دختر ۴ ساله فوت کرد اما شهرداری چند روزی است که تحمل بازداشت یکی از مدیرانش را ندارد. آقای زاکانی ها زیارت کربلا کردند!


گروه های اجتماعی در همان روزی که علیرضا زاکانی در حال دیدار با مسئولان محلی کربلای عراق بود، خبر سقوط دردناک دختر ۴ ساله به یکی از چاه های منطقه ۱۵ شهرداری تهران منتشر شد.

به گزارش پایگاه خبری صراط، چندی بعد شهردار منطقه ۱۵ میشم حسین پور بازداشت شد اما این دستگیری در واقع حمله بی سابقه اعضای شهرداری چیها و شورای شهر به این اقدام قضایی است.

رئیس و نایب رئیس شورای شهرداری حامی علیرضا زاکانی، رسا برای تبرئه شهرداری از این حادثه وارد میدان شد.

مهدی چمران گفت: «آنجا (محل سقوط بچه) اصلاً پارک نبود، بلکه یک رمپ و یک لوپ نزدیک اتوبان بسیج بود که جای استراحت نبود و نیست. البته این منطقه خطرناک چمن داشت اما به هر حال جای استراحت نبود.

پرویز سروری همچنین با بیان اینکه شهردار منطقه ۱۵ «انقلابی» بود، اعتراض کرد که چرا باید شهردار «انقلابی» دستگیر شود! وی همچنین گفت که «شهرداران نباید دانش محرمانه ای داشته باشند تا بدانند در زیر زمین چه می گذرد!».

هر دو به شدت تاکید کردند که چاه متعلق به دهه ۷۰ و دوران غلامحسین کرباسچی است. بهانه ای مضحک که می تواند هر مخاطبی را بخنداند.

منظور از اظهارات رئیس و نایب رئیس شورا این است که چون شهرداری از آن چاه خبر نداشت(!) و نه باغی بود و نه پارکی(!) و فقط چمن کاشته بود(! و از سوی دیگر، آنچه اتفاق افتاده مربوط به سه دهه پیش در زمان کرباسچی (!) بوده است، بنابراین شهرداری تهران عملاً هیچ مسئولیتی در این زمینه ندارد!

نماینده شهرداری تهران نیز در واکنش به دستگیری شهردار منطقه ۱۵، همین استدلال ها را بیان کرد و گفت: «این منطقه اصلاً پارک نبود، بلکه فضای سبز بین بسیاری از خیابان های میدان افسریه بود و یک فضای سبز نبود. مکانی برای استفاده ساکنان از پارک». او هم مثل چمران و سروری بحث کرباسچی را وسط گرفت و گفت: «چاه هایی که در این خانه ها بود را شهرداری بدهد. [کرباسچی]با دقت با روش های منطقی پر شده بود!

در این بین تنها واکنش زاکانی ها همان واکنشی است که نماینده مطبوعات شهرداری بیان کرد. محمد خانی گفت: شهردار تهران با شنیدن این ماجرا در عراق بود و از مرگ این دختر به شدت متاثر شد و دستور نظارت ویژه را داد.

هنوز مشخص نیست دلیل این همه حمله به دستگیری شهردار منطقه ۱۵ چیست، حتی اگر هنوز حکمی برای وی صادر نشده باشد. البته اگر در این موضوع کوتاهی نکند به راحتی تبرئه می شود اما شهرداری تهران به نظر نمی تواند همین موضوع را تحمل کند.

البته آینده نگری و آینده نگری مدیران شهرداری تهران و شخص زاکانی در مورد شهردار منطقه ۳ منطقه ۱۹ یک ماه پیش قابل مشاهده است. سپس گزارش شد که شهردار مورد نظر به دلیل جلوگیری از ساخت و ساز غیرقانونی مورد ضرب و شتم قرار گرفته است. زاکانی نیز سخنان دهان پرکنی را مطرح کرد و مدعی شد که «شهرداری تهران مبارزه با فساد ثروتمندان را از پالادیوم تا هلازیر آغاز کرده است». کمی بعد شخصاً به ملاقات همان شهردار رفت، اما بعد معلوم شد که احتمالاً ماجرا کاملاً دروغ بوده و شهردار مورد نظر نیز خودکشی کرده است!

در خصوص حادثه اخیر برخی رسانه ها گزارش دادند که بر خلاف اظهار بی اطلاعی شهرداری از وجود چاه (که البته این بی اطلاعی چیزی از مسئولیت شهرداری کم نمی کند)، شهردار منطقه ۱۵ سه روز از محل بازدید کرد. روزهای پیش اما همانطور که انتظار می رفت شهرداری این موضوع را تکذیب کرد.

حال باید منتظر ماند و دید که نتیجه حمایت های اخیر شهرداری در مدیریت زاکانی ها از یکی از شهرداران منطقه چه خواهد بود. البته بعد از خواست آقای زاکانی ها برای قبولی زیارت کربلا!