خودروی جذاب هیوندای برای رقابت با تسلا


هیوندای تصاویری از مدل جدید الکتریکی خود به نام Ioniq 6 منتشر کرده است که قرار است پاییز امسال به فروش برسد. این خودرو مدل تسلا …

ماشین சிட்ட்டு हैயுந்தை برای مسابقه با تسلماشین சிட்ட்டு हैயுந்தை برای مسابقه با تسل

هیوندای تصاویری از مدل جدید الکتریکی خود به نام Ioniq 6 منتشر کرده است که قرار است پاییز امسال به فروش برسد. این خودرو که با تسلا مدل ۳، پرفروش ترین مدل تسلا رقابت می کند، از سبک طراحی صنعتی الهام گرفته شده است که در دهه ۱۹۳۰ رایج شد.

در دهه ۱۹۳۰، با الهام از صنعت هوانوردی، طراحان بر روی آیرودینامیک یا مقاومت هوا تمرکز کردند. در نتیجه خودروهای جدیدی ساخته شد که انقلابی در صنعت خودروسازی ایجاد کرد. Ionic 6 از مجموعه خودروهایی که در این دوره طراحی شده بودند الهام گرفته شده بود که Streamliner نامیده می شدند.

هیوندای Aeonic 6

یانگسوپ لی، مدیر طراحی هیوندای می گوید جدا از آیرودینامیک، فراهم کردن فضایی شبیه به اتاق نشیمن و استفاده از مواد بازیافتی در ساخت خودرو، دو اصل دیگری است که در طراحی Ioniq 6 در نظر گرفته شده است. .

ظاهر Ionic 6 با اولین مدل الکتریکی Ionic که سال گذشته عرضه شد متفاوت است. سال گذشته هیوندای مدل Ioniq 5 را معرفی کرد که از خودروهای این شرکت در دهه هفتاد الهام گرفته شده بود.

هیوندای می گوید که نمی خواهد خودروهایش شبیه هم باشند. این شرکت می گوید که هر مدل هیوندای مانند یکی از مهره های شطرنج است، آنها شبیه به هم نیستند، اما در کنار هم یک تیم قدرتمند را تشکیل می دهند.

هیوندای Aeonic 6

بر خلاف ظاهر، پلت فرم تمام مدل های Ionic یکسان است. این پلت فرم که E-GMP نام دارد، مبنای ساخت تمامی مدل های الکتریکی هیوندای و کیا است و تاکنون سه مدل Ionic 5، کیا EV6 و جنسیس GV60 ساخته شده است. مدل بعدی زیر مجموعه Ionic یک SUV به نام Ionic 7 است که در سال ۲۰۲۴ عرضه خواهد شد.