دوربین های مداربسته این سرویس پلمپ شده استبه گزارش پایگاه خبری صراط به گزارش باشگاه خبرنگاران، محمد اسلامی معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان انرژی اتمی در حاشیه بازدید از نمایشگاه مدیریت ایران سینرژی ۱۴۰۱ در خصوص آخرین اخبار حوزه فعالیت های صنعت هسته ای کشور گفت: یادآوری تاریخ خود برای همه مردم و مسئولان کشور بسیار مهم است. این کشورها ۲۰ سال است که جمهوری اسلامی ایران را مقصر می دانند، هر روز به یک مکان جدید روی می آورند. بررسی‌های تاریخی نشان می‌دهد که آنها مرتباً پرونده ما را به شورای امنیت سازمان ملل متحد ارجاع داده‌اند و قطعنامه‌هایی علیه ما صادر کرده‌اند و تحریم‌هایی علیه ما وضع کرده‌اند.

اسلامی افزود: در طول این ۲۰ سال. همه دولت های قبلی مذاکره کرده اند و نتیجه این مذاکرات در چارچوب خودش سند برجام شد، حالا این کشورها دوباره اتهامات قبلی را در قالب اسناد جعلی و مکان ها و اسناد فرضی روی میز گذاشته اند. اساس پذیرش جمهوری اسلامی ایران به برجام، تسویه کارمزد و اعتمادسازی بود و جمهوری اسلامی موافقت کرد که فعالیت های غنی سازی اورانیوم خود را محدود کند، ظرفیت و سرعت خود را کاهش دهد تا اعتمادسازی کند، اما طرف مقابل این کار را انجام داد. مطابقت ندارد..

وی تصریح کرد: زمانی که نظارت ها تشدید شد و جمهوری اسلامی ایران موارد را پذیرفت، برای رفع اتهامات وارده به کشور بود.

رئیس سازمان انرژی اتمی درباره نصب دوربین‌های برجام نیز توضیح داد: دوربین‌های برجام با هدف تسویه هزینه‌ها نصب شد و اگر هزینه‌ها وجود داشت، دلیلی برای وجود دوربین‌های برجام وجود نداشت. بنابراین این دوربین ها توسط آژانس بین المللی انرژی اتمی مونتاژ و مهر و موم شده و در محل نگهداری می شوند.

وی تصریح کرد: متأسفانه شاهد به اصطلاح «لفاظی» از طرف مقابل هستیم در حالی که باید بگوییم جمهوری اسلامی ایران هیچ گاه مخفیانه نبوده و در زمینه غنی سازی خارج از چارچوب عمل نکرده ایم. و بدون هماهنگی با سازمان و ظرفیت سنگین ایجاد کردیم. و تمامی زیرساخت های صنایع اتمی ایران با هماهنگی آژانس و تحت نظارت آنها بوده و این نظارت هم اکنون نیز برقرار است، پس اشتباه نکنید. زیرا آژانس در حال حاضر با توجه به تدابیر امنیتی در آژانس انرژی اتمی و تمامی تاسیسات مستقر است و نظارت خود را انجام می دهد.

رئیس سازمان انرژی اتمی گفت: دوربین های فوق امنیتی موسوم به برجام اساساً مربوط به توافق برجام است و اگر طرف های مقابل به این توافق برگردند، قطعاً همان کاری را خواهند کرد که در سال گذشته PMD را بستند. به آنها اطلاع دهید که وقتی مطمئن شدیم آسیبی نمی بینیم، تصمیم مناسب را اتخاذ خواهیم کرد.

وی در بخشی دیگر از این گفتگو گفت: هر زمان که بتوانیم مردم را به مشارکت و مشارکت در مکان و زمان خود جلب کنیم، موفق بوده ایم. مصادیق این موضوع در دوران انقلاب و در دوران دفاع مقدس نیز وجود دارد.

وی در خصوص برگزاری چنین نمایشگاهی برای اولین بار گفت: کشور باید توسعه یافته و انسان محور باشد، راه حل این است که این گونه همکاری ها و هم افزایی ها ساماندهی شود و اینها باید تقویت شود و اصولا فکر درستی تلقی می شود. البته در این مسیر تحقق درخواست ها نباید فقط متوجه دولت باشد. یکی از مشکلات کشور این است که در بسیاری از موارد; تقاضا از سوی دولت وجود دارد و دولت قدرت و بودجه محدودی دارد و در همه موارد نمی تواند پاسخگو باشد. در نتیجه برخی از افراد از اجرا نشدن برنامه هایشان احساس ناامیدی می کنند.

وی افزود: اما وقتی با ایده هم افزایی حرکت کنیم و مردم مسائل را بسنجند و شروع به ایجاد راه حل کنند، شاهد تغییرات مثبتی خواهیم بود و باید بدانید که مردم با استفاده از راهکارهای خلاقانه مسائل را پیش می برند، زیرا حل مشکلات و . لزوماً تصمیمات یک مدیر دولتی را هدایت نمی کند.

رئیس سازمان انرژی اتمی خاطرنشان کرد: این اتفاقات در یک جامعه رخ می دهد و باید توجه داشت که جامعه ظرفیت های نامحدودی دارد و در این میان جامعه ایران هم از نظر فرهنگی و هم به دلیل اراده و ایمان قوی محسوب می شود. .

اسلامی تصریح کرد: امروز جای خالی چنین تفکری را در جامعه شاهد هستیم. ضمن اینکه افزایش هم افزایی می تواند نقش موثری در جامعه داشته باشد. به بنیانگذاران احیای این اندیشه تبریک می گویم و امیدوارم در سایه این اتفاق شاهد ایجاد انگیزه مضاعف در بین تمامی گروه ها و سازمان های فعال در این عرصه باشیم و در عین حال شاهد نقش آفرینی بهتر آنها باشیم. بخش تا بتوانیم در این راستا بیشتر از گذشته انجام دهیم.

وی تاکید کرد: هرچه ظرفیت ما در این حوزه بیشتر شود، شاهد تاثیرگذاری و افزایش مقاومت خواهیم بود و در پرتو این شرایط به راحتی می توانیم به تاثیر عبور از چالش ها پی ببریم.

اولین نمایشگاه هم افزایی مدیریت ایران ۱۴۰۱ با هدف کشف استعدادها و بکارگیری آنها در دستگاه اجرایی دولت برگزار می شود. این رویداد از دوم تا چهارم مرداد ۱۴۰۱ در مصلی اعظم امام خمینی (ره) تهران برگزار می شود.