جایزه برادری انسانی زاید: “دعوت به اقدام برای مبارزه با نفرت”


اعضای هیئت داوران جایزه زاید برای برادری بشر در حال برگزاری یک کنفرانس مطبوعاتی هستند تا نظرات خود را در مورد ارزش برادری انسان و ویژگی هایی که در شخصی که جایزه 2021 را دریافت می کند جستجو کنند.

نویسنده: دوین واتکینز

ستاد خبری واتیکان روز جمعه یک کنفرانس مطبوعاتی با حضور اعضای کمیته داوران که برنده جایزه زاید امسال برای برادری انسانی را انتخاب می کنند ، برگزار کرد.

این جایزه به دنبال به رسمیت شناختن افراد و سازمان هایی است که سهم بسزایی در پیشرفت بشر داشته اند ، و همچنین تسهیل همزیستی مسالمت آمیز بر اساس انسانیت مشترک ما را در پی دارد.

در راه برادری قدم بگذارید

کاردینال مایکل چرنی ، SJ ، روز جمعه یک کنفرانس مطبوعاتی را آغاز کرد و خاطرنشان کرد که سند برادری بشر به جای “دستاورد” ، “گام” مهمی در مسیر صلح بشر بود.

کاردینال گفت که اثرات بلند مدت سند به پذیرش آن توسط “م believersمنان” بستگی دارد. وی افزود که هر فرد روی زمین م aمن است و این که برخی از مردم را م believersمن و برخی دیگر را «کافر» بنامند ، تمایز نادرستی است.

کاردینال چرنی می گوید: “چیزی به نام” کسی که باور نمی کند “وجود ندارد. “بنابراین ، به هر عقیده ای – با هر اعتقادی ، با هر تعهدی – بستگی دارد که به معنا و پتانسیل سند پی ببریم و آن را عملی کنیم.”

باورها را متحد کنید

رئیس جمهور سابق نیجریه ، مهامادو ایسوفوف ، گفت که این سند در اتحاد مردم از سه “ادیان ابراهیمی” – یهودیت ، مسیحیت و اسلام – در تمایل مشترک برای جستجوی ارزش های برادری ، وحدت ، صلح ، مدارا و آزادی ، تاریخی بود. به

وی افزود که جایزه زاید فرصتی را برای کشف ارزشهای موجود در سند و همچنین مسیر جهان در اختیار شما قرار می دهد.

غلبه بر “ویروس نفرت”

دکتر گره خورده لیا پیسار ، رئیس پروژه علاءالدین که برای مبارزه با خشونت و امیدها تلاش می کند ، به مناسبت همه گیری کووید -19.

او گفت که همه گیری یک “ویروس نفرت” در مردم ایجاد کرده است ، نفرتی که به گفته وی ارزش برادری انسان می تواند در مقابله با آن کمک کند.

در مصاحبه با واتیکان نیوز در حاشیه کنفرانس مطبوعاتی ، دکتر پیسار به طور مختصر تجربه خود از برادری انسانی را بازگو می کند و نگرانی خود را در مورد مسیری که بشریت در حال حرکت است ، تکرار می کند.

او تجربه دردناک پدرش از هولوکاست را به عنوان نمونه ارائه کرد. ساموئل پیسار چهار سال را در اردوگاه های مرگ نازی ها در داکائو و آشویتس گذراند ، و در میان دیگران ، تنها بازمانده از مدرسه 900 فرزندی لهستانی اش بود و هر یک از اعضای دیگر خانواده را به قتل رساند.

“و با این حال ، او از همه اینها با امید ، با امید” به گفته دخترش “و با این باور که هیچ دشمن موروثی وجود ندارد ، بیرون آمد.”

مصاحبه کامل را بشنوید

نظارت دائمی

دکتر افزود پیسار گفت که پدرش بر وسوسه نفرت غلبه کرده است و در طول حرفه طولانی مدت خود به عنوان وکیل در ایالات متحده به بسیاری از مردم یاد داد که بشریت باید زندگی مشترک را بیاموزد.

وی تاکید کرد: بنابراین ما باید هوشیار باشیم تا دیگر چنین جنایاتی تکرار نشود. پیسار. “و وقتی به جهان امروز نگاه می کنم ، نگران این هستم که اتفاقات بدی در حال رخ دادن است ، اینکه انسانها علیه انسانهای دیگر می چرخند ، نفرت وجود دارد ، خشونت وجود دارد.”

اما ، نتیجه گرفت دکتر پیسار ، برادری انسانی – و سند و جایزه اختصاص داده شده به این ارزش – “دعوت به اقدام برای مقابله با آن ، و رساندن این پیام برادری و بشریت مشترک است.”


(LR) Mahamadou Issoufou ، José Ramos Horta ، Leah Pisar

سند به ارزشهای جهانی می پیوندد

در حالی که کنفرانس مطبوعاتی ادامه دارد ، خوزه راموس هورتا ، رئیس سابق تیمور شرقی ، گفت که سند برادری بشر از نظر توانایی در گردآوری ارزشهایی که در تاریخ اندیشه بشری جهانی هستند ، “قابل توجه” است.

وی افزود که دو امضاکننده – پاپ فرانسیس و امام اعظم الازهر ، احمد الطیب – رهبران مذهبی معتبری هستند و نمونه های شخصی آنها از گشودگی این قدرت را دارد که میلیاردها نفر را در سراسر اسلام و مسیحیت متحد کند.

قاضی محمد عبدالسلام ، دبیرکل کمیته عالی اخوان بشر ، از رهبران و امضاکنندگان سند ، و همچنین م promotسس اصلی سند ، شیخ زاید بن سلطان آل نهیان از ابوظبی تقدیر کرد.

وی گفت: “سند برادری بشر در یک لحظه بسیار تاریخی از تقسیم و شکستن نان” بین دو رهبر می آید. “و در این سند آنها پیامی را به تمام جهان رسانده اند که خواستار فرهنگ اشتراک گذاری ، فرهنگ صلح ، فرهنگ وحدت است.”

ویژگی های برنده

سپس شرکت کنندگان در کنفرانس مطبوعاتی به این س turnedال پرداختند که هیئت داوران به دنبال چه ویژگی هایی در شخصی است که برنده جایزه زاید برای برادری بشری می شود.

آنها ویژگی هایی مانند “نمونه ای برای بقیه بشریت” و “فردی که به شدت خواهان برادری انسانی است تا گام های نهادی برای کمک به این امر برداشته باشد” را احساس می کند.

کاردینال چرنی به ویژه خاطرنشان کرد که همه می توانند در جهت برادری انسانی تلاش کنند. وی افزود که به دنبال فردی است که معمولاً پاداشی دریافت نخواهد کرد ، به ویژه در بین فقرا که به دنبال ارتقای ارزش برادری در زندگی روزمره خود هستند.

از همه بخواهید که یک پل باشند

خانم Phumzile Mlambo -Ngcuka ، دبیرکل سازمان ملل متحد ، سپس از همه – از هر مذهب و مذهب – درخواست کرد تا ارزش برادری انسان ها را در زندگی روزمره خود ارتقا دهند ، ویژگی ای که جایزه زاید برای نشان دادن آن است.

معاون سابق رئیس جمهور آفریقای جنوبی گفت: “پل باشید”. “هر کاری که می توانید انجام دهید تا مردم را دور هم جمع کنید تا بر شکاف بین ما غلبه کند. اگر همه ما قهرمان نباشیم ، هیچکس قهرمان بزرگی نیست. ما همه درباره این با هم هستیم. ”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *