زندگی با فقرا مانند عیسی: مثال پدر ژالیو لانچلوتی


در کنار فقرا ، همانطور که مسیح تعلیم می دهد. این چیزی است که پدر جولیو لانچلوتی از تماس تلفنی خود با پاپ فرانسیس در سال گذشته به یاد می آورد. این مأموریتی است که در برنامه روزانه کشیشی که از او استقبال می کند – در قلب خود و در “Centro São Martinho” در سائوپائولو ، برزیل – صدها نفر که در خیابان های بزرگترین شهر لاتین آمریکا زندگی می کنند ، منعکس شده است.

توسط ماتئوس لینو – برزیل *

“ما در کنار کسانی که در خیابان های سائوپائولو خوابیده اند زندگی می کنیم. امروزه بیش از 30،000 بی خانمان وجود دارد: تعداد زنان و کودکان در حال افزایش است. این وضعیت ، همانطور که شرایط وجود دارد. پاپ فرانسیس او را به عنوان” ذهنیت خود را نسبت به مردم و به ویژه فقرا دور بیندازید ، آخرین مکان خیابان و در نهایت زنده ماندن در خیابان های شهر است. “

با این کلمات ، پدر ژالیو لانچلوتی مقطعی از هرج و مرج اجتماعی را که در بزرگترین شهر برزیل تجربه شده است ، ارائه می دهد ، جایی که برای مبارزه با گرسنگی کار می کند. هماهنگ کننده مراقبت های شبانی خیابان ، ماموریت او در 72 سالگی این است که شاهد “کلیسایی با ظاهر” باشد ، همانطور که پاپ آن را خواسته است.


پدر ژالیو در خیابانهای سائوپائولو با فقرا در تماس نزدیک است

روال عادی پدر ژالیو

پدر ژالیو با پوشیدن کت آزمایشگاهی سفید و پیش بند سنت دولس بینوایان ، که او از آن خود متدین است ، می گوید مأموریت وی در فقیرترین فقرا در سائوپائولو از کودکی آغاز شد.

در آن زمان او کار پدرش را دنبال می کرد که با افراد زیر سن قانونی کار می کرد. کشیش گفت: “جولیو با بچه های دیگر بازی می کرد:” من همیشه با آنها زندگی می کردم و همیشه تحت تأثیر خشونت مقامات علیه فقرا قرار می گرفتم.

پدر ژالیو هر روز در مقابل محله خود که به سنت مایکل فرشته ، در محله موکا اختصاص داده شده است ، با گاری پر از غذا و ماسک به بیرون می رود. چرخ ها فرسوده هستند و فشار آنها سخت است. اما کشیش جلو می رود زیرا به دنبال شانه ای است که روزانه در “Centro São Martinho” ، دو بلوک کلیسا ، انجام می دهد. در آنجا ، 500 بی خانمان صبحانه می خورند: برای بسیاری ، این تنها وعده غذایی روز است.

از چرخ دستی کامل تا چرخ دستی خالی ، بعد از هدیه به فقرا
از چرخ دستی کامل تا چرخ دستی خالی ، بعد از هدیه به فقرا

افرادی که در آنجا اقامت می کنند دعاهای خود را می خوانند و از خدا و کشیش تشکر می کنند. پدر جولیو در همه حال از افرادی مراقبت می کند که با چشمانی سرشار از امید به او نگاه می کنند. او با تغذیه خوب و با هدیه راحت ، “Centro São Martinho” را ترک می کند تا یک روز دیگر در جاده روبرو شود.

هدایای روزانه به فقرا

در بازگشت به محله ، پدر ژالیو آخرین قرص نان را از چرخ دستی توزیع می کند. وقت آن است که هدایای زیادی را که به صورت روزانه و ساعتی به دست شما می رسد جدا کنید: آنها غذا ، لباس و محصولات بهداشت شخصی هستند. بسیاری از دستها با هم کار می کنند تا چیزها را از هم جدا کنند. داوطلبان به گونه ای کار می کنند که در مدت زمان کوتاهی ، همه چیز برای توزیع در سراسر سائوپائولو آماده است.

ویکتور آنجلو ، داوطلب ، در مورد نقش اجتماعی کشیش در شهر اظهار می کند: “من دیده ام که مردم خانه می گیرند ، مدارک تهیه می کنند و خیابان ها را ترک می کنند. کشیش کارهای زیادی انجام می دهد ، او مراقبت های اجتماعی را برای این افراد انجام می دهد.”

"من در خیابان زندگی می کنم ، لطفاً کمکم کنید.  گرسنه ام ،" علامت می گوید
روی تابلو نوشته شده بود: “من در خیابان زندگی می کنم ، لطفاً کمکم کنید. گرسنه ام.”

صدایی دادن به افراد فقیر و آسیب پذیر

به گفته پدر ژالیو ، باید فرهنگ برخورد را که توسط پاپ تشویق شده بود ، ترویج کرد تا اینکه مردم را به خیابان انداخت.

و این دقیقاً همان خدمتی است که وزارت خیابان سنت پل انجام می دهد ، همانطور که پاپ فرانسیس به آن متعهد است لاداتو سی ‘، به فقرا و اقشار آسیب پذیر صدا دهید.

هدیه پدر ژالیو که گرسنگی را برطرف می کند و قلب را آرام می کند
هدیه پدر ژالیو که گرسنگی را برطرف می کند و قلب را آرام می کند

تماس تلفنی پاپ

پدر جولیو گفت: “زندگی مشترک کنید. با آنها زندگی کنید ، با آنها جشن بگیرید ، با آنها بسازید. با آنها نان درست کنید و با هم نان بخورید.”

این مهمترین سیگنال دریافتی توسط پاپ فرانسیس بود ، هنگامی که کشیش در تماس تلفنی در 10 اکتبر 2020 غافلگیر شد. در انتهای دیگر خط تلفن ، خود پاپ ، مستقیماً با او تماس گرفت تا کار خود را با فقرا در برزیل تشویق کند. به

او گزارش می دهد: “صحبت تلفنی با پاپ فرانسیس” لحظه ای بسیار احساسی ، بسیار زیبا و سرشار از شور و شوق بود. آنچه ممکن است اکنون تغییر کرده است ، دید است ، زیرا مردم متوجه شدند که پاپ فرانسیس با کسانی که با چالش روبرو هستند تماس می گیرد. ، یک مشکل ، یا زمانی که او می خواهد پیام مهمی را منتقل کند. آنچه او به من منتقل کرده است این است: “مراقب فقرا باشید ، با آنها باشید.” و آنچه او به من گفت: “با فقرا مانند عیسی زندگی کن”.

ماموریت پدر جولیو این است که به فقرای سائوپائولو منزلت مسکن بدهد
ماموریت پدر جولیو این است که به فقرای سائوپائولو منزلت مسکن بدهد

* مشارکت کنندگان: تورسیلا البرت و آندرسا کولت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *