سخنگوی اتحادیه فوتبال انگلیس: گزینه هایی روی میز داریم اما دراگان اسکوچیچ احتمالا می ماند


احسان اصولی نماینده مطبوعات فدراسیون فوتبال عصر امروز در جمع خبرنگاران مشهدی در خصوص دراگان اسکوچیچ صحبت کرد. علی مهریزی، خبرنگار طرفدار رسانه در مشهد، ابهامات موجود را برای شفاف سازی و شفاف سازی مطرح کرد، اما احسان اصولی سعی کرد به سوالاتی که به گفته وی جنجال ساز می شود، پاسخی ندهد!

به گزارش هوادار، احسان اصولی در جمع خبرنگاران گفت:

ما یک جلسه طولانی ۶ ساعته با دراگان اسکوچیچ داشتیم و با او صحبت کردیم. تصمیم داریم در هفته جدید جلسه دیگری داشته باشیم و این جلسه فردا (یکشنبه) ساعت ۱۰ صبح با حضور اعضای کمیته فنی برگزار می شود. در این جلسه با حضور رئیس فدراسیون فوتبال درباره تیم ملی تصمیم گیری می شود. بعد از اتمام این جلسه به عنوان سخنران در خدمت افکار عمومی هستم.

احسان اوصولی در پاسخ به این سوال که آیا گزینه های سرمربیگری تیم ملی قطعی شده است، احتمال تغییر دراگان اسکوچیچ را رد نکرد و گفت:

ابتدا باید با دوستان کمیته فنی در مورد تغییر یا ادامه همکاری صحبت کنیم و در صورت عدم تغییر زمان بررسی گزینه ها نرسد. اما اگر قرار است تغییر کند، هنوز گزینه‌هایی روی میز وجود دارد.

سپس خبرنگار رسانه هواداران مشهد از احسان اصولی پرسید. به نقل از برخی از اعضای کمیته فنی، این هیئت از کمیته فنی خواسته است تا اخراج اسکوچیچ را تایید کند.

احسان اصولی پاسخ داد:

کدام عضو هیئت مدیره این را گفته است؟ تا جایی که من می دانم هیچ یک از اعضای هیئت مدیره چنین درخواستی از کمیته فنی نداشتند. اعضای هیئت مدیره باید مکاتبه کرده باشند که اصلا اینطور نیست. دوستان کمیته فنی جلسه خودشان را گرفتند و تصمیم گرفتند و حالا تصمیم خود را برای حاضرین در جلسه هیئت مدیره بیان می کنند.

نماینده مطبوعات هیات رئیسه فدراسیون فوتبال ادامه داد:

خواهش من از رسانه ها این است که همدلی را افزایش دهند. رسانه ها باید به تقویت اتحاد بین کادرفنی و بازیکنان در مدت زمان باقی مانده تا جام جهانی کمک کنند. همه باید همدردی کنیم تا برای سربلندی پرچم ایران تلاش کنیم. این آرزوی همه فوتبالدوستان است. لازم است تا جایی برای همدلی باقی بماند. ما در هیئت مدیره با پشتکار و دقت تصمیم می گیریم. فوتبال برای هواداران ما مهم است و ما این حساسیت را درک می کنیم. از رسانه ها می خواهم از پرداختن به موضوعات بحث برانگیز خودداری کنند.

احسان اصولی در پاسخ به سوالات خبرنگاران اتفاقی که در خصوص نظر هیات مدیره در مورد تصمیم گیری و تایید کمیته فنی رخ داد، تغییر کرده است، هرچند در مورد دراگان اسکوچیچ تردیدهایی وجود دارد، به خصوص در این مورد که برخی بازیکنان بند تیم ملی را در قرارداد خود لحاظ کرده و بلافاصله به تیم ملی دعوت می شوند. و در قرارداد آنها بند مالی برای ملی پوش شدن فعال شده و پول بیشتری از باشگاه خود می گیرند. او ترجیح داد وارد مسائل بسته بندی نشود و او گفت:

روند تصمیم گیری در انجمن فوتبال همیشه این بوده است که کمیته فنی بررسی می کند و نتیجه را به هیئت مدیره می گوید و هیئت مدیره بر اساس اساسنامه تصمیم می گیرد. این اختیار به موجب اساسنامه به هیئت مدیره اعطا شده است. دوستان خوب ما در کمیته فنی به ما مصوبه ای داده اند و آن را بررسی می کنیم. ما تصمیم به تغییر آن نداشتیم.

نماینده رئیس فدراسیون در پاسخ به این سوال که آیا سرمربی تیم ملی مانند جام جهانی ۹۸ روی نیمکت تیم ملی خواهد نشست؟

اینکه سرمربی تیم ملی روی نیمکت تیم ملی باشد یا خارجی هنوز مشخص نیست. فردا ساعت ۱۰ صبح برای تصمیم گیری درباره نیمکت تیم ملی جلسه داریم. من نمی خواهم تحلیلگر باشم. من فقط اخبار را به شما می گویم. آخرین خبر این است که فردا می خواهیم در مورد تیم ملی تصمیم گیری کنیم. امیدوارم در این جلسه تصمیم نهایی گرفته شود.

احسان اصولی در پاسخ به این سوال آیا این تاخیر هیئت مدیره به این دلیل است که می خواهید صبر کنید تا رئیس جدید فدراسیون مشخص شود؟او گفت:

اصلا شبیه به آن نیست. بر اساس اساسنامه رئیس موقت فدراسیون تمامی اختیارات رئیس فدراسیون را بر عهده دارد و تصمیم نهایی با هیئت رئیسه است و این هیئت حاکمه در انتخابات ۱۷ شهریور اکثریت خود را تغییر نخواهد داد. با این حساب تصمیمی که فردا هشتم سحری خواهیم گرفت نیز تصمیم اکثریت است.