شکست ایران مقابل تیم جوانان کره جنوبی/ فرصت صعود از دست رفت – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرنگار مهر، تیم ملی هندبال نوجوانان ایران دوشنبه شب ششم تیرماه در دومین دیدار خود در مسابقات قهرمانی آسیا و انتخابی جهان به مصاف تیم قدرتمند کره جنوبی رفت. در این دیدار که به میزبانی بحرین برگزار شد، شاگردان سرگئی با نتیجه ۳۲ بر ۲۷ مغلوب شدند.

کره ای ها از ابتدای این دیدار فشار زیادی روی دروازه ایران وارد کردند و نیمه اول این دیدار با نتیجه ۱۶ بر ۱۰ به سود کره جنوبی به پایان رسید.

در ادامه بازی با وجود حملات تیم ملی ایران به خانه کره جنوبی، درخشش مدافع کره ای بارها مانع از گلزنی ایران شد.

تیم ملی ایران در پایان این دیدار نمایشی چشمگیر از خود به نمایش گذاشت و لحظاتی اختلاف گل را کاهش داد اما در نهایت نتیجه این دیدار ۳۲ بر ۲۷ به سود کره جنوبی قهرمان دوره قبل قهرمانی جوانان آسیا شد. . .

ملی پوشان ایران با این شکست شانس حضور در دیدار نیمه نهایی را از دست دادند و باید تلاش کنند تا از رده پنجم به هشتم برسند.

هندبالیست های جوان ایران روز شنبه در اولین دیدار خود در این مسابقات مغلوب تیم قدرتمند عربستان شدند. تیم ملی هندبال نوجوانان ایران که در گروه مرگ قهرمانی آسیا قرار دارد، چهارشنبه ۸ تیرماه در سومین دیدار خود از ساعت ۱۹:۳۰ به مصاف کویت می رود.

لازم به ذکر است دو تیم کره جنوبی و کویت با ۵ طلای آسیایی در این رده سنی بهترین تیم های قاره محسوب می شوند. عربستان نیز چند سالی است که یکی از مدعیان رده بندی مردان بوده است.

احسان بذرافکن، سعید علی اکبری، طاها شکوهی پور، علی مقدم، محمد سنجری پور، رضا بیات، شایان فرشته نژاد، سید مهرشاد دانشی، علی حافظیان، امیرعباس زارعی، صابر حیدری، امیررضا شجاعی، سهیل صفری، مهدی مربیاری. و امیرحسین مسعودنیا تیم ملی هندبال جوانان ایران را در مسابقات قهرمانی آسیا تشکیل می دهند.

ابوالقاسم شعبانپور (مدیر فنی)، سرگئی نیکولنکو (سرمربی)، محمود متین (سرپرست)، حسن رنجکار (مربی)، امید کاظمی (دستیار ورزشی) نیز به عنوان کادر فنی تیم ملی جوانان ایران در این مسابقات حضور دارند.

بر اساس قرعه کشی، تیم های ملی ایران، کره جنوبی، عربستان سعودی و کویت در گروه A و تیم های ملی بحرین، ژاپن، هند و پاکستان در گروه B هندبال جوانان آسیا قرار گرفتند. قهرمانی.

پس از پایان مرحله گروهی، تیم اول گروه A با تیم دوم گروه B، تیم اول B با تیم دوم A برای تعیین رتبه های اول تا چهارم و تیم سوم گروه A به مصاف تیم دوم خواهند رفت. تیم چهارم گروه B و تیم سوم گروه B به مصاف تیم چهارم A می روند و برای تعیین رتبه های پنجم تا هشتم با یکدیگر بازی خواهند کرد.