ثروتمندترین زن آسیا در عرض یک سال نیمی از دارایی خود را از دست داد


یانگ هویان که دارایی خالص او بیش از ۲۴.۱ میلیارد دلار است، ششمین زن ثروتمند جهان و ثروتمندترین زن آسیا در سال ۲۰۱۹ شد.

ثروتمندترین زن آسیا در یک سال، نیمی از آن دست او نیست ثروتمندترین زن آسیا در یک سال، نیمی از آن دست او نیست

یانگ هویان که تا سال ۲۰۱۹ با ثروت بیش از ۲۴.۱ میلیارد دلار ششمین زن ثروتمند جهان و ثروتمندترین زن آسیا شد، سال گذشته ۱۲.۴ میلیارد دلار ضرر کرد و دارایی خالص او ۱۱.۳ میلیارد دلار است. ۵۲.۵ درصد نسبت به سال گذشته.

این زن ۴۰ ساله چینی مدیر هلدینگ کانتری گاردن است که در بخش ساخت و ساز فعال است که توسط پدرش در سال ۱۹۹۲ تاسیس شد و از سال ۲۰۰۵ یانگ هویان به جای پدرش سهامدار ۶۰ درصدی شده است. درآمد این هلدینگ در سال ۲۰۲۱ حدود ۵۲۳ میلیارد یوان (۸۱ میلیارد دلار) بوده است. شوهر، خواهر و پسر عمویش از دیگر اعضای این عملیات هستند و پدر خانم یانگ نیز از اعضای بلندپایه حزب کمونیست چین است.

با این حال، فروش خانه در چین برای ۱۱ ماه متوالی کاهش یافته است. از ۹ ماه پیش با فاش شدن بحران مالی اورگراند، یکی از بزرگترین بنگاه های انبوه سازی در بخش خصوصی چین، علاوه بر بازار مالی چین، سرمایه گذاران خارجی نیز با شوک مواجه شدند، به طوری که رکود بر چینی ها حاکم شد. صنعت مسکن آشکار شد.

پروژه های ساختمانی بسیاری از انبوه سازان چینی به دلیل توقف جریان ۲ تریلیون یوان (۲۹۶ میلیارد دلار) وام های رهنی به این صنعت ناتمام ماند و در همین حال هلدینگ کانتری گاردن که «الگوی» انبوه سازان چینی نامیده شده است. روز چهارشنبه فروش ۲.۸۳ میلیارد دلار هنگ کنگ (۳۶۱ میلیون دلار) از سهام آن کمبود شدید نقدینگی را آشکار کرد.

اگر خانم یانگ دارایی خالص خود را نسبت به سال گذشته بدون تغییر نگه می داشت، طبق شاخص میلیاردرهای بلومبرگ در میان ۵۰ ثروتمند جهان قرار می گرفت، اما در حال حاضر در رتبه ۱۶۶ قرار دارد.