دادگاه ضربت پلیس راه طالقانی. درخواست انتقام از پدر و مادر قاتل


به گزارش شفاف، جلسه محاکمه تیرانداز پلیس خیابان طالقانی و قاتل نگهبان شرکت کشتیرانی شهریار صبح امروز (دوشنبه ۳ مرداد) به ریاست قاضی برگزار شد. ابوالقاسم سلواتی در بند ۱۵ دادگاه انقلاب اسلامی.

در ابتدای این جلسه قاضی ابوالقاسم سلواتی از دادگاه اظهار داشت: جلسه متهم پرونده سید علیرضا رضوی خلیق آبادی با حضور مستشار قضایی، وکیل متهم و نمایندگان دادستان برگزار می شود. .

وی نماینده دادستان را برای قرائت کیفرخواست به جایگاه فراخواند.

سخنگوی دادستان اتهام اصلی متهم را محاربه و فساد ارضی و ایجاد رعب و وحشت در مردم با سلاح گرم عنوان کرد و گفت: متهم با شلیک یک قبضه کلت کمری در خیابان طالقانی تهران، پلیس را مجروح کرد. افسران در محل بودند.

وی افزود: متهم قبل از انجام این اقدام با حضور در شرکت کشتیرانی در شهرک شهریار ۴ نفر از نگهبانان شرکت را به هلاکت رساند به طوری که به سمت هر قربانی یک گلوله پشتیبان شلیک کرد.

نماینده دادستان با بیان اینکه حمله متهم به ماموران پلیس منجر به نابینایی و جراحات دیگر ماموران پلیس شد، تصریح کرد: پس از تشکیل پرونده، تحقیقات محلی در این خصوص از سوی دادسرای عمومی و انقلاب تهران آغاز شد. شهادت شهود و ادامه وی با بررسی فیلم دوربین های مداربسته یافت شده در صحنه جنایت، موضوع را بررسی کرد.

وی افزود: متهم به مدت ۷ دقیقه محل را در خیابان طالقانی تهران در کنار ایستگاه اتوبوس شهری ارزیابی کرد و در یک مورد اقدام به تیراندازی به سمت ماموران پلیس حاضر در محل کرد.

سخنگوی دادسرا گفت: متهم در اعترافات خود به تشریح نحوه کشتن ۴ مامور امنیتی پرداخت و مدعی شد قبل از کشتن این افراد قصد کشتن رئیس حراست شرکت را داشته و دلیل آن را مال و ثروت اعلام کرده است. اختلاف شرکت با پدرش

و افزود: متهم در بخشی دیگر از اعترافات خود اشاره کرد که پس از تیراندازی به سمت ماموران پلیس در خیابان طالقانی اقدام به خودکشی کرده است که موفق نشده و حتی قصد استفاده از آب اسیدی را داشته است. پلیس آن را از او گرفت.

سخنگوی دادستان با بیان اینکه متهم از اقدامات خود فیلم تهیه کرده و برای شبکه های معدنی ارسال کرده است، گفت: از رئیس دادگاه تقاضای تعیین مجازات اعدام برای متهم را دارم.

پس از صحبت های نماینده دادستان، قاضی سلواتی دستور پخش فیلم حمله مسلحانه متهم به ماموران پلیس در خیابان طالقانی را صادر کرد و این فیلم در جلسه دادگاه منتشر شد.

قاضی سلواتی همچنین در تماس تلفنی با ماموران پلیس مجروح شده در حادثه حمله مسلحانه متهمان به آنها از این افراد دعوت کرد تا در جایگاه حاضر شوند و مطالبات خود را از دادگاه اعلام کنند.

سرهنگ موسوی مجروح و نابینا در این حادثه گفت: روز حادثه برای انجام یک ماموریت سازمانی بدون سلاح در محل حضور داشتم که ناگهان فردی به سمت ما تیراندازی کرد.

وی افزود: لباسی که می پوشیم، لباس نظم و امنیت کشور است و ترسی از کشته شدن نداریم، از این رو از رئیس دادگاه درخواست اشد مجازات برای متهم دارم.

سرهنگ غفاری یکی دیگر از افسران مجروح این حادثه بود که در جایگاه حاضر شد و گفت: در این حادثه زانویم آسیب دید و طبق گفته پزشکان دیگر نمی توانم به طور عادی راه بروم.

وی افزود: ما آماده شهادت هستیم و از این موضوع نمی ترسیم، اما کسانی که با امنیت کشور و مردم بازی می کنند باید به سزای اعمال خود برسند و از رئیس دادگاه تقاضای اشد مجازات را دارم. . به متهم».

همچنین قاضی صلواتی با تماس تلفنی با همسران محیط بانان توسط متهم از آنان خواست تا درخواست خود را در دادگاه بیان کنند.

همسر یکی از کشته شدگان خطاب به قاضی سالواتی گفت: همسرم و پسرم تنها سه ماه بود که به این مکان رفته بودند که این فرد آنها را کشت.

وی در ادامه خطاب به متهم گفت: همسرم شما را به کلانتری فراخواند و به شما چای تعارف کرد، چطور به خود اجازه دادید این مرد را بکشید؟ پسرم هندبالیست و دانشجو بود، چرا او را کشتید؟

وی از رئیس دادگاه خواست برای متهم اشد مجازات تعیین کند.

مادر یکی دیگر از ماموران امنیتی مقتول خطاب به متهم گفت: من این پسر را ۱۰ سال یتیم بزرگ کردم، درست ۲ ماه بعد از رفتن پسرم به عنوان نگهبان، این بلا را برای او به ارمغان آوردی. از رئیس دادگاه تقاضای مجازات اعدام برای قاتل پسرم را دارم.

قاضی سلواتی پس از پایان دادگاه از نماینده حقوقی فرجا خواست تا سخنان خود را در جایگاه ارائه کند و اظهار داشت: ماموران نیروی انتظامی آماده انجام هرگونه ماموریت برای برقراری امنیت و امنیت در جامعه هستند. دادگاه به دلیل مخالفت با امنیت و نظم عمومی جامعه، متهم را به اشد مجازات محکوم کند.

پس از پایان جلسه دادگاه، قاضی سلواتی از متهم خواست در جایگاه حاضر شود.

قاضی پس از تفهیم اتهام به متهم از وی خواست تا از خود دفاع کند.

قاضی سلواتی پس از اظهارات متهم و پاسخ های وی به سوالات قاضی دادگاه، وکیل متهم را به جایگاه فراخواند و از وی خواست تا از متهم دفاع کند.

قاضی پس از دریافت دفاعیات وکیل متهم پرونده را مختومه اعلام و از صدور رای در مهلت قانونی خبر داد.

انتهای پیام/