سومین جشنواره توت فرنگی در سنندایی برگزار می شود – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرنگار مهر، حسن عسکری روز پنجشنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: پس از دو سال وقفه به دلیل بیماری عروق کرونر، امسال سومین جشنواره توت فرنگی در این روستا برگزار می شود.چیزها“برگزار خواهد شد.

وی افزود: توت فرنگی یکی از اصلی ترین محصولات کشاورزی شهرستان سنندایی و به ویژه منطقه سیروان است که با برگزاری چنین جشنواره ای علاوه بر ارائه امکانات و امکانات بخش کشاورزی، گردشگری این شهرستان رونق بیشتری خواهد گرفت.

عسگری خاطرنشان کرد: بخشداری سیروان یکی از مناطق است توریست شهر سنادایی دارای بیشترین اقامتگاه های بوم گردی است که معرفی بیشتر جاذبه های طبیعی و گردشگری باعث رونق صنعت گردشگری، درآمدزایی بیشتر و در نهایت معکوس شدن مهاجرت و ماندگاری مردم در روستاها می شود.

فرماندار سنندایی گفت: خدمت رسانی به روستاییان از اولویت های دولت سیزدهم مردمی است و استاندار کردستان نیز بر این موضوع تاکید زیادی دارد.

عسگری افزود: جشنواره توت فرنگی در سیروان به اهداف رونق گردشگری، پویایی اقتصادی و توسعه روستایی اشاره کرد.

اعلام شد: این جشنواره روز جمعه هفته جاری به همت ناحیه سیروان در روستای دهیاری برگزار می شود. چیزها و همکاری ادارات میراث فرهنگی و جهاد کشاورزی صورت می گیرد.

فرماندار سنندج ادامه داد: رسانه ها نقش مهمی در خدمت رسانی به مردم، تحقق برنامه ها و اهداف توسعه در شهر سنندج و در استان کردستان دارند، بنابراین نیاز به خبرنگاران و رسانه ها از جمله رسانه ملی است. از آژانس های خبری، وب سایت های خبری و نشریات چاپی، دولت برای کمک به مردم برای خدمات بیشتر.