جهانبخش: در دو جام جهانی اخیر نشان دادیم حریف آسانی نیستیم


به گزارش دیلی استار، تیم ملی فوتبال ایران در اولین بازی خود در جام جهانی قطر ۳۰ آبان به مصاف انگلیس می رود. علیرضا جهانبخش وینگر سابق برایتون، مهدی طارمی از پورتو و کریم انصاری مهاجم سابق ناتینگهام فارست از جمله بازیکنان ایرانی هستند.

این بازیکن ۲۸ ساله که فصل گذشته با فاینورد به اردیویسه بازگشت، گفت: صادقانه بگویم، ما در حال تماشای قرعه‌کشی بودیم و قبل از اینکه قرعه‌کشی را انتخاب کنند، گفتیم که اگر وارد مسابقات شویم بسیار هیجان‌انگیز و بسیار خوب خواهد بود. گروه. ب. این است.

آرزوی جهانبخش محقق شد و تیم ملی ایران با انگلیس، آمریکا و حالا ولز هم گروه شد. هافبک تهاجمی که در دو جام جهانی اخیر برزیل و روسیه فوق ستاره بود، از چالش بزرگ پیش روی انگلیس غافل نیست.

وی اذعان کرد: تیم خیلی خیلی سخت است. ما با انگلیس روبرو هستیم، یکی از بهترین نسل هایی که آنها تا به حال داشته اند. آنها می توانند همزمان با سه تیم بسیار قوی بازی کنند. امثال هری کین بسیار با کیفیت هستند. من همچنین بازی افرادی مانند مارکوس رشفورد و جیدون سانچو را دوست دارم.

جهانبخش از معدود بازیکنان ایرانی است که به همراه طارمی در سال ۲۰۲۱ برنده جایزه پوشکش شد و در رقابت های اروپایی حضور فعالی داشته است. او کاپیتان ایران است و با بستن بازوبند کاپیتانی کشورش احساس خوبی دارد.

بازیکن مورد نظر در جایی دیگر از صحبت های خود گفت: بستن بازوبند کاپیتانی باورنکردنی است. این همان چیزی است که از کودکی آرزویش را داشتم. هر زمان که فرصتی پیدا کنم بازوبند کاپیتانی را ببندم با تمام وجودم این کار را انجام خواهم داد زیرا می دانم فوتبال چقدر برای مردم ارزش دارد. وقتی شما هدایتگر تیمی هستید که ۸۵ میلیون نفر را در بازی ها نمایندگی می کند، احساس بسیار غرور آمیزی است.

ایران یکی از تیم های شگفتی ساز جام جهانی گذشته بود که در گروهی که اسپانیا، پرتغال و مراکش حضور داشتند چهار امتیازی شد.

آنها در بازی افتتاحیه ۱-۰ مراکش را شکست دادند اما در آخرین بازی خود مقابل پرتغال یک خداحافظی تلخ داشتند که با مهار پنالتی کریستیانو رونالدو و از دست دادن یک موقعیت خوب توسط طارمی به پایان رسید.

بازیکن ایرانی در بخشی دیگر از صحبت های خود افزود: در دو جام جهانی اخیر نشان داده ایم حریف آسانی نیستیم. واکنش ها را دیدیم و همه از ایران به عنوان یک تیم ملی خوب صحبت می کردند. چون زحمت کشیدیم و این مسئولیت را به عهده گرفتیم. ما به دور بعد نرسیدیم، اما استقبال تماشاگران واقعا خوب بود. ما تمام تلاش خود را می کنیم تا ملت خود را سربلند کنیم.

این قرعه همچنین به ستاره های ایران این شانس را می دهد که یکی از تاریخی ترین لحظات ورزشی کشور را تکرار کنند، شکست دادن آمریکا در جام جهانی. «نسل طلایی» سال ۱۹۹۸ در فرانسه این کار را انجام داد، جایی که مهدی مهدوی کیا قاطعانه گل تعیین کننده را به ثمر رساند.

جهانبخش هنوز خاطرات سال ۱۳۷۷ را به یاد دارد و حتی مهدوی کیا را بزرگ ترین الگوی خود می داند. او از صمیم قلب معتقد است که ایران نسل طلایی دارد اما اصرار دارد که “آماده سازی” کلید صعود از مرحله گروهی برای اولین بار است.

وی در پایان گفت: اگر نگوییم ایران بهترین نسل را دارد حداقل می توانیم بگوییم خط حمله بسیار خوبی داریم که برای ما امتیاز بزرگی است. این تیم کاملا قوی است و پتانسیل زیادی برای انجام کارهای بزرگ دارد، فقط به بهترین آمادگی ممکن برای جام جهانی نیاز داریم.