شرط ایران برای فعال سازی دوربین های آژانس


شرط ایران برای فعال سازی دوربین های آژانس

محمد اسلامی در پاسخ به اینکه آیا جمهوری اسلامی برنامه ای برای از کار انداختن دوربین های دیگر با تکرار رفتار آژانس دارد، گفت: خیر، دوربین هایی که جمع آوری کردیم برجام یا به قول قانونی فوق امنیتی بود، این دوربین ها در کنار برجام نصب شده است. توافق برای این منظور، برای سنجش توان هسته ای و فعالیت ایران با آن.

وی خطاب به طرف‌های مخالف برجام تاکید کرد: وقتی در برجام باقی نماندید و به تعهدات خود عمل کردید و از آن خارج نشدید، دلیل نمی‌شود که به صورت یکجانبه به توافق تقریباً منسوخ شده ادامه دهیم.

اسلامی درباره اینکه آیا در صورت توافق برجام، دوربین ها روشن و فعال می شوند یا خیر، گفت: شرط حذف آن این است که همه موارد ادعا شده را کنار بگذارند و امروز اعلام می کنیم تا به تعهدات خود و موارد ادعایی برگردند. کیس و دروغ نگویید هیچ دوربینی نصب نمی شود.

معاون رئیس جمهور موارد ادعایی را توجیهی برای پیگیری فشار حداکثری سال ها علیه ایران دانست و تصریح کرد: موضع ما همیشه این بوده که پرونده های ادعایی پس گرفته شود.

وی درباره مذاکرات وین نیز گفت: در مذاکرات وقفه ایجاد شد و البته مذاکرات حضوری انجام نشد، بلکه حضوری ادامه داشت.

اسلامی با بیان اینکه مذاکرات ادامه دارد، ابراز امیدواری کرد که طرف مقابل اراده و اراده خوبی برای تکمیل آن داشته باشد و عهدشکنی نکند.

معاون رئیس جمهور اضافه کرد: جمهوری اسلامی به دنبال توافق خوب است و معامله خوب به معنای رعایت منافع ملت ایران است، زیرا آنها از این طریق ضربات زیادی به منافع ایران وارد کرده اند.