خبر خوب پلیس خسارت شما را می دهد!/ هیاهوی آینده سازان کشور


تیم خبر خوب: مژده امروز، به عشق شما که در بسته های قبلی به استقبال آن رفته اید، با آیه ای از سوره نساء از قرآن کریم آغاز می کنیم. «خداوند سخنان زشت را جز از ظالمان دوست ندارد و خداوند شنوا و داناست. این یعنی خدا دوست ندارد کسی با حرفش بدی ها را بیان کند. مگر کسی که مورد ستم واقع شده باشد. خداوند شنوا و داناست».
چقدر زیبا و عالی! خدا می شنود و ما را می شناسد و راهنمایی می کند، ما فقط باید گوش کنیم… نه تنها این آیه، بلکه کل کتاب خدا پر از شگفتی و عبرت و حکمت است. مثال این آیه است، شما بگویید چگونه؟!
ما به شما می گوییم؟ آیا توجه کرده اید که افراد خوش بین که کلماتشان شیرین است، شادتر هستند و روند زندگی آنها بسیار هموارتر است؟ اما برعکس افراد بدبین در هر راهی که وارد می شوند سختی ها و بدبختی های بیشتری را متحمل می شوند و به عبارتی شانس یار آنها نیست؟!
اما این جریان در مورد شانس یا شانس نیست! این قدرت تفکر و گفتار انسان است که خداوند در مورد آن به ما گفته است. نیروی کلامی که مانند بومرنگ از سلول های ذهن و زبان ما رها می شود و با قدرتی مضاعف به سوی ما باز می گردد! پس مراقب افکار و گفتار خود باشیم و تا جایی که می توانیم به جسم و جان خود فکر و خبر خوش بدهیم تا مژده با نیرویی مضاعف به سوی ما پرواز کند! حتی در این روزها که دشمنان می‌خواهند ما را بدبخت و خبر بد کنند، باید خوب مطالعه، خوب صحبت و آگاه باشید!

اگر آسیب دیدید، ما به شما جبران می کنیم!

خبر خوب امروز مال شماست. شاید در این عصری که دشمنان در صدد ایجاد تفرقه و هرج و مرج در کشور ما هستند و با دروغ پردازی و بزرگ نمایی حقایق و اتفاقات، آن را برای فریب برخی از جوانان تحریف کرده اند. صدمه یا آسیبی به ایالت شما وارد شده است یا خدای ناکرده به کسب و کار شما آسیب وارد شده است یا به اموال شما آسیب وارد شده است. پلیس به شما جبران می کند!
ماجرا از این قرار است که نیروی انتظامی بار دیگر حسن نیت خود را ثابت کرد و آقای حسین اشتری فرمانده فراجا گفت: پلیس در اقصی نقاط کشور به وظیفه خود عمل می کند و در راه امنیت و حراست خدمت می کند. نظم و حفاظت ایمنی جامعه است و ایثارگرانه تلاش و فعالیت میدانی می کنند، اما طبق دستورالعملی که اعلام کرده ایم، اگر فرد یا افرادی در حین انجام ماموریت مشروع آسیب ببینند، غرامت پرداخت می شود و رضایت مصدوم خواهد بود. جستجو کرد.” درود بر حافظان امنیت مردم. خداوند مردان غیور ایران را حفظ کند! با تشکر

بیماران عزیز! زین، پس داروهای خود را به صورت رایگان در خانه خود دریافت کنید!

دومین خبر خوب ما، مژده به بیماران خاص و صعب العلاج است که نیاز به درمان مادام العمر دارند و باید تحت مراقبت های ویژه قرار گیرند، حتی گاهی اوقات این بیماران با کمبود دارو مواجه می شدند که روند درمان آنها را با مشکل مواجه می کرد.
به همین دلیل یکی از مهم ترین اقدامات دولت سیزدهم اجرای طرح داروسان است و در حال حاضر تحویل دارو به درب این بیماران برای کاهش نگرانی برخی بیماران در حال اجراست.

وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، بیماران مبتلا به نارسایی مزمن کلیه، همودیالیز، دیالیز صفاقی، هموفیلی، تالاسمی، بیماران پیوندی، ام اس، سرطان، دیابت، صرع، بیماری های متابولیک، بیماری های پروانه ای و … را جزو بیماری های صعب العلاج تشخیص داده است. .
«مهدی رضایی» معاون سازمان بیمه سلامت ایران می گوید: در طرح تحویل دارو، اسامی بیماران برای ما مشخص است، ابتدا با بیمار تماس می گیریم تا ببینیم آیا می خواهند دارو را در منزل مصرف کنند یا خیر. ” بدیهی است بیماران خاص بابت برنامه تحویل درب منزل ریالی پرداخت نخواهند کرد و تمامی هزینه ها بر عهده سازمان بیمه سلامت می باشد. خدا قوت و مژده باد!

زنان کارآفرینی که برای موفقیت آستین بالا زدند!

همانطور که در بسته های قبلی گفتیم در نگارش بسته بشارت از دستاوردهای بانوان کشورمان غافل نخواهیم شد و ارادت خاصی به هنرمندان این مرز و بوم داریم. بخشی از خبرهای خوب امروز ما مربوط به زنان کارآفرین زیر مجموعه بهزیستی و کمیته امداد است که با هر چه در چنته داشتند کارگاه های خود را به آتش کشیدند.
در واقع، ۱۷ تا ۲۴ نوامبر هر سال به عنوان هفته جهانی کارآفرینی جشن گرفته می شود، بنابراین فرصت خوبی برای دیدار با دو تا از کارآفرینان موفق کشور است. این دو بانو از جمله مشمولان تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی امام خمینی (ره) هستند که با خلاقیت، نوآوری و اعتماد به نفس خود توانسته اند با استفاده از تسهیلات اشتغال زایی، کسب و کار مناسبی را برای خود و سایر افراد راه اندازی کنند. از این دو نهاد حمایتی.
وارد کردن؛ خانم “طاهره جهاندیده” از آن دست کارآفرینان پرتلاش کرمانی است که اکنون با تولید دمپایی نمدی شغلی مناسب و منبع درآمدی ارزشمند برای خود و خانواده خود ایجاد کرده است.

یکی دیگر از این زنان موفق و خلاق کشورمان خانم «حمیره رسولی نژاد» است که یک عمر آستین بالا زده و به قول قدیمی ها رئیس و زیردست خودش است. این بانوی سرپرست خانوار می گوید: وقتی شنیدم کمیته امداد وام می دهد و به ایجاد اشتغال کمک می کند معطل نکردم. هدفم را برای خودم تعیین کرده بودم، می خواستم کارآفرین شوم و برای افراد با شرایطم شغل مناسب ایجاد کنم. تولید اجناس چرمی را در خانه شروع کردم، فقط باید در یک سرمایه کوچک کمی گرم می شدم که خوشبختانه این اتفاق افتاد».
حمیرا خانم ما اکنون در کارگاه شخصی خود به تعدادی از زنان سرپرست خانوار پیشنهاد اشتغال داده است. خدایا به زنان قوی و شجاع ایران رحمت بده، حضور شما باعث افتخار و دلگرمی ماست!

البته اکنون که صحبت از کار و کارآفرینی است، عرض می کنم که آقای «محمود کریمی بیرانوند» معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی از افزایش ده برابری خبر داد. در صدور پروانه مشاغل برای تسهیل اشتغال در دولت سیزدهم در دولت سیزدهم ۱۳۰ هزار پروانه مشاغل خانگی صادر شده و متقاضیان در انتظار دریافت تسهیلات هستند. تمامی جنبه های حقوقی، مجوزی، مالی، علمی و زیرساختی به عنوان لایه های حوزه استخدامی است که در این سامانه در آدرس ورودی در سامانه رهگیری (mcls.gov.ir) برای متقاضیان وجود دارد.

نعمت شگفت انگیزی به نام زبان!

بسته خبرهای خوب امروز، همانطور که با قدرت کلمات آغاز کردیم، با قدرت زبان و بیان به پایان می رسیم. خداوند متعال در سوره بلد پس از ذکر سوگندهای معنادار و اشاره به زندگی دردناک انسان، برخی از مهمترین نعمت هایی را که به بشر ارزانی داشته که یکی از آنها نعمت زبان است، ذکر می کند: «ما به او دو چشم ندادیم و یک زبان و دو لب؟ زبان یکی از اجزای شگفت انگیز بدن انسان است و وظایف بزرگی بر عهده دارد که مهم ترین آن تکلم است.
خداوند متعال در قرآن کریم پس از ذکر آفرینش انسان، از برکت کلام سخن گفته و می فرماید: «خدای مهربان قرآن را آموخت، انسان را آفرید و سخن را به او آموخت». پس چه خوب است که با این نعمت شگفت انگیزی که خداوند به ما داده است، با مردم تند و پرخاشگرانه صحبت نکنیم. قدرت کلماتی که در ابتدا گفتم را به خاطر دارید؟! فراموش نکنید که همه چیز با نیرویی مضاعف به ما باز می گردد. پس بهتر از همیشه از این نعمت استفاده کنیم.

خبر خوب!

و در نهایت خبر خوب خود را با فرمت مورد نظر خود بسازید (عکس، متن، ویدئو، صوت و …) و با هشتگ #خبر_خوب در شبکه های اجتماعی قرار دهید تا خبر خوب خود را با دیگران و ما به اشتراک بگذارید. ممکن است اخبار شما را بازنشر کنیم. اگر به هر یک از شبکه های اجتماعی که در آن فعال هستید علاقه مند هستید، اخبار خود را از طریق حساب کاربری @khabar_khoub_iran یا شماره تلفن ۰۹۳۳۰۸۲۶۳۱۲ برای ما ارسال کنید، در این جشنواره فرقی نمی کند که در ایتا، بله، روبیکا یا گپ باشید. یا در تلگرام، اینستاگرام، توییتر و واتساپ. مهم است که در شادی اطرافیان خود سهم داشته باشید.

منتظر خبرهای خوب شما هستیم گوش به زنگ باشید.

انتهای پیام/
این مقاله را برای صفحه اول توصیه کنید