حمله به ریکاردو ساپیدو مشکل بزرگ سرمربی استقلال


حمله به ریکاردو ساپیدو  مشکل بزرگ سرمربی استقلال

مهدی فنونی زاده بازیکن سابق استقلال درباره باخت استقلال مقابل سپاهان و رفتار سرمربی پرتغالی آن تیم در لبه زمین اظهاراتی را مطرح کرد:

چرا استقلال به سپاهان باخت؟

استقلال به سپاهان نباخت، استقلال به فدراسیون فوتبال شکست خورد. بازی استقلال در تهران با حضور ۸۰ هزار نفر برگزار شد. مطمئنم اگر آنها بازی را با تماشاگر انجام می دادند ۱۰۰ هزار نفر می آمدند. چون این تیم تیم قهرمان بود.

اما آیا قرار است در صورت وجود تماشاگر به دلیل ویروس کرونا تنها ۳۰ درصد از ورزشگاه را پر کند؟

این حرف ها را از کجا می آورند؟ در سراسر جهان آنها مسابقات خود را با ۱۰۰ درصد ظرفیت ورزشگاه برگزار می کنند. ویروس کرونا در جهان تمام شده است. حالا تاج فقط یک سرماخوردگی است. چرا مردم را اینقدر از فوتبال دور می کنید؟ بالاخره اگر ۱۰۰ هزار نفر به ورزشگاه بیایند، حداقل ۹۵ هزار نفر از آنها واکسینه شده اند. برخی دیگر مراقب هستند که به این بیماری مبتلا نشوند. اینها همه بهانه است.

چرا می گوید تقصیر فدراسیون فوتبال است؟

چرا فقط دو روز قبل از بازی مسابقه را بدون تماشاگر انجام دادند. بهانه شان زن بودند! خانم ها روز کرونا و روز زن چه ربطی به این مسائل دارد؟ همه به استقلال فشار آورده اند تا این تیم دوباره صعود نکند.

اگر جمعیت در زمین بود چه کمکی به استقلال می کرد؟

هواداران استقلال از همان دقیقه اول حریف را تحت فشار قرار دادند و قبل از شروع بازی استقلال یک بر صفر پیش افتاد. حالا می بینید که در مرحله دوم طوری برنامه ریزی می کنند که نقش جهان اصفهان پر شود. ۳۰ هزار نفر می آیند آنجا و ۵۰۰ استقلالی در گوشه ای می نشینند و اگر به این ۵۰۰ نفر هم اسلحه داده شود، نمی توانند با ۳۰ هزار نفر مخالفت کنند. به این ترتیب فدراسیون استقلال را مختل می کند.

در مورد داوری مسابقه حرفی برای گفتن دارید؟

بحران شروع شد! امسال می خواهند استقلال را ببرند. آنها بازی را بدون تماشاگر انجام دادند و داور تیم ما را سر برید. در ۸۰ او ۱۰۰ درصد پنالتی دریافت نکرد. بعد کارشناسان می آیند و می گویند پنالتی بود! بالاخره این چقدر به ما آسیب می زند! جز اینکه دل هواداران را تازه می کنند. جریمه داور

به نظر شما اگر کمک داور ویدیویی داشتیم چه اتفاقی می افتاد؟

۱۰۰% داور چهارم یا پنجم پنالتی اعلام کرد. استقلال اولین باخت خود را بدون VAR متحمل شد. هیچکس در این مدت به حرف مربی استقلال گوش نداد. متاسفانه ما از بقیه دنیا عقب هستیم. فوتبال ما در دنیا تحقیر شده است. حتی جیبوتی و بورکینافاسو هم با ما دوستانه بازی نمی کنند. ما خیلی ضعیف هستیم. ما در انتهای صف ایستاده ایم و نمی خواهیم خودمان را مطلع کنیم.

به نظر شما ساپیدو می تواند استقلال را از این شرایط جدا کند؟

۱۰۰% این اتفاق می افتد. اما در چند روز آینده به تمرین می روم تا با او صحبت کنم.

چی میخوای بهش بگی؟

یعنی بازیکن ایرانی احساساتی است و نباید اینقدر بالا و پایین بپرد و با او حرف بزند. این موضوع تمرکز بازیکن ایرانی را از بین می برد. او ناخواسته باعث ایجاد استرس در تیم می شود. خونسردی سرمربی سپاهان واقعا به پیروزی تیمش کمک کرد، در حالی که ساپیدو آنقدر به خودش و استقلال فشار آورد که تیمش کاملاً از هم پاشید.

به بازیکنان تیم چه امتیازی دادید؟

متاسفانه باید بگویم روزبه چسمی اصلا برای دفاع وسط خوب نیست. او باید در هافبک دفاعی بازی کند زیرا یک فوتبالیست جنگنده نباید جلوی دروازه بازی کند. چون می تواند پنالتی بدهد. علاوه بر این، در کارهای دفاعی تخصص ندارد. مشمی را یک قدم جلوتر ببرند. چرا داشت عقب میرفت؟ احتمالا می خواهد بگوید من دریبل نزدم! پس فایده چیست؟ شما دریبل نکردید، بلکه توپ را وارد دروازه خودی کردید.