حال و هوای عجیب سه شیر. وضعیت حریف ایران قرمز است!


۲ تساوی و ۳ شکست در ۵ بازی اخیر انتقادات زیادی را متوجه گرت ساوتگیت و سبک بازی او کرده است. ضعف در خط حمله و همچنین خط دفاعی باعث شده بسیاری از فوتبالدوستان به این باور برسند که سه شیرها در این جام جهانی نتایج جالبی کسب نخواهند کرد.

به گزارش هواداران، گرت ساوتگیت در اولین بازی خود مقابل مجارستان در لیگ ملت های یوفا با ترکیب ۳-۴-۳ به میدان رفت. سه شیرها قبل از رویارویی با مجارستان تحت هدایت گرت ساوتگیت هرگز این سیستم را بازی نکرده بودند. عجیب تر از این چیدمان، حضور کایل واکر در پست RCB یا دفاع راست دفاع سه بود.

از سوی دیگر استفاده از Mount در سمت چپ زمین و در پست وینگر نیز انتخاب اشتباهی بود. مونته بازیکنی است که توانایی بازی در پست ۱۰ یا CAM را دارد، استفاده از او به عنوان وینگر چپ توانایی های او را محدود می کند و قدرت هجومی انگلیس را کاهش می دهد.

در این بازی جود بیلینگهام که یک هافبک میانی است باید به عنوان هافبک دفاعی در کنار دکلان رایس بازی می کرد. انگلیس در این بازی موقعیت های بزرگی ایجاد نکرد اما از طرفی مجارستان موقعیت بهتری نسبت به انگلیس داشت که ۳ موقعیت واضح گلزنی را خلق کرد.

انگلیس در دیدار با آلمان به سیستم قبلی خود بازگشت. سیستم ۱-۳-۲-۴. سیستمی که سه شیرها در یورو استفاده کردند و در نهایت به فینال رسیدند، اما این بار در برابر آلمان کوتاه آمدند و تا دقیقه ۸۸ یک بر صفر عقب افتادند، تا اینکه یک پنالتی باعث نجات ساوت گیت و مردانش شد.

انگلیس در ۵ بازی اخیر خود فقط یک گل زده و آن گل از روی نقطه پنالتی به ثمر رسیده است. استفاده از بازیکنان در پست های غیرتخصصی، سرعت کم در انتقال توپ از دفاع به حمله یکی از دلایل ناکامی سه شیرها در خط حمله است.

سه شیرها پس از دیدار با آلمان در دو بازی بعدی خود مقابل ایتالیا و مجارستان با سیستم ۱-۳-۲-۴ به میدان رفتند اما همچنان در موقعیت یابی مشکل داشتند. دیدار مقابل مجارستان با شکست سنگین ۴-۰ به پایان رسید تا موجی از انتقادات نسبت به سبک بازی انگلیس ایجاد شود. مرد اول نیمکت انگلیس با بهترین نسل فوتبال این کشور ضعیف ترین نتایج را در مسابقات اخیر کسب کرده است.

گرت ساوتگیت نه تاکتیک خاصی دارد و نه ترتیب خاصی! او هنوز به فرم همیشگی خود نرسیده و سعی می کند با آزمون و خطا تاکتیک و ترکیب مورد نظر خود را پیدا کند. زمان به سرعت می گذرد و انگلیس در حساس ترین حالت خود قرار دارد.

سه شیرها شب گذشته مقابل ایتالیا شکست خوردند تا از راهیابی به مرحله بعدی مسابقات قهرمانی ملت های اروپا بازمانند.

به نظر شما انگلیس در جام جهانی موفق خواهد شد؟