شهید علی شجاع: مردم ایران با این فداکاری ها نشان دادند که پیرو سیدالشجاع (ع) هستند.


به گزارش خبرگزاری فارس از قم، شهید علی شجاع یکم فروردین ماه سال ۱۳۴۸ در روستای وشنوه استان قم در خانواده ای متدین و متدین دیده به جهان گشود. پس از مدتی مجاهدت در ۲۷ فروردین ۶۶ در منطقه شلمچه به شهادت رسید در ادامه وصیت نامه این شهید والامقام را می خوانید.

«اسم خداوند بخشنده»

پروردگارا، خالق من، باید بگویم که گرچه عمل من خشم تو را برانگیخته است، اما از ذات مقدس تو، جز خیری از تو ندیده‌ایم و از این رو نیکی تو مرا از گناه شرمنده کرده است.

خدایا هنوز خودم را نمی بینم که بخواهم با تو معامله کنم چون بار گناه بر دوش من سنگین است اما دوستت دارم پروردگارم از تو چیزی نمی خواهم فقط تو و تو را می خواهم رضایت از این بنده گناهکار

خدای من چند سالی از انقلاب شکوهمند و قدرتمند جمهوری اسلامی ایران که ریشه در سنت های اصیل اسلامی داشت و یکی از کم سابقه ترین انقلاب های تاریخ بود می گذرد. او از جامعه ایران بیرون آمد و با قدرت اخلاقی و معنوی خود جهان را به حیرت واداشت.

یاد پیامبر اسلام و نهضت جانشینان بزرگوارش را زنده کرد و هدف والای کوتاه کردن دست ستمگران و غارتگران و برقراری حکومت محرومان و مستضعفان را که خداوند متعال در کتاب آسمانی ما وعده داده است، زنده کرد. قرآن

اگر در آن روز کسی نبود که دعوت حسین علیه السلام را اجابت کند، اکنون می بینید که این زائران کربلا، این لشکریان محمدی، این لشکریان مهدی علیه السلام می آیند. ملت ایران با اقدامات خود در جهاد و جنگ با کفار و نحوه فداکاری ستمگران از جان و مال خود، با فداکاری های خود نشان دادند که پیرو سیدالشهد علیه السلام هستند و راه آن حضرت را ادامه می دهند. پیامبران و نشان داد که اهل کوفه نیست.

اگر خدای بزرگ و مهربان و سخاوتمند آن را بپذیرد و گناهانم را ببخشد، من در پیشگاه خدای خود ضعیف و ذلیل هستم و آمده ایم که بگوییم با آمدن به این سرزمین مقدس، سرزمین شهدای خوزستان، در کربلای حسین (ع) آمدیم تا به ندای بت پرستی خمینی پاسخ دهیم.

ما آمده ایم راه شهدا را ادامه دهیم و راه پرچمدار کربلا را ادامه دهیم، پس ای حسین زمان سرور شهیدان و ای حسین فاطمه برای ما شفاعت اخروی بفرما. در برابر شاهدان دیگر سربلند و در پیشگاه خداوند سربلند باشد.

خدایا ما را عاشق شهادت و لایق شهادت قرار ده و ای خدای بزرگ ما را در میدان عمل به لرزه در نیاور و به ما شهامت و دلاوری عطا کن که چون کوه در میدان جنگ بایستیم و چون شیر در برابر غرش کنیم. دشمنان قرآن و اسلام

اما پروردگار من! خدایا می ترسم از سنگینی گناهانم نتوانم سبک شوم و به سوی تو پرواز کنم، خدایا دوستت دارم از من بخواه. خدایا من نمی خواهم در رختخواب بمیرم. کمکم کن در دل سنگر برایت بمیرم.

تقصیر این بنده حقیر علی شجاع است که در روزی بسیار خاطره انگیز وصیت نامه می نویسم و ​​نمی دانم زبان نمی تواند حرف بزند و دستانم بی اختیار به سمت کاغذ می رود و نمی دانم چه کنم. بنویس و بنویس که من کی هستم و چه می کنم، نمی دانم خودم را لایق دوستان شهیدم نمی دانم.

چیزهای دیگری هم هست، اولاً من در دنیا چیزی ندارم، ولی مقدار پولی که دارم، از شما خانواده عزیزم می خواهم که یک سال خمس بدهید و ۳ ماه برایم دعا کنید و یک ماه روزه بگیرید. ماه

من می خواهم از شما پدر و مادر عزیزم تشکر کنم برای همه زحماتی که برای من انجام داده اید و برای همه زحماتی که برای من کشیده اید. گریه کن بر اسارت زینب علیهاالسلام و گریه بر پیکر مفقودین بویژه جنازه مفقودالاثر فاطمه زهرا علیهاالسلام. چون هر چه داریم از این ائمه داریم.

صدای گریه تو از درب خانه بیرون برود تا خدای منافق از آنجا بگذرد و صدای گریه تو را بشنود و فریاد تو منافقان کوردل و هر که خود را برای من دوست و همنشین می خواند شاد کند. راه خودم و شهدا را ادامه دهم.

اسلام مظلوم است، اسلام به خون نیاز دارد، اسلام صاحبانی دارد. فکر نکنید اسلام صاحب ندارد، اسلام آنقدر ظلم شده که به ما نیاز دارد. اسلام خون می خواهد.

تا اسلام هست، جنگ هست، مرگ و شهادت هست، سختی هست و سخت است. اما هر که اسلام می خواهد باید همه چیز را بخواهد. اسلام دین خداست. دین پیامبران است. دین پیامبران است.

ای کسانی که به دنیا و مال آن چنگ زده اید، بدانید که این دنیا زودگذر است. خیلی زود می گذرد و کسی که به دنیا می چسبد، آخرت نخواهد داشت. کار اصلی انسان در آخرت است. انسان برای موارد زیر آفریده شده است.

از شما مردم و ملت شهیدپرور ایران می خواهم همیشه سر صحنه باشید و همیشه پشتیبان نظام جمهوری اسلامی باشید و همیشه بعد از دعایتان به امام، این مرد پارسا و این رهبر انقلاب اسلامی، پیر جماران، روح الله دعا کنید. خدا و بنده واقعی ملت شهیدپرور ایران. همه این چیزهایی که به اینجا رسیدیم به همت این رهبر است و بعد از ۱۴۰۰ سال خمینی است که اسلام را احیا می کند.

امام ما را به خدا نزدیک می کند و به راهی که امامانمان می خواستند می رساند و از شما همسایگان و دوستان می خواهم که مرا ببخشید و اگر چیزی از شما دریافت کردم که فراموش کردم آن را بدهم، مرا ببخشید.

از همه شما دوستان و نزدیکانم می خواهم که اگر باعث رنجش و ناراحتی شما شدم مرا ببخشید. یقیناً خدا از تو راضی است و خلاصه اگر گناهان این شاهد را ببخشی، خداوند تو را خواهد بخشید.

ای مردم شهیدپرور ایران بدانید که باید قدر این امام را بدانید. زیرا این امام نایب رئیس امام زمان (عج) است که با رهبری خود زمینه آزادی آقا امام زمان (عج) را فراهم می کند. هنگام نوشتن وصیت نامه یاد کلمات می افتم و قلم به سمت کاغذ می دود و می نویسم.

اما در نهایت اگر جنازه ام برگردانده شود باید نام مفقودالاثر در آخر عمرم ذکر شود. زیرا مفقودالاثر هر چه باشد در نزد خداوند مقامش بالاتر است.

به امید اینکه امام زمان (عج) هر چه زودتر از دنیا برود.

انتهای پیام/ ۷۸۰۳۲