رهبران کاتولیک در کشورهای گروه 20 خواستار انتقال سوخت های فسیلی به تاریخ هستند


78 رهبر کاتولیک در کشورهای گروه 20 در بیانیه مشترک از رهبران جهان درخواست کرده اند که استفاده از سوخت های فسیلی را متوقف کنند

توسط بندیکت مایاکی ، SJ

گروهی از رهبران کاتولیک در کشورهای گروه 20 خواهان ارسال سوخت های فسیلی به تاریخ هستند تا آمادگی خود را برای آغاز کنفرانس تغییرات آب و هوایی COP26 سازمان ملل متحد که از 1 تا 12 نوامبر در گلاسکو اسکاتلند برگزار می شود ، افزایش دهند.

در بیانیه ای که روز دوشنبه منتشر شد ، گروهی از کاردینال ها ، اسقف اعظم و سران مجامع مذهبی از رهبران جهان خواستند تا برای پایان دادن به مصرف سوخت های فسیلی اقدامی انجام دهند. تجدید نظر آنها سخنان پاپ فرانسیس را در ملاقات با وزرای دارایی کشورهای مختلف در ماه مه 2019 ، زمانی که پدر مقدس از سرمایه گذاری های جاری در سوخت های فسیلی ابراز تاسف کرد ، تکرار کرد: “زیرا ما با حسابهای خود معیوب و فساد منافع شخصی داریم” و ” ما هنوز آنچه را که بقای ما را تهدید می کند برای سود در نظر می گیریم. “

رهبران کاتولیک می گویند: “علم روشن است.” اگر بخواهیم گرم شدن کره زمین را تا پایان سال 2030 به دمای زیر 1.5 درجه افزایش دهیم ، جهان باید سوخت های فسیلی را در زمین نگه دارد. “

بحران آب و هوا

در بیانیه ای که توسط 78 رهبر کاتولیک امضا شد ، آنها بر فوریت اقدامات لازم برای کاهش آثار تغییرات آب و هوایی ، به ویژه در جوامع آسیب پذیر تاکید کردند.

آنها می گویند: “صدای جوامعی که با آنها کار می کنیم بلند می شود.” “تغییر آب و هوا یک واقعیت کنونی است که بر خواهران و برادران ما در سراسر جهان تأثیر می گذارد ، به ویژه در جوامع فقیر و شکننده آب و هوایی که کمترین نقش را در این موضوع داشته اند. ما شاهد خشکسالی ها و سیل های شدید و مکرر ، از دست دادن محصولات و تخریب زمین هستیم. ”

رهبران کاتولیک تاکید کردند: “ما نمی توانیم و نباید در برابر چنین رنج و بی عدالتی سکوت کنیم.”

درخواست برای دولت ها

رهبران کاتولیک گروه 20 با تأکید بر اینکه “وظیفه اخلاقی ما مسلم نیست” ، از اقتصادهای توسعه یافته خواستند تا قبل از هر چیز برای مقابله با تغییرات آب و هوایی و محافظت از نسل های آینده و خانه مشترک ما اقدام کنند.

آنها گفتند: “ما باید با مسئولیت تاریخی خود روبرو شویم و با عدالت عمل کنیم و با خواهران و برادران خود در کشورهای خود و در سراسر جهان همبستگی داشته باشیم.”

در این راستا ، رهبران کاتولیک از دولت ها خواستند تا از جلسات گروه 20 در ماه اکتبر استفاده کنند تا سوخت های فسیلی را با توقف هرگونه تحول جدید زغال سنگ ، نفت و گاز در کشورهای گروه 20 متوقف کرده و بلافاصله تمام منابع سوخت فسیلی در خارج از کشور را به سرانجام برسانند.

آنها همچنین از دولت ها خواستند تا با اولویت بندی دسترسی به انرژی برای فقیرترین جوامع ، سرمایه گذاری خود را در زمینه انرژی پاک و ایمن افزایش دهند و تعهدات خود را برای تأمین منابع مالی آب و هوا برای حمایت از جوامع تحت تأثیر تغییرات آب و هوایی جبران کنند.

“ما باید در حال حاضر اقدام کنیم. ما از تجمل زمان در کنار خود نداریم. “او از رهبران کاتولیک G20 خواست.

امضاکنندگان بیانیه مشترک شامل رئیس کمیسیون کنفرانس اسقف های اتحادیه اروپا (COMECE) ، کاردینال ژان کلود هولریش ، SJ ، نایب رئیس سمپوزیوم اسقف های آفریقا و کنفرانس های ماداگاسکار (SECAM) ، اسقف است. سیتمبله سیپوکا ، دبیرکل کنفرانس اسقف های آمریکای لاتین (CELAM) ، اسقف اعظم خورخه لوزانو و اسقف اصلی برای امور زیست محیطی کنفرانس اسقفان انگلستان و ولز ، اسقف جان آرنولد ، و دیگران.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *