خبر مهم از وام ۱۰۰ میلیونی مسکن تهرانی ها


خبر مهم از وام 100 میلیونی مسکن تهرانی ها

روز جدید بر اساس تحقیقات انجام شده، اقساط تسهیلات مسکن ۱۰۰ میلیونی ۵ ساله با سود ۱۸ درصد در ماه، ۲ میلیون و ۵۳۹ هزار دلار است که متقاضیان باید ۱۵۲ میلیون و ۳۶۰ هزار دلار آن را ظرف ۵ سال بازپرداخت کنند.

به گفته بسیاری از دریافت کنندگان وام سپرده مسکن، نرخ سود سپرده های ۱۰۰ میلیون تومانی تسهیلات مسکن در تهران اکنون ۱۸ درصد است.

بر اساس بررسی های انجام شده، میزان اقساط تسهیلات مسکن سپرده های ۱۰۰ میلیونی ۵ ساله با سود ۱۸ درصد در ماه، ۲ میلیون و ۵۳۹ هزار دلار است که متقاضیان باید ۱۵۲ میلیون و ۳۶۰ هزار دلار آن را ظرف مدت ۵ سال برگردانند. کل سود تسهیلات در تهران بالغ بر ۵۲ میلیون و ۳۶۰ هزار دلار است.

و این در حالی است که رستم قاسمی وزیر راه و شهرسازی اعلام کرده است که پیشنهاد افزایش نرخ سود سپرده مسکن به ۱۳ درصد را داده ایم که به نظر می رسد شورای پول و اعتبار با این میزان تسهیلات موافقت نکرده و این موضوع باعث شد کاهش در دریافت مستاجران از این وام.

اعتباری بالغ بر ۴۰ هزار میلیارد دلار برای تسهیلات سپرده گذاری مسکن در نظر گرفته شده است و متقاضیان باید ابتدا برای دریافت این تسهیلات در طرح املاک و مسکن ثبت نام کرده و بیمه نامه خود را با کد رهگیری امسال بارگذاری کنند.