایران در هشتمین ماه سال جاری به یک میلیارد و ۷۹۱ میلیون دلار رسیده است.

مبادلات تجاری ایران و هند در ۸ ماهه ژانویه تا اوت ۲۰۲۲ نسبت به مدت مشابه سال قبل ۵۲ درصد افزایش داشته است. مجموع مبادلات تجاری دو کشور در هشتمین ماه سال ۲۰۲۱ یک میلیارد و ۱۷۶ میلیون دلار اعلام شد.

بر اساس این گزارش، صادرات هند به ایران در هشتمین ماه سال جاری با افزایش ۵۶ درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته به یک میلیارد و ۳۸۴ میلیون دلار رسید. هند در ۸ ماهه نخست سال گذشته ۸۸۶ میلیون دلار کالا به ایران صادر کرده بود.

واردات هند از ایران در هشتمین ماه سال جاری نیز با افزایش ۴۰ درصدی به ۴۰۷ میلیون دلار رسیده است. هند در مدت مشابه سال گذشته ۲۹۰ میلیون دلار کالا از ایران وارد کرده بود.

برنج و چای عمده ترین صادرات هند به ایران در ۸ ماهه امسال بوده است. در این مدت هند ۹۱۳ میلیون دلار برنج و ۶۰ میلیون دلار چای به ایران صادر کرد.
فرآورده های نفتی و میوه ها عمده ترین کالاهای وارداتی هند از ایران در ۸ ماهه نخست سال ۲۰۲۲ بوده است. هند در این مدت ۱۰۲ میلیون دلار فرآورده های نفتی و ۱۰۱ میلیون دلار میوه از ایران وارد کرده است.

* واردات هند از ایران در مرداد امسال دو برابر شد

بر اساس این گزارش، در هشتمین ماه سال جاری واردات هند از ایران دو برابر شد و به ۴۶ میلیون دلار رسید. هند در اوت سال گذشته ۲۳ میلیون دلار کالا از ایران وارد کرده بود.
صادرات هند به ایران در آگوست ۲۰۲۲ نیز با افزایش ۸۰ درصدی از ۷۸ میلیون دلار در آگوست سال گذشته به ۱۴۱ میلیون دلار در آگوست امسال رسید.