رد احتمال ارتباط مرگ نیکا شاکرمی با اغتشاشات اخیر – خبرگزاری مهر خبر ایران و جهانبه گزارش خبرگزاری مهر، محمد صحریاری در خصوص جزئیات این پرونده گفت نیکا شاکرمی گفت: ساعت ۷:۳۰ روز چهارشنبه سی ام شهریور ماه اهالی ساختمانی در خیابان امیر اکرم با جسد دختر جوانی در حیاط منزل خود مواجه شدند و بلافاصله به کلانتری محل اطلاع دادند. اکیپ های تخصصی صحنه به محل اعزام شدند و متوجه شدند که این خانم از ساختمان مجاور به داخل حیاط این خانه پرتاب شده است.

وی با اشاره به اینکه کوله پشتی این زن در پشت بام ساختمان مجاور کشف شد، گفت: بلافاصله جسد مجهول الهویه شناسایی شد. خداوند به پزشکی قانونی منتقل شد.

سرپرست دادسرای امور جنایی استان تهران گفت: پزشکی قانونی با دستور مقام قضایی کالبد شکافی و نمونه برداری سم شناسی و پاتولوژیک انجام داد.

شهریاری گفت: در کالبد شکافی و معاینه جسد، شکستگی های متعددی در ناحیه لگن، سر، اندام های فوقانی و تحتانی، دست ها و پاها و در ناحیه لگن مشاهده شد که نشان دهنده پرت شدن فرد از ارتفاع است. با بررسی های انجام شده مشخص شد این فرد به پایین پرتاب شده است.

وی با بیان اینکه در معاینات پزشکی قانونی هیچ اثر گلوله ای بر روی بدن جسد مشاهده نشد، تصریح کرد: همسایه های ساختمانی که جسد در آن کشف شد، گفتند ساعت ۳ بامداد صدایی شنیده اند اما متوجه سقوط زن نشده اند.

سرپرست دادسرای امور جنایی استان تهران با بیان اینکه هویت متوفی به نام نیکا شاکرمی ۱۷ ساله با معرفی خود گفت: ساختمانی که کوله پشتی این زن کشف شد در مرحله نهایی ساخت قرار داشت و ۲ کارخانه پوشاک در آن مشغول به کار هستند و کارگران مشغول کار و نگهبانی از ساختمان بودند.

شهریاری گفت: با بررسی تصاویر دوربین های محلی مشخص شد صبح روز حادثه خانم. نیکا شاکرمی با کوله پشتی وارد ساختمان می شود و زنگ به دلیل نیمه کاره بودن ساختمان به صدا در نمی آید کار کردن و در باز شد

وی افزود: بررسی ها نشان می دهد خانه خاله خانم سکرمی در کوچه جنب این ساختمان و ۲ بلوک بالاتر از محل کشف جسد است. انگیزه این زن برای ورود به ساختمان هنوز نصف است کار کردن مشخص نشده است.

رئیس تعقیب کیفری استان تهران گفت: خانم نیکا شاکرمی روز ۲۹ شهریور (روز قبل از حادثه) به خانه نرفت و مادرش بارها با او تماس گرفت و از او خواست که به خانه آنها یا خاله اش برود، اما با وجود تماس های زیاد خانم. نیکا شاکرمی به خانه نرفت.

شهریاری افزود: مادر شاکرمی متوفی با یکی از دوستان دخترش به نام آیدا تماس گرفت و از او خواست که با دخترش تماس بگیرد و از او بخواهد به خانه بیاید اما نیکا شاکرمی حاضر به بازگشت به خانه نیست.

دادستانی تهران از پدر متوفی خبر داد نیکا شاکرمی درگذشت وی گفت: مادر مرحوم شاکرمی روز پنجشنبه ۱۶ مهرماه به اداره اطلاع رسانی مراجعه و از مفقود شدن دخترش خبر داد.

شهریاری افزود: با مراجعه خانواده، جسد در همان روز شناسایی و جسد روز شنبه ۹ مهر تحویل خانواده می شود.

وی با بیان اینکه بررسی ها نشان می دهد این حادثه ارتباطی با اغتشاشات اخیر ندارد، گفت: بر روی بدن متوفی هیچ اثر گلوله ای مشاهده نشد و شواهد حاکی از آن است که این حادثه بر اثر شلیک گلوله بوده است. بودن یک نفر بود

رئیس تعقیب کیفری تهران گفت: تمامی کارگران ساختمان مورد بازجویی و بازجویی قرار گرفته اند و حتی تعدادی نیز دستگیر شده اند.

تصریح کرد: خانم نیکا شاکرمی به مدرسه و کافه نرفت فروشگاه او مشغول به کار بود.

سرپرست دادسرای جنایی تهران گفت: پرونده در حال بررسی است و نتیجه در اسرع وقت اعلام می شود.