سریال سووشون نرگس آبیار با مجوز ساترا


به گزارش شفاف، جلسه هیات پروانه ساخت ساترا با حضور اعضای حقیقی و حقوقی و در این جلسه پروژه سریال سوشون به نویسندگی و کارگردانی نرگس آبیار و تهیه کنندگی محمدحسین قاسمی برگزار شد. به تصویب اعضای شورا رسید.

سریال «سوشون» اقتباسی از رمان «سوشون» نوشته سیمین دانشور است که داستان جنایات و جنایات استعمارگران در اواخر دوران پهلوی را روایت می کند.

در ادامه جلسه هیات تولید، پروژه «روباه نقره ای» به فیلمنامه داریوش ربیعی و سریال کودک «مترسک» به تهیه کنندگی محمد قاضی نیز به تصویب رسید.

فیلم‌های «ده متر زیر زمین» و «خواهر نامری» رسانه فیلم‌نت برای کارشناسی و دعوت از نویسنده و تهیه‌کننده به دبیرخانه شورا ارجاع شدند.

هیئت صدور پروانه ساخت به‌عنوان یکی از هیئت‌های تخصصی سازمان جهانی تنظیم مقررات و ارتباطات صوتی و تصویری (ساترا) به‌طور مرتب تشکیل می‌شود و کارشناسان این هیئت، ارزیابی‌های کارشناسی پلان‌ها و فیلم‌نامه‌های سریال‌هایی را که رسانه صوتی و تصویری یونیورسال در تلاش است تولید کند، انجام می‌دهد. .

تعامل و نشست تخصصی با فیلمنامه نویسان و ارائه دهندگان پروژه یکی از مهمترین وظایف هیئت صدور مجوز تولید ساترا برای حمایت و توسعه محتوای سالم محلی و تسهیل تولید در اکوسیستم فراگیر رسانه های صوتی و تصویری است که اخیراً جلسات شورای تولید به دو جلسه افزایش یافته است. جلسات در هفته .

انتهای پیام/