درخواست نخست وزیر فلسطین از آمریکا برای لغو ساخت سفارت واشنگتن در بیت المقدس


به گزارش شفاف به نقل از خبرگزاری سما، محمد آشتیه، نخست وزیر تشکیلات خودگردان فلسطین در نشست هفتگی دولت خود اعلام کرد که زمینی که قرار است ساختمان سفارت آمریکا در آن ساخته شود با استفاده از قانون به صورت غیرقانونی به دست آمده است. موسوم به “اموال غایب” کشف شده است که این قانون در سال ۱۹۵۰ توسط رژیم صهیونیستی صادر شده است.

از سوی دیگر، آشتیه از تصمیم کمیته چهارم مجمع عمومی سازمان ملل متحد به نفع چهار قطعنامه فلسطین در مورد حق تعیین سرنوشت، تشکیل کشور مستقل فلسطین، حق بازگشت آوارگان، مخالفان استقبال کرد. به ساخت شهرک ها و تمدید سه ساله آنروا.

وی همچنین از موافقت مجمع عمومی سازمان ملل متحد با پیشنهاد فلسطین مبنی بر درخواست از دادگاه لاهه برای اتخاذ موضع حقوقی درباره «ماهیت حقوقی اشغال استعماری اسرائیل» استقبال کرد و از کشورهایی که به راه حل دو کشوری معتقد هستند، خواست تا کشور فلسطین را به رسمیت بشناسند. .

آشتیه گفت: تجاوزات ارتش اشغالگر علیه ملت فلسطین و حملات آن به شهرهای فلسطین ادامه دارد که آخرین آن صبح امروز بود که در آن یک فلسطینی شهید و یک نفر دیگر زخمی شد.

نخست وزیر تشکیلات خودگردان فلسطین در پایان به بحث درباره انفجار ترکیه پرداخت و با دولت و مردم آن کشور تسلیت گفت و همبستگی فلسطین را با ترکیه و خانواده های قربانیان اعلام کرد.