رشادت های ساکنان مناطق مورد حمله شیمیایی در سراسر کشور زبانزد است


رشادت های ساکنان مناطق مورد حمله شیمیایی در سراسر کشور زبانزد است

رئیس جمهور از استاندار، استاندار و سایر مسئولان استان کردستان خواست تا با مشکلات مناطقی که مورد حمله شیمیایی قرار گرفته اند برخورد ویژه ای داشته باشند و تاکید کرد: مردم این مناطق از مصیبت بزرگی چون مقاومت بیرون آمدند. در دوران دفاع مقدس و این مسئولیت، سیاستمداران را برای خدمت به آنها دو چندان می کند.


به گزارش ایلنا، سید ابراهیم رئیسی در پی برنامه ریزی برای سفر دولت مردمی به استان کردستان با حضور اهالی روستای کلاجی شهرستان سروآباد اظهار داشت: رشادت ها و مقاومت جانانه مردم این شهرستان. منطقه در برابر حملات صدام و بی اعتمادی جهانی نه تنها به کردستان بلکه در این منطقه برای همه مردم کشور ما زبانزد است و اساسا تاریخ این منطقه تاریخ نگرش و شجاعت است.


رئیس جمهور با بیان اینکه ساکنان این مناطق می توانستند در همان روزهای تهاجم به کشورمان خانه ها و روستاهای خود را ترک کرده و به مناطق امن بروند، افزود: با خطرات ناشی از جنگ، اهالی روستای کلاجی و مانند آن مناطق قهرمانانه در برابر دشمن ایستادند و باید قدر مقاومت، رشادت ها و رشادت های آنان را بدانیم.

وی با تاکید بر اینکه همه باید قدر نگرش و مقاومت مردم کردستان و به ویژه مردم این مناطق را بدانیم، گفت: قبل از سفر من به استان هیئت هایی به مناطق مختلف استان سفر کردند و مسائل از بیکاری گرفته تا مشکلات دیگر. افراد شناسایی شده و تصمیماتی برای رفع آنها گرفته شده است.

رئیس جمهور از بخشدار، بخشدار و دیگر مسئولین منطقه خواست تا با مشکلات این منطقه برخورد ویژه ای داشته باشند و تصریح کرد: مردم این منطقه از مصیبت بزرگی چون مقاومت در دوران دفاع مقدس بیرون آمدند. دوران و با وجود اینکه ما خدمتگزار همه مردم هستیم، اما مقام قهرمانی این مردم مسئولیت سیاست مداران را برای خدمت به آنها دو چندان می کند.

رئیسی خطاب به جوانان این مناطق خاطرنشان کرد: باید به عزت پدران و مادران خود افتخار کنید که در مقابل ظلم ها و جنایات دشمن ایستادگی کردند.

رئیس جمهور در ادامه سخنان خود خاطرنشان کرد که به جای اینکه در مرکز بنشینم ترجیح دادم در میان مردم بیایم و مشکلات آنها را از نزدیک ببینم و برای حل مشکلاتشان تلاش کنم، دانشگاهی است. به مسئولان استانی تذکر دادم که این موضوع را با جدیت رصد کنند و از مرکز تلاش خواهیم کرد تا تسهیلات لازم را برای رفع مشکل بیکاری فراهم کنیم.

رئیسی با اشاره به اینکه تصمیمات دولت برای حل مشکلات استان در جلسه هیئت رئیسه با حضور مسئولان استانی، مردم و نمایندگان رسانه ها تشریح می شود، گفت: حضور در جمع شما باعث خوشحالی است. خود را به نشانه دلبستگی و اهتمام شما به نظام جمهوری اسلامی که برای آن شهید و جانباز داده اید و همچنین افتخار می کنم که خادم نظام جمهوری اسلامی هستم.


انتهای پیام/