شگفتی بزرگ جام جهانی/ عربستان آرژانتین را شکست داد


شگفتی بزرگ جام جهانی/ عربستان آرژانتین را شکست داد

تیم فوتبال عربستان سعودی موفق شد با پیروزی ۲-۱ مقابل آرژانتین، اولین شگفتی را در جام جهانی ۲۰۲۲ قطر رقم بزند.

تیم های ملی فوتبال آرژانتین و عربستان سعودی از ساعت ۱۳:۳۰ دقیقه به وقت تهران در چارچوب گروه سوم جام جهانی ۲۰۲۲ قطر در ورزشگاه لوسیل به مصاف هم رفتند. آنها با برد شروع کردند.

ترکیب اصلی آرژانتین:

امیلیانو مارتینز، کریستین رومرو، نیکلاس اوتامندی، نیکلاس تاگلیافیکو، ناهوئل مولینا، لئاندرو پاردس، رودریگو دی پل، آلخاندرو گومز، رودریکو دی پل، لوتارو مارتینز، آنخل دی ماریا، لیونل مسی.

مربی: لیونل اسکالونی

ترکیب اصلی عربستان سعودی:

محمد العویس، سعود عبدالحمید، حسن التمبکتی، علی البلیحی، یاسر الشهرانی، عبدالله المالکی، سلمان الفرج، محمد کانو، فراس الباریکان، سلیم الدوساری، صالح ال شهری.

مربی: هروه رنارد

تیم داوری: اسلاوکو وینچیچ / کمک داور اول: توماز توماز کالانیچ / کمک داور دوم: آندراز کواچیچ

اینفانتیو رئیس فدراسیون فوتبال در ورزشگاه لوسیل به تماشای بازی عربستان سعودی مقابل آرژانتین نشست.

بر اساس این گزارش آلبی سلسته طبق انتظار بازی را بهتر آغاز کرد و توانست توپ و میدان را در اختیار بگیرد. این بازی در حالی برگزار شد که تعداد تماشاگران عربستانی ۶۰ به ۴۰ بود.

دقیقه ۲: سهل انگاری مدافعان عربستان باعث شد توپ در محوطه جریمه به مسی برسد و ضربه این بازیکن توسط محمد العویس دفع شد.

دقیقه ۹: داور پس از بررسی صحنه در نقطه پنالتی عربستان یک پنالتی به سود آرژانتینی ها اعلام کرد و مسی روی حرکت العویس توانست توپ را به گل تبدیل کند.

دقیقه ۲۱: لیونل مسی می توانست در موقعیت تک به تک به عربستان گل دوم را برای خود و آرژانتین به ثمر برساند که این گل نیز پس از بررسی VIR به دلیل آفساید مردود اعلام شد.

دقیقه ۲۶: مارتینز روی یک پاس عمقی الخاندرو گومس را با العویس تک به تک کرد و توانست توپ را به زیبایی تبدیل به گل کند اما این گل پس از بررسی VIR به دلیل آفساید مردود اعلام شد.

دقیقه ۳۴: آرژانتین در یک گل از دست رفته هت تریک کرد و این بار مارتینز پس از ارسال العویس توپ را به پاس مسی تبدیل کرد اما این گل باز هم توسط VIR مردود اعلام شد.

دقیقه ۳+۴۵: سلمان فرج کاپیتان عربستان پس از دقایقی ناراحتی نتوانست به بازی ادامه دهد و با چشمانی گریان تعویض شد.

نیمه اول این دیدار با برتری یک بر صفر آرژانتین به پایان رسید.

دقیقه ۴۸: شاگردان هروه رنارد نیمه دوم را با تاول شروع کردند، صالح الشهری پس از فرار رومرو توپ را به گوشه دروازه مارتینز فرستاد تا اولین فرصت عربستانی ها در این بازی به گل تبدیل شود.

دقیقه ۵۳: اما این پایان کار عربستان نبود و این تیم بر فشار حملات خود افزوده و موفق شد این بار با ضربه زیبای سالم الدوزاری از پشت نقطه پنالتی به گل دوم خود برسد.

بعد از گل دوم عربستان، آلبی سلسته دست به حمله یکپارچه زد اما دفاع تاکتیکی شاگردان رنارد و عملکرد العویس اجازه گلزنی را به آرژانتینی ها نداد.

دقیقه ۶۳: در یک موقعیت فوق العاده روی نقطه پنالتی، مارتینز با شوتی محکم توپ را به سمت دروازه عربستان زد که پس از ضربه تالافیککو تغییر جهت داد و العویس با واکنشی زیبا توپ را به کرنر فرستاد.

دقیقه ۷۱: مسی توپ را در عمق میانه زمین به دی ماریا در نقطه پنالتی ارسال کرد و العویس توپ را به خوبی از این بازیکن دفع کرد.

دقیقه ۹۰: ارسال بازیکنان آرژانتین به داخل دروازه عربستان با ضربه العویس و برگشت توپ به مسی و ضربه این بازیکن توسط العمری از روی خط خارج شد. لحظاتی بعد داور خطای دیرهنگام روی العویس اعلام کرد که باعث اعتراض مدافعان عربستان شد.

در نهایت این دیدار با نتیجه ۲-۱ به سود عربستان به پایان رسید تا اولین شگفتی بزرگ جام رقم بخورد.