ریزش دیوار مدرسه در شوشتر/ قول فرمانداری برای بازسازی و رفع خطر


حجت اله دادستی فرماندار شوستر در گفت وگو با خبرنگار فارس گفت: امروز به دعوت مدیران کل آموزش و پرورش و نوسازی مدارس از دیوار تخریب شده مدرسه شهید امیدی بازدید و طی جلسه ای تصمیماتی اتخاذ شد. انجام شد که به مراجع ذیصلاح واگذار شد.

و افزود: انشاالله با مشارکت این دو اداره کل و همچنین با امکانات مدیریت بحران شهرستان در روزهای آینده شاهد عملیات عملیاتی و بازسازی دیوار و خطر زدایی آن خواهیم بود.

وی با اشاره به علت این حادثه گفت: این مدرسه در سال های گذشته طبق استاندارد ساخته شده بود اما با بررسی های انجام شده و به گفته اهالی منطقه پشت دیوار شرقی آن خاکریزهایی بدون مجوز انجام شده است که تغییر کرد و طبیعتاً منجر به فشار بر آن دیوار شد.

رئیس ستاد مدیریت بحران شهرستان شوشتر درباره خسارات ناشی از این حادثه گفت: این دیوار شب گذشته حوالی ساعت ۲۱ فروریخت و بر اثر آن دو خانه اطراف آن آسیب دید. در ادامه بلافاصله ستاد مدیریت بحران تشکیل و عوامل مربوطه در صحنه حضور یافتند و ابعاد موضوع بررسی شد.

دهدشتی گفت: این حادثه خوشبختانه تلفات جانی و مصدومی نداشت. ضمناً برای جلوگیری از خطرات احتمالی آتی حفاری هایی انجام شده و خطر رفع شده است.

به گزارش فارس، این حادثه ساعت ۲۱ روز چهارشنبه در منطقه گلزار شهدای شوشتر رخ داد.

انتهای پیام
این مقاله را برای صفحه اول توصیه کنید