ساخت اولین مجتمع پرورش ماهی قزل آلا/ضد سرطان نروژ در این کشور در حال تولید است


محمود صیاد بورانی، مدیرعامل شرکت شهرک های کشاورزی استان زنجان در گفت وگو با فارس، اظهار کرد: با درخواست شرکت بکتاش ماهنشان برای اجرای طرح واحد در ۴۴ هکتار از اراضی این شرکت، مجتمع پرورش ماهی. ماهی سالمون نروژ در زمینی به مساحت ۵ هکتار و مجتمع گلخانه ای به مساحت ۳۰ هکتار در دستور کار این اداره قرار گرفت و پس از بررسی طرح و ضوابط بهداشتی و عملیاتی سایت مذکور، بازدید از زمین و تاسیسات سایت انجام شد. در خارج انجام شد.

مدیرعامل شرکت شهرک کشاورزی زنجان گفت: ماهی ماهی سالمون نروژی با نام علمی سلام سالار؟ این ماهی از خانواده ماهی های آزاد است که به نام سالمون اقیانوس اطلس شناخته می شود. اضافه کردن: ماهی ماهی سالمون نروژ به دلیل جنبه های مختلف آشپزی، سلامتی و خوشمزه بودن و گوشت ماهی طرفداران زیادی در جهان دارد ماهی سالمون دارای رنگ نارنجی صورتی طبیعی و سرشار از رنگدانه های کاروتنوئیدی است که یک آنتی اکسیدان قوی و عامل ضد سرطان است.

وی دو ویژگی بارز این ماهی را که ارزش آن را بیشتر می کند، رنگدانه های طبیعی گوشت و میزان بالای اسیدهای چرب مخصوص پتاسیم و ید عنوان کرد و این ماهی دارای ویتامین های فراوان به ویژه ویتامین های A و B است.

بورانی افزود: تخم ریزی طبیعی ماهی سالمون نروژی از داخل اکتبر تا اواسط فوریه ادامه دارد و بعد از ۷۰ تا ۱۶۰ روز بسته به دمای آب، نوزاد از تخم بیرون می آید.

مدیرعامل شرکت شهرک های کشاورزی استان زنجان با بیان اینکه نروژ بهترین و مرغوب ترین محصولات را با تکنولوژی روز در پرورش و فرآوری این ماهی به سراسر جهان صادر می کند، ادامه داد: این ماهی به صورت کامل، فیله و … صادر می شود.

وی افزود: محصولات متنوعی در کشور ما وجود دارد ماهی سالمون را می توان یافت از جمله کامل، فیله، بخش(قطعه)، سوشی، دودی، طعم دار، استیک و غیره که تازه و گرم و البته منجمد وارد کشور می شوند.

بورانی با بیان اینکه با راه اندازی این مجتمع در استان، در فاز اول ۱۰ میلیون تخم مرغ جوجه کشی تولید و آماده تحویل به مزارع متوسط ​​استان می شود و حداقل ۳ میلیون دلار سرمایه گذاری خارجی برای این پروژه انجام می شود. وی گفت: هر ساله از برداشت ۶۰۰ هزار دلار ارز برای خرید تخم مرغ های جوجه کشی جلوگیری می شود و این مهم با روش های دانش بنیان در شهر زنجان تامین می شود. تولید ماهی سرد آبی

مدیرعامل شرکت شهرک های کشاورزی زنجان افزود: قرار است بخشی از آب مزارع آبزی پروری برای کشت کاهو سرد در ۳۰ هکتار گلخانه استفاده شود و برای این طرح ۶ هزار میلیارد ریال سرمایه گذاری و حداقل ۴ هزار تن نیز انجام شود. همچنین تولید می شود و کاهو در بازارهای داخلی و خارجی موجود است.

وی درباره اشتغالزایی این طرح افزود: همچنین با اجرای این طرح ها حدود ۳۰۰ نفر به صورت مستقیم و غیرمستقیم مشغول به کار خواهند شد.

پایان آن پیام/۲۳۰۸
این مقاله را برای صفحه اول توصیه کنید